Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérheti a gyerek anyja bíróság...

Kérheti a gyerek anyja bíróság útján, hogy szabaduljunk meg a háziállatainktól?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyánk van és egy cicánk. Az anyukának nem tetszik, hogy a gyerek ruháin 1-1 macskaszőr volt.

Azt mondta egy közös ismerősünknek, hogy bármit megtesz azért, hogy nekünk illetve nekem keresztbe tegyen.


2012. okt. 1. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te kije vagy a gyereknek?
2012. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A gyerek apjának vagyok a menyasszonya.
2012. okt. 1. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem sok információt adtál.

Gondolom te vagy az apa, láthatáskor találkozik a gyerek az állataiddal.

Szerintem max azt tudja elérni, hogy hozzád ne mehessen a gyerek, de csak akkor ha valamilyen egészségügyi problémája van a gyereknek az állatoktól pl allergia.

Azt sehogy nem érheti el ebben a felállásban, hogy elpaterold az állatokat.


Más dolog, hogy nem higiénikus macskát tartani lakásban főleg gyerek mellett. Engem is idegesítene a szőre.

2012. okt. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Amikor a párom viszi haza a gyereket, akkor a gyerek elbúcsúzik a cicától (mert imádja), és ahogy ölelgeti, 1-2 szőrszál ott marad a pulcsiján/kabátján.

Egyébként gondosan ügyelek a tisztaságra, nem macskaszőrösek a ruháink vagy a bútorok.

2012. okt. 1. 18:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha valóban ennyiről van szó akkor ez tényleg csak szőrszálhasogatás az anyuka részéről.

Lehet, hogy veled van baja. Sőt. Biztos.


Maximum azt érheti el, hogy egy semleges helyen találkozzon apuka a gyerekkel. De én még ezt sem tartom ebben az esetben elképzelhetőnek.

2012. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy velem van baja. :(
2012. okt. 1. 18:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ügyvéd, nem tudom, mi az álláspont ebben a témában a jog szerint, de én elképzelhetetlennek tartom, hogy emiatt bármi gond adódna, ha a gyerek nem allergiás az állatszőrre.

Ha ez nem így van, akkor anyuka szerintem bárhogy ugrálhat, nem fog célt érni.

L/25

2012. okt. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetni kérheti, bárki bármekkora ostobasággal mehet bíróságra. Ahol szépen legombolják róla a tizenezer illetéket, majd egy peren kívüli végzéssel elhajtják a susnyásba, mondván, az igényének se tárgybéli, se jogi alapja nincs. Oszt csocsesz. Amit nyugodt lélekkel megfellebbezhet, ha van még sok fölösleges pénze...Ott lehet, hogy bekérik már tőletek az állatorvos igazolását, hogy az állataitok egészségesek, oltottak, féregtelenítettek (gyerek mellett nyilván azok), hogy legyen valami papír is ami igazolja, hogy a bíró dolgozik, majd erre fel hajtják el újólag a susnyásba. A bíróságokon kifejezetten szeretik az ilyen buta akarnok embereket, mert az illetéket fizetik, bonyolult ügy meg nincs, akármelyik fogalmazó 30 perc alatt megszüli önállóan is a végzéseket. Persze azért elülnek az ügyön nehány hónapig, nehogy gyanút keltsen a sietség, meg már csak szokásból is:)))
2012. okt. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nem nagy dolog, ha pár macskaszőr néha rákerül a ruhára, ha a gyerek nem allergiás és nem úszik minden szőrben nálatok. Nekem is van 2, félig szobacicák, előfordul, hogy rámegy pár szőrszál az otthoni ruhákra, de nem a világ vége. Ezért kár lenne megválni tőlük, olyan aranyosak.
2012. okt. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!