Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti éreztétek már, hogy jóval...

Ti éreztétek már, hogy jóval többet "adtok" a testvéretekkel való kapcsolatba, mint Ő?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem, de néha az őrületbe kerget azzal, hogy állandóan segíteni kell Neki, kocsival ide-oda vinni (nincs autójuk, buszra meg nem hajlandó felszállni, így vagy apát, vagy engem ugráltat), a kislányára vigyázni, stb. Én nagy ritkán kérek Tőle bármilyen szívességet, de a legtöbbször azt sem sikerül teljesítenie, mert más dolga van, nem ér rá, stb.

1,5 éves a kislányom, úton van a kistestvére (ráadásul ikrek), közben elkezdtem egy továbbképzést is, azt is be kellene fejezni, lakásfelújításban vagyunk a babák miatt, meg hát nekem is lenne magánéletem, így egyre terhesebb, hogy heti 1-2 alkalommal én menjek a gyerekért az iskolába, vigyázzak rá, mert spinningre megy, vigyem Őket ide-oda kocsival. A legbosszantóbb, hogy hiába tudja már esetleg hetekkel korábban, az utolsó pillanatban szól. Az, hogy pl. az én gyerekem épp akkor alszik, vagy esti szoptatás lenne, esetleg épp hányok, nem különösebben érdekli. Ha meg azt mondom, hogy nem, akkor vérig van sértődve... Annyira belefáradtam már, hogy sokszor kitalálok dolgokat, hogy hova kell mennem, miért nem jó, így nincs balhé és nem idegesítem fel magam.

Tudom, hogy le kellene Vele ülni megbeszélni, de nem lehet, már többször próbáltam. Mert Ő nem látja/érzi, hogy ez terhes a másiknak, szerinte ezek csak apró szívességek, amiket igazán megtehetek. És nem lehet meggyőzni. De már görcsbe rándul a gyomrom, amikor meglátom, hogy hív telefonon...

Szerintetek mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni?


2012. nov. 28. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:

El lett kapatva a gyerek, persze, hogy a fejedre nőtt.

Mi van, ha simán azt mondod egy ilyen szívességkérésre, hogy bocs de most nem érsz rá? Próbáltad már?

2012. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, családi balhé volt belőle... Az meg a mostani állapotomban nem igazán hiányzik.

Pedig egyébként rohadtul igazad van:) Sajnos.

2012. nov. 28. 14:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is többet adok, bár köztünk nagy a korkülönbség. 9 év.

Így talán érthetőbb. Nem azért adom neki, hogy visszakapjam.

Viszont mindent nem engedek, hagyok neki. Vannak határok, ezeket ismeri ő is. Azt hiszem, talán ez inkább a te hibád, hogy a tesód így magadra kapattad. Többször gyakorold a NEM szó használatát. Így tudja, ha besértődik és "hisztizik" picit, megkapja, amit akar.

2012. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nem hiányzik, hiszen terhes vagy, kisgyereked van, nem is értem, hogy várhatja el, hogy fuvarozd, meg rohangálj a kölykéért, mert ő "lazítani" akar. Jó nagy tahó, önző, tuskó ember lehet.


Ha van a is családi balhé, majd megbékél, legyél erős, mondd, hogy nem érsz rá és kész. elnézést, de ilyet még nem is hallottam.

2012. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor vállalni kell a balhét,különben elveszi az egész életedet.Nagyon igazságtalan és önzőség,amit csinál.
2012. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy felelős a testvéredért. Annyit adj bele a kapcsolatba, amit ő belead.
2012. nov. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elkezdeném utánozni. Az ikerterhességre hivatkozva hívogatnám apró-cseprő hülyeségekkel, amiben szívességet kérek. Hátha észreveszi magát... ha meg nem, akkor a következő hülye kérésénél megemlíteném, hogy hidd el, nekem is jólesett volna a te segítséged ekkor meg ekkor. Lehet, hogy gyerekes, de mint mondod, komolyan nem lehet szót érteni vele...
2012. nov. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, hogy "visszaadom", tehát egy tükröt tartok elé, hogy Ő mit csinál és mit vár el. Elhiszem, hogy nem lehet könnyű a munka és gyerek összehangolása, nem is azzal van bajom, hogy ha munkahelyi elfoglaltsága miatt kell bébiszitterkedni. Hanem a fodrász, kozmetikus, elmegyünk kettesben hosszú hétvégére, mert megérdemeljük és társai... Én is viszem magammal mindenhova a kislányom, bankba, bevásárolni, stb. és nekem is nehéz megoldani, hogy pl. az orvosi vizsgálatok idejére valaki felügyeljen rá (jelzem testvérem még egyszer sem vigyázott az én gyerekemre...). Az egyéb barátnős, szabadidős dolgaimat meg úgy és akkor intézem, amikor a férjem tud vigyázni a kislányunkra.

A lényeg, hogy tőlem annyira távol áll ez a magatartás, hogy nem tudom, hogy rá tudnék-e így akaszkodni és elvárni, hogy nekem ugráljon...

2012. nov. 28. 16:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondj neki nem-et. "Nem érek rá, fáradt vagyok." Vagyegyszerüen: nincs kedvem. Ha hisztizik, nyomd rá a telefont, vagy csapd rá az ajtót, hogy ne hallgasd. Hagy sértődjön. Ő a tesód marad akkor is ha megharagszik. Majd megbékél.

Nálunk is ez volt. Nekünk bevállt.

2012. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!