Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, ha hallanátok...

Ti mit tennétek, ha hallanátok, hogy a szomszédotok veri a feleségét?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk,így óhatatlanul áthallatszik minden.Nem olyan rég költöztünk ide.A szomszédunkban egy 50-es házaspár él. Egy hónapja kb átkopogtam,mert nem vettem még konzervnyitót,de kellett volna,gondoltam,kérek kölcsön a szomszédtól és egyben bemutatkozok. Hát mikor megláttam a nőt,tátva maradt a szám.Akkora monoklija volt,hogy csak lestem,és ki voltak sírva a szemei.Mondtam ki vagyok és mért jöttem,behívott.Aztán a szobából előjött a férj és úgy nézett rám,mint a véres rongyra.Látszott rajta,hogy ittas volt,még köszönni sem köszönt. Hát nem is szenteltem nagy figyelmet az egésznek,de mára már minden naposak az üvöltözések,a hupogások,néha még sikítozik is a nő,a pasas meg csak üvölt,mint aki nem százas.(A vicceskedők kedvéért írom,nem hinném,hogy szado-mazo szexről lenne szó) Én nem akarok belemászni mások életébe,de a mi életünk is kicsit felborult,mivel éjfélkor még az üvöltözést,csapkodást kell hallgatni. Nem tudom,mit lehetne tenni,mert valójában semmi közünk hozzá,mi zajlik náluk,de nagyon zavaró,hogy ha akarjuk ha nem,ezt kell hallgatnunk. Van,hogy az ember hajnalban erre riad. Mit lehet tenni ilyen esetben/füldugón kívül/?

2012. nov. 29. 10:23
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Például bejelenteni a rendőrségen azon melegébe.
2012. nov. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
97%
Feljelentést.Ha te kerülnél ilyen helyzetbe,gondolom te is örülnél,ha valaki segítene.Ha meg már monoklija is volt a nőnek,az már súlyos testi sértés.És mivel alkoholistáról van szó,ezért gondolom,van egy kis sár a füle mögött is,így lehet,még egy bűnözőt is lebuktatsz.
2012. nov. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Ehhez nekünk jogunk van? Nem vagyok tisztában az ilyen dolgokkal,eddig még sehol nem tapasztaltam ilyen dolgot. Ezért kérdeztem,mit lehet ilyenkor tenni.
2012. nov. 29. 10:26
 4/42 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg felveheted a kapcsolatot a Nane alapítvánnyal, hátha ők elbeszélgetnének a nővel és segítenének meghozni a döntést, hogy lelépjen.. merthogy hosszútávon más megoldás úgy sincs.
2012. nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
94%
Ha a családi dolgokba nem akarsz beavatkozni, csendháborítás miatt akkor is bejelentést tehetsz a rendőrségen. Ők majd tudják a továbbiakat....., remélhetőleg.
2012. nov. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Vasárnap úgy sántikált le a nő a lépcsőn.2 hónapja,mikor beköltöztünk,még köszönt a nő mindig,mostmár nem köszön,szerintem a konzervnyitós történet után meg lett neki tiltva vagy nem tudom.De a pasit sosem látni kijönni.Hát nem tudtam,hogy mi tehetünk feljelentést,mert nem tudtam,hogy más beavatkozhat-e ilyen helyzetben. De gondolom meg kéne várnom,míg jön a következő jelenet!
2012. nov. 29. 10:28
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagynám annyiban.Amint legközelebb meghallanék valamit,azonnal hívnám a rendőrséget.
2012. nov. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

A no is iszik? Ha igen akkor nem tudsz segíteni mert nem fog ellene tenni semmit.

Viszont ha nem iszik akkor kerdezd meg, hogy miben tudsz segiteni neki mert latod es hallod mi tortenik. Akkor hatha feljelenti az elettarasat vagy a ferjet.

2012. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
95%

Pont az ilyen "Semmi közöm hozzá, nem avatkozok bele, a magam dolgával foglalkozom" emberek miatt van annyi gyerek, meg asszony bántalmazás. Ezért van az, hogy az ilyen szemétládák csak akkor buknak le, amikor már nagyon nagy a baj. Mert ha eltöri a felesége.kezét v állkapcsát, azt fogják mondani, hogy leesett a lépcsőn. Madj akkor fognak felfigyelni, ha sorozatban a kórházat látogatja a nő. De lehet hogy akkor a férj már el sem engedi ha ott fognak tartani és akkor komolyabb baja is lehet.

Egyik ismerősöm is így járt. Párja eltörte az orrát és nem engedte orvoshoz. Azóta szép S kanyar van az orrában és mindenkinek azt mondják, hogy a lépcsőn esett le.

Nekem gyerekkoromban betörték a szüleim a fejem, rendszeresen vertek, sokszor semmiért. Az egész környék tudott róla, mégsem csinált senki semmit.

Tessék szépen besétállni a rendőrségre és névtelen feljelentést tenni. Vagy minimum a követ kező hangos "afférnál" betelefonálni névtelenül és bejelenteni, hogy épp csaláfon belüli erőszak folyik. Ha nem is viszik be a férfit, onnantól figyelemmel kísérik és talán észbe kap.

Nem ezt mondanám, ha sima veszekedésről lenne szó. Az már tényleg nem a te dolgod.

De a "semmi közöm hozzá" felállástól tart ott a világ, ahol tart.

2012. nov. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
hát nem hinném,hogy lehetne hatni egy olyan nőre,aki feltételezhetően már évek óta tűri,hogy bántalmazzák. Sok olyan nő van sajna Magyarországon,aki tűr. És közvetlenül tényleg nem akarok belefolyni. Meg hát hogy mennék oda hozzá,hogy megkérdezzem? Ez neki is ,nekem is kellemetlen lenne,ki tudja hogy reagálna.Inkább tényleg kihívom a rendőrséget,remélem,komolyan vesznek,mert volt eset,mikor nem így történt.
2012. nov. 29. 10:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!