Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért ilyen az apám?

Mért ilyen az apám?

Figyelt kérdés
Falun élek,egyke vagyok,sokat segítek az apumnak de nem elég neki még ez se?Ő 3 műszakban dolgozik és mikor nemkell aludnia mert megy munkába akkor dolgozik!!!(Valamikor még sötétben is.)De mindig és nekem már ez az agyamra megy hogy folyton kint legyek vele és segítsek.Most csináltatott tetőt és megkérdeztem hogy akkor meg e vehetem a ps3-at karácsonyra ő pedig azt feleli mindig hogy ott a tető (hiába gyűjtök össze pénzt akkor is azt mondja hogy az a pénz megy a bankba) Egyébként megvesz mindent csak nagy morgással.........Én haladni akarok a korral mert 15 éves vagyok és értek is a számítógépes dolgokhoz,a szüleim pedig nem értnk még a számítógephez sem (e mellett még focizok és ping-pingozok ami szintén nagyon jól megy)De nemértem hogy ha van 1 fia aki a legtöbb tehetséges és segít is neki akkor miért ilyen apum Jül keres de a pénzt is mindig emlegeti,Most is mennem kell neki segíteni főzni -.-" .......

2012. nov. 28. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Mikikém, te értéket kapsz a szüleidtől,látszik,hogy tisztességgel neveltek idáig, és jó ember leszel, ha így folytatod. Lehet meg fogsz lepődni karácsonykor,mert ott lesz a fa alatt, még ha most le is mondasz róla.
2012. nov. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, hogy faterod úgy nőtt fel, hogy neki is kellett segítenie az apjának, és ezt a tendenciát akarja megtartani veled is. Szerintem ülj le vele, és beszélgess neki erről. Mondd el, hogy ez nem annyira jó neked. Hátha megérti, és belátja a helyzetet.
2012. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor szépen kezd le gyüjteni a pénzt, ami csak a tiéd, és ne szóljanak bele, aztán abból megveszed magadnak, az meg hogy segítened kell neki, az alap
2012. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) igen neki nagyon sokat kellett segiteni....5en voltak testvérek és ő a legöregebb,szokta meselni h ha a papa hazajött 10kor a kocsmából és kihajtotta őt a bika alól kiganézni neki akkor is mennie kellett (szerencsére nekem ilyennel már nincs gondom).de ha megkapja hónaponta a 300 ezret és az anyu is kap 120 ezret akkor mért kell ilyen zsugorinak lennie?? Pl most is csak kandalloval fűtünk,és olyan fával ami kivolt dőlve és ő metélte össze .....
2012. nov. 28. 17:15
 5/8 A kérdező kommentje:
és 1. ahogy írtam megkapom azt a ps3at is csak mért kell hozzá annyit mondania h felesleges,mért nem gyűjtesz ink nagyobb dologra,nem vagy kisgyerek (és ezt úgy mondja h nemért hozzá)
2012. nov. 28. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert ő idősebb: neki a ps3 játék. A játék meg gyerekeknek való. Gondolom, semmilyen szempontból nem akarod, hogy gyerekként kezeljen. Természetesen, ha a te pénzed, arra költöd el, amire akarod, de ő arra akart rávilágítani, hogy lehetne értékállóbb dolgokba is fektetni a pénzt(bár nem igazán értem, mit vár egy 15 évestől, hisz gondolom, a te korodban kevesen gyűjtenek házra.)

Az meg, hogy jól keresnek, nem azt jelenti, hogy többet is elcs.szhetnek. Igen, sokan úgy élnek, hogy a bevételük fél milka, de egy fillérjük nincs félrerakva arra az esetre, ha romlik a helyzet Magyarországon - márpedig romlik, masszívan.

Apukád igyekszik úgy nevelni, hogy ne üssön ki rajtad az egykebetegség, ne légy kapzsi, elkényeztetett. Ez ugyanis többet ér, mint az, hogy jelenleg focizgatsz. Elárulom, és nem bántani akarlak, de a te korodban még sokan fociznak. 5 év múlva már csak az, aki vagy nagyon jól csinálja, vagy azt hiszi, hogy nagyon jól csinálja, de közben a munka büdös neki.


15 évesen szinte természetes, hogy a szülő közellenség a számodra, minden, amit mond, ellened irányul. Ezt majd kinövöd. Addig pedig igyekezz meglátni az értéket amögött, amit mond neked.

2012. nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon szépen köszönöm a válaszod :) nekem nagyon jól megy a foci de sajnos szlovákiában élek és magyar vagyok :) hívtak több nagyobb klubba játszani de nem éltem a lehetőséggel :) és megfogadom a tanácsodat ..még 1szer köszönöm
2012. nov. 28. 17:37
 8/8 Lázár Péter válasza:

Ha ilyen sokat segítesz apádnak (gondolom elég fárasztó) akkor ha esetleg majd a jövőbe nagyon nehéz fizikai munkád lesz mint az én apámnak akkor elég jól bírni fogod már pedig az erős fizikai munkát nem könnyű.

Esetleg ha akkor beszéled meg vele ha nem dolgozik akkor talán.

Vagy ha többször emlegeted.

De lehet hogy most nem figyel arra amit mondasz és karácsonykor meg ott lesz a fa alatt.

2012. nov. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!