Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetbe mit lehet tenni?

Ilyen helyzetbe mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és van egy 17 éves öcsém. Anyukánk közel 4 éve halt meg és apára maradtunk aki teljesen szét eset. Viszonylag jól menő vállalkozó volt, de az eset után kb 1 évig nem érdekelte semmi sem. A vállalkozás tönkre ment, és az eladott kocsi, felszámolt vállalkozás, kölcsön adott pénzek vissza kapásából éltünk. Mára viszont minden elfogyott és teljesen eladósodtunk. Gáz kikapcsolva, hamarosan a házat is elárverezik, mert van rajta egy jelzálog. Apa nem dolgozik, túl büszke ahhoz hogy ő nagy vállalkozó után egy sima munkás legyen. Viszont sokszor kenyérre sem futja és a számlák is mindig tolódnak és halmozódnak én suli mellett hétvégén dolgozgatok, és öcsém is néha ha talál valamit. De ez nagyon kevés a számlák kifizetésére, és hogy jól is lakjunk. Apa most már nem a gyászolás hanem az adósságok miatt fordult ki magából teljesen. Nem kommunikál senkivel sem szinte teljesen elzárkózott. Felmerült az, hogy elköltözünk mert nem bírjuk ezt a terhet de akkor apával mi lesz? Csak mi vagyunk már neki. Félünk, hogy valami kárt tesz magába ha itt hagyjuk magára. Nagyon szeretjük őt de így nem lehet élni. Próbáltuk megbeszélni vele de csak ennyit mond, hogy majd megoldja ne aggódjunk intéz ő mindent stb.. De ezt hallgatjuk évek óta. Mit lehetne tenni ilyenkor? Teljesen tanácstalan vagyok.
2012. nov. 29. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

először is nagyon sajnálom ami veletek történt...

amit lehetne tenni: nem tudom mekkora házban éltek,de ha elég nagyban,akkor adjátok el,és vegyetek olcsóbbat,és kisebbet. apukád pedig próbáljon dolgozni,mert ez nem vezet jóra,ti is próbáljatok dolgozgatni mindent elvállalni amit csak lehet. apukátokra pedig hassatok,hogy elkell menni dolgozni,mert nem lesz ez így jó,és eladni a házat,venni kisebbet,olcsóbbat. ami nem kell,nem szükséges ellehet adni( kinőtt ruhák,feleslegessé vált cuccok stb)

másnéven akkor segélyekből éltek? :S ez nem a legjobb megoldás... próbáljatok beszélni vele. nincs senki rajtatok kívül aki tudna rá hatni? barát,szomszéd,bármi rokon?? kitartás!

2012. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
a világ egyik legmakacsabb embere... Nagyon nehéz hatni rá. És pont ez az, hogy nem tudjuk hogyan csináljuk. Ha fel jön a téma az anyagiakról, akkor egyből terel meg leráz, hogy bízzuk rá a dolgokat ne higgyük hogy rosszul állunk ez csak átmeneti dolog stb.. Csak túl sokat hallottam ezt már hogy el is higgyem. Az lenne a megoldás ha elmenne dolgozni de valamiért nem teszi.
2012. nov. 29. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!