Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan viszonyulnátok...

Ti hogyan viszonyulnátok gyereketekkel szemben azután, hogy az pénzt követelve beperelne titeket a bíróságon? Ti mit mondtok azokról az esetekről, amikor a pénz miatt bíróságra citálja a gyerek az apját, és harcol az apja ellen?

Figyelt kérdés
2001 óta tetemes gyermektartást, majd 18 éves korától kevesebb összegű rokontartást fizetek rendszeresen.Most fizetős nappalira kezdett járni, és 1 félév így kb. 450 ezerbe van. (Diákhitelt vett fel rá.)Találkozni továbbra sem akar velem. Feleségemmel két picit nevelünk, és minimálbér a fizetésem.Erkölcsileg? De úgy egyáltalán mi a véleményetek erről a gyerek meghurcolja az apáját dologról?

2012. nov. 9. 16:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
92%

Haragszik rad a valas miatt, ez az o szemszogebol normalis.

En nem csinalnek ilyet, de sokan vannak, akik igen.

Azt tudnod kell, hogy akar meg jol is kijohetsz ebbol, a rokoktartas ugyanis nem mehet a kotelezett tartasanak rovasara es nalatok raadasul ket kiskoru is van. Nagy a valoszinusege, hogy nem kell tovabb fizetned, plane, hogy ilyenkor felmerul az erdemtelenseg kerdese is: mivel arra nem vagy erdemes, hogy kapcsolatot tartson veled, a penzed se kelljen.

2012. nov. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudhatjuk az okát, miért nem akar veled találkozni. Lehet megvan az oka. A ti dolgotok. Viszont fizettél utána rendesen, felnőtt oldja meg. Ha te nem kellesz neki, a pénzed se kelljen. Ha tartaná veled a kapcsolatot segítenél neki?
2012. nov. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
87%

És mégis milyen pénzt követel? Ha jól értem, rendszeresen fizetted, amit kellett. :-O


Erkölcsileg egyébként elítélem a pénzen való marakodást.

2012. nov. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
69%
Tipikusan az az eset, amikor fogalmam sincs, mi áll a másik oldal viselkedése mögött, így nem tudok véleményt alkotni.
2012. nov. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
36%
Valószínűleg az anyja tehet róla. Azt meg ő vállalta, hogy fizeti félévente a 450 ezret, úgyhogy nem tudom milyen alapon perel be téged több pénzért... Én ezek után szerintem lemondanék róla, és akkor 1 fillért sem kell többet fizetned neki. Látni meg ígyse-úgyse akar, úgyhogy nem veszíthetsz semmit...
2012. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy gondolom, hogy aki ilyen drága szakra akar járni az oldja meg maga. Mert ha lenne emelt érettségije nyelvvizsgája és szorgalmas lenne nem csak fizetősre vették volna fel. Azért egy évben majdnem 1 millió a tandíj az baromi sok. Nem is baj ha bíróságra megy mert te is jól jöhetsz ki belőle, csak keres egy jó ügyvédet.
2012. nov. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
79%
OFF Olyan nincs, hogy a gyerekrol valaki lemond. A birosag megszuntetheti a szuloi felugyeleti jogot -itt mondjuk nincs, hiszen a gyerek nagykoru- de akkor is fizetni kellene a tartasdijat.
2012. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 A kérdező kommentje:
Ha nem váltunk volna el 2001-ben, és szeretne, akkor támogatnám. De így, hogy semmi szeretetet nem érez irántam, így bennem is kialszik a pislákoló szeretet lángja. Első éves jogászhallgató lett, még az első féléves vizsgák is előtte állnak.Az érettségi bizonyítvány másolatát hiába kértem eddig többször, azt nem mutatják meg nekem, nem küldik meg. A ballagásra nagy csokor virággal mentem és ajándékkal.A legutóbbi szülinapjára egy nagyon híres (és nagyon drága) cukrászdából vittem neki 16 szeletes szülinapi tortát.(Ő és az anyja laknak együtt ketten,...tudtommal)Erre fel megkaptam a magamét: "a születésnapomra is csak egy ilyen pici tortát hozott". Most pedig jön a pereskedés a lánnyal és az ügyvédjével (aki ha nem volna, talán jobb lenne a kapcsolatom az exel és a lányommal is). Én úgy érzem megtettem mindent a kapcsolatunkért.Ma feladtam a kapcsolatunk ápolását. Harcolnom kell a lányommal. :(
2012. nov. 9. 17:40
 9/93 anonim ***** válasza:
67%

Hivatkozz a két kisgyerekre és a kapcsolat nem tartásra, na meg persze arra is , hogy nem államira jár.

Szerintem ezekre simán megszüntetik a rokontartást.

2012. nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
73%

Hívd fel, mondd neki: gyere beszéljük meg. Menjetek nyilvános helyre:cukrászda. Már felnőtt, mondd el a szempontjaidat: mennyit osztasz hány felé és adj neki időt az átgondolásra.

OFF: teljes családban élünk, de mi sem tudjuk az államilag finanszírozott helyen koliban tanuló két nagykorú gyerekünk teljes megélhetését fedezni, dolgoznak mellette és nagyon beosztják azt a kicsit ami van. (diákhitelt meg nem vettek fel, mert lehet még rosszabb is...sajnos)

2012. nov. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!