Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, ha hallanátok...

Ti mit tennétek, ha hallanátok, hogy a szomszédotok veri a feleségét?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk,így óhatatlanul áthallatszik minden.Nem olyan rég költöztünk ide.A szomszédunkban egy 50-es házaspár él. Egy hónapja kb átkopogtam,mert nem vettem még konzervnyitót,de kellett volna,gondoltam,kérek kölcsön a szomszédtól és egyben bemutatkozok. Hát mikor megláttam a nőt,tátva maradt a szám.Akkora monoklija volt,hogy csak lestem,és ki voltak sírva a szemei.Mondtam ki vagyok és mért jöttem,behívott.Aztán a szobából előjött a férj és úgy nézett rám,mint a véres rongyra.Látszott rajta,hogy ittas volt,még köszönni sem köszönt. Hát nem is szenteltem nagy figyelmet az egésznek,de mára már minden naposak az üvöltözések,a hupogások,néha még sikítozik is a nő,a pasas meg csak üvölt,mint aki nem százas.(A vicceskedők kedvéért írom,nem hinném,hogy szado-mazo szexről lenne szó) Én nem akarok belemászni mások életébe,de a mi életünk is kicsit felborult,mivel éjfélkor még az üvöltözést,csapkodást kell hallgatni. Nem tudom,mit lehetne tenni,mert valójában semmi közünk hozzá,mi zajlik náluk,de nagyon zavaró,hogy ha akarjuk ha nem,ezt kell hallgatnunk. Van,hogy az ember hajnalban erre riad. Mit lehet tenni ilyen esetben/füldugón kívül/?

2012. nov. 29. 10:23
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
10:48-as! Na azért nehogy már én legyek a felelős 2 felnőtt ember elcseszett életéért! Tényleg semmi közünk hozzá,és sajnos a bántalmazott nők is nyilván hibásak,mert elslattyoghatnának a rendőrségre feljelentést tenni,de a nagy részük nem teszi.Nekem meg nem lenne kötelességem,de zavar és bár nem bírom az ilyen nőket megérteni,de sajnálom azt a szerencsétlent. Amúgy ebben a dologban,amondó vagyok,hogy a legnagyobb hibás,az a pia!
2012. nov. 29. 10:52
 12/42 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező ! Nem is értem, hogy mit akarsz hallani ? Nem folynál bele, de mégis idegesít, meg aztán mégse, de mégis......


A legközelebbi dulakodásnál hívd ki a rendőrséget, én ezt tenném. De én nem vagyok Te.

2012. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Hát majd kihívom őket.Bár jó lenne,ha nem lenne több eset.
2012. nov. 29. 11:03
 14/42 anonim ***** válasza:
95%
Éjjel felemeled a telefont és hívod a rendőröket. Persze ha a nő tagadja az erőszakot vagy a férj bevadul még jobban, akkor már csak arra lehet várni, hogy kinyírják egymást. Mást nem zavar, csak titeket?
2012. nov. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
A másik szomszéd egy öreg néni.Közel a 90-hez.Szegény nem hall már jól,meg látni se lát tökéletesen,a lánya hozza neki a kaját,meg intézi az ügyeit.Szerintem a néni nem is hallja mi van.A másik lakás meg ami még a mi emeletünkön van,üres. Ha tudtam volna,hogy ez lesz,nem költörünk ide az biztos! De ha én kihívom a rendőrséget,ugye nem kell nekem a rendőrségre mászkálnom vagy ilyesmi?
2012. nov. 29. 11:58
 16/42 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerűen szörnyű ez a társadalmi hozzáállás. Ha képen vágnak az utcán vagy a kocsmában betörik egymás orrát az emberek, akkor az egyértelműen erőszak, sokszor feljelentést is tesznek az emberek. De a családon belüli erőszakhoz senkinek semmi köze, az "legális". Ezer meg ezer szomszéd hallgatja naponta, hogy a szomszédbanv verik az asszonyt avgy a gyereket. És nem tesznek semmit! Igen kérdező, ez a te felelősséged is! Persze nem kizárólag, de ha egyszer netán agyonverik azt a nőt, akkor te is hibás leszel. Azonnal ki kell hívni a rendőrséget, ha ez legközelebb előfordul! Más kérdés, hogy általában ők sem tesznek semmit, "amíg nem folyik vér" vagy amíg "nem bizonyítható az ügy egyértelműen". Ami persze szintén gusztustalan és nemtörődöm hozzáállás, de legalább te megtettél mindent. Én is ajánlom a Nane egyesületet, hátha tudnak segíteni a feleségnek.

Ne haragudj, hogy téged hordtalak most le, de már nagyon bosszant ez a társadalmi szintű nemtörődömség és álszent hozzáállás.

2012. nov. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
96%
Tegyél bejelentést névtelenül a rendőrségen.Bár az a baj,úgy tudom semmit nem tudnak majd tenni,ha a nő nem jelenti fel a férjét.(Legalábbis régebben így a feljelentéshez látleleteket stb.kértek,hátha mára ez már megváltozott).Kimennek a rendőrök a pasi kap egy kis ejnye-bejnyét és gondolom folytatódik minden tovább.Szomorú.
2012. nov. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
93%
Tehetsz névtelen bejelentést csendháborítás ürügyén. Ennyit tudsz tenni az ügy érdekében vagy elköltözöl.
2012. nov. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Ma hívtam fel egy másik albit,délután megyünk megnézni.

Volt itt a szomszéd néni lánya,épp el tudtam csípni,és megkérdeztem tőle,hogy ő tud-e arról,mi folyik a szomszédban.Mondta,hogy ne is mondjam,évek óta ez megy már,és volt aki kihívta a rendőrséget,de semmit nem tettek, a nő meg mindig azzal jött,hogy megcsúszott a jeges úton,lefejelte a fürdőben az ablakot,stb.Azt mondta a szomszéd néni lánya,hogy ha nagyon zavar,hívjam ki a rendőrséget,bár szerinte hasztalan,mert azon nem lehet segíteni,aki nem akarja,hogy segítsenek rajta. Hát mindegy,én kihívom őket,aztán mosom kezeimet,mert ha ez a nő tényleg ennyire buta,hogy évek óta tűr és nem fogad el segítséget,akkor én sem fogom megváltani a világot!Sajnos.

2012. nov. 29. 12:55
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tényleg nem tudsz sokat tenni, nem hinném, hogy most segítség lesz a rendőrség, ha a nő falaz a férjének. Persze meg kell próbálni, de inkább azon legyetek, hogy elköltözzetek mihamarabb. Szomorú, de aki nem akar segítséget kérni, azon nem lehet segíteni. :( Mert ha a férjével marad, akkor még olaj a tűzre minden tett, ami a megmentésére irányul. Mondanám azt, hogy meg kellene veretni a palit, de utána szintén az asszonyon tölti ki a dühét, ha az még mindig vele marad. :(
2012. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!