Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van mindig lelkiismeret-...

Miért van mindig lelkiismeret-furdalásom?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, egy nyugdíjas hölgy a tulaj.

Kihasznált minket az elejétől fogva, hagytam, mert állandóan ment a panasz hogy milyen rosszak az anyagi körülményei, mi megtehettük hogy segítsük. Szó nélkül fizettem neki az irreális számlákat, és nem szóltam amikor neki volt 4000ft tartozása felénk de azt ő véletlenül elfelejtette, viszont hisztériázott 2000ft "hátralékunk" miatt ami szokás szerint úgy keletkezett hogy nem tudott visszaadni, és nem fogadta el a nagy pénzt.

Most betette nálam a kaput.


Régóta betegeskedem, pár hete már annyira rosszul vagyok hogy kiléptem a munkahelyemről (diákmunka).

A párom összefutott a nénivel, elmesélte neki a dolgot, már aznap este eltűnt a fűtés!

Jó, ha 15 fok van a hálószobában.

Azt azért jó tudni, a párom jóval átlag felett keres, így probléma nincsen az anyagiak terén...

Eddig sosem késtünk a fizetéssel, mindent pontosan kifizettünk, volt hogy a kedves nénike nem tudott visszaadni és még párszáz forint "borravalót" is kapott...


Tehát. Most elég volt.


Mikor beköltöztünk, már szaladt is fel lelkesen a papírkájával, az orrunk alá tolta a bérleti díj mellett a számlákat (?) is, azzal a szöveggel hogy mivel átalánydíj van, mindent előre kell fizetni.

Akkor még nem kerestünk olyan jól, a kajapénzünket vitte el...


Úgy gondolom hogy ez azt jelenti hogy ha költözünk nem kell kifizetnünk az ahavi dolgokat, mert már előre kifizettünk mindent.

Így lesz pénzünk a kaucióra, és a cuccaink szállítására.


Hiába, mégis úgy érzem hogy ez nem korrekt az öreglánnyal szemben, és még nekem van lelkiismeret-furdalásom hogy mi lesz vele ha elköltözünk :(


Ennyire hülye lennék? Vagy ez tényleg sok?


2012. nov. 28. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:

ez tényleg sok,én már rég költöztem volna.


Olyat keress ahol nem öreg a tulaj és nem is lakik ott,taoasztalat hogy azzal csak a szívás van

2012. nov. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Én is azt gondolom, hogy lépjetek le onnan.

Olyat keress, ahol nem lakik ott a tulaj, mert egy idegennel együtt lakni az csak konfliktus forrása lehet.

2012. nov. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Ha ennyire jól megy, akkor miért ragaszkodtok ehhez a szarhoz??

Lelkiismeret furdalásból lakni egy albérletben...mennyi idióta van, te jó isten.

2012. nov. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem, a lelkiismeret furdalásom most van :)

És a lakással gond nincs, ezért maradtunk eddig itt.

De most végleg elég volt, a párom felhívta az öreglányt, ment a kamu hogy jajj nem tudja miért van ilyen hideg, de pörög a gázszámla, majd átalányról átáll fogyasztásra...

Érdekes módon rögtön elindultak a radiátorok.

Felőlem mostmár fejre is állhat, megyünk innen.

2012. nov. 28. 11:37
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2012. nov. 28. 11:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, menjetek is, ti fizettek érte.
2012. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Malats ***** válasza:
Költözzetek. Nem lehetsz felelös mindenkiért akivel összefutsz, és rosszabbul megy neki. Legközelebb ràjön hogy neki is korrektül kell eljárnia ha magának is jot akar.
2012. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne legyen, teljesen korrekten jártatok el, titeket használtak ki

ennyi, majd leesik neki vagy nem

2012. nov. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, segítettetek elhatározni magam :)

Már csak az a kérdés hogy hogyan intézzük a költözést, mert az biztos hogy hisztéria lesz :(

Jó sok cuccunk és bútorunk van itt, a műholdról nem is beszélve, amit nem 5 perc lesz leszereltetni :D

2012. nov. 28. 15:40
 10/10 A kérdező kommentje:
Javítás: a műhold marad a helyén, a tányér jön velünk ;)
2012. nov. 28. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!