Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a megfelelő ember mellet vagyok-e?

Figyelt kérdés
Hét éve élek a férjemmel, van egy közös gyerekünk, de most belépett az életembe valaki, aki olyan szinten érintett meg, mint még soha senki. Legalább is most ezt érzem, teljesen felzaklatott és ez már több mint egy éve tart ráadásul egyre rosszabb lesz, egyre jobban vágyódok utána! Honnan tudhatnám, hogy nem tévedtem-e amikor nem vártam eleget és elköteleztem magam a férjem mellett? Pedig már akkor sem voltam tinédzser!
2012. nov. 29. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Nahát, ugyanebben a helyzetben vagyok, szóról szóra. Én is örlődök. Én tudom, h anno rosszul döntöttem. De a gyerekek miatt nem hiszem, hogy váltok.
2012. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni kell, hanem érezni. Egyébként nehéz helyzet amiben vagy. Amit én mérlegelnék, hogy mit várok a jövőtől, mennyire megbízható a férjem, hasonló esetben ő mit csinálna, mi a jó a gyereknek, milyen kilátásaim vannak, ha elhagyom a férjem, milyen az az új férfi, kire számíthatok jobban. Szerintem én maradnék a családdal, ez biztos pont. Lehet a házasságokon dolgozni, talán ez egy jó alkalom rá, hogy visszatalálj a férjedhez
2012. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Valószínűleg inkább a párod az, aki nem megfelelő ember mellett köteleződött el. Egy férfi nem lép be csak úgy az életünkbe. A munkahelyünkre, a lépcsőházba, a gyerek iskolájába belép, de az életedbe csak akkor lép be, ha engeded. Te engedted. És egyszer már rossz döntést hoztál, az biztos: mikor engedted magadnak azt, hogy elcsábulj az új férfi iránt.

Lehet akármilyen jó az ember kapcsolata a házastársával, ha azt nem becsüli, kifelé tekintget, akkor a legösszeillőbb párok is szétmennek, ha az egyik fél hagyja. Arról nem tudok mit mondani, hogy jól döntöttél-e, mikor férjhez mentél, mert a pároddal való kapcsolatodról semmi nem derült ki.

2012. nov. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor történt meg az elcsábulás, amikor a férjemnek már szinte könyörögni kellett egy kis gyengédségért is. Egyszer csak elegem lett belőle, ez az ember pedig itt volt, kedves volt, érdeklődő és megértő. Nem történt semmi sem közöttünk a mai napig, ő nem is tudja, hogy én mit érzek. Talán az elhanyagoltság miatt történt mindez. Nem tudom. Most pedig hogy a férjem szeretné helyrehozni ami elromlott... nos most meg nekem nem megy pont azért, mert folyton csak a másikra tudok gondolni.
2012. nov. 29. 14:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy baj van az ilyen "másikokkal": az ismeretség elején ugyanis mindegyik kedves, figyelmes. Arra meg semmi garanciád nincs, hogy 7 év elteltével is ugyanolyan gyengéd lesz, mint az elején.

A férjed már rendbehozná a dolgokat, szóval szerintem ez menthető. Már ha meg tudod szakítani a kapcsolatot a másikkal.

2012. nov. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan, hogy pont egymásnak lenne teremtve két ember. Szóval nincs egyetlen, aki megfelelő, csak fokozatok vannak.
2012. nov. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, 5-10 év múlva a másik is ugyanúgy el fog hanyagolni, ő is ember.
2012. nov. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak tudjátok mi bánt nagyon? Lehet hogy hülyeség ilyenre vágyni, de én azt láttam a szüleim példáján, hogy igenis lehet 30 év házasság után is figyelmesnek és gyengédnek lenni a másikhoz! Én is ilyen kapcsolatot szerettem volna, nem olyat, ahol könyörögni kell a páromnak egy ölelésért is! Ez annyira mélyen bántott engem meg, hogy talán sosem fogok tudni túllépni rajta. És talán ezért keresem olyan megszállottan ezt a meghittséget, és ha nem ez a másik férfi, akkor majd lesz másik másik férfi... értitek, ugye? Mindig lesz másik, mert úgy érzem, nekem kevés az, amit a házasságomban kapok. Nem tudom, hogy ezt hogy lehetne leküzdeni!
2012. nov. 29. 14:25
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Én teljesen megértelek, ugyanezt érzem. És ugyanez a helyzet, a párom most kezd közeledni hozzám, de őszintén szólva, ennek már nem örülök, inkább sajnálom, mert ha még mindig rideg lenne, akkor nem szégyellném magam, h mindig a másikra gondolok.
2012. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi garancia nincs arra, hogy az "új" nem így fog viselkedni pár év múlva. Gondolom a férjed sem volt ilyen elutasító az elején, hiszen ha Te erre vágysz, akkor már akkor sem tetszett volna és nem mentél volna hozzá. Szerintem ne add fel a családod egy bizonytalan kapcsolatért, mert csalódni fogsz. Inkább beszélj a férjeddel.
2012. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!