Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy oldanátok meg ezt a...

Ti hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Sok minden történt már az életemben,sokszor az alkoholhoz menekültem.Család tudja,soha nem nézték jó szemmel,de már rég a saját lábamon állok,és egyedül élek.Év elején vége lett egy kapcsolatomnak más okból kifolyólag,bánatomban iszogatni kezdtem,de kikeveredtem belőle.Viszont két hónapja megint történt egy olyan dolog,ami miatt megrendült teljesen az emberekbe vetett hitem.Előtte se nagyon bíztam senkiben,de mindig elfelejtettem a rossz dolgokat,tiszta lappal indult nálam mindenki.Most ott tartok,hogy mindenkiben ellenséget látok,valahol ez így is van sajnos.Utálom ezt a légkört,ahol élek.El akartam menni,de közben lett egy új kapcsolatom,őt minden ideköti,ha vele akarok élni,itt leszek kénytelen.Ezzel csak az a gond,hogy közben tudom,hogy nekem környezetváltásra lenne szükségem,hogy még véletlenül se jusson a pia az eszembe,és ne lássak olyan embereket,akik felkavarnak.Mit tegyek?Itt maradjak,és mindig lessem az alkalmat mikor tudok innen elszabadulni pár napra,vagy elmenjek teljesen egyedül,de akkor szerintem vége a kapcsolatnak,mert az nem működik ha heti egyszer látjuk egymást.Vagy ha itt maradok,hogyan küzdjem le a berögzült szokásaimat,és gondolataimat ? Szeretnék vele maradni,fontos nekem,tisztában van nagyjából a helyzetemmel,szerinte itt is megoldható minden,de attól félek hogy egyre rosszkedvűbb leszek itt,kezdek kicsit depis lenni.Kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.
2012. nov. 30. 02:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt neked kell eldönteni, akár fej-írás módszerrel. Egy azonban világos, hogy a környezet nagyon befolyásolja a viselkedésünket.

Egy alkoholista kollégám sikeresen "kigyógyult" a szenvedélyéből és jó pár évig állta is a sarat.Mivel a családi körülményei és más hobbija híján állandóan naponta ugyan abba a kocsmába járt, mint azelőtt, a jóbarátai heccelésének köszönhetően egy ünnepi alkalommal megkóstolta a tíltott gyümölcsöt. És ez volt a vesztje. Visszaesett és rövidesen belehalt.

2012. nov. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Inkább azt kéne magadban lezongorázni, hogy miért és ki miatt iszol? mi az amit próbálsz elnyomni erővel magadban?érzés? egy személy hiánya?, egy rendezetlen kapcsolat?

Szerintem első lépésben rendezned kéne mind magadban ezeket a kérdéseket, mind személyesen az adott emberrel kapcsolatos le nem zárt dolgokat.

A menekülés, és önmagadban lévő fel-feltörő emlékek elnyomása sosem jó. Szembe kéne nézned velük.

Jelenleg menekülsz valami elől, csak hogy szerintem pont hogy szembe kéne nézned velük, mert bárhová költözöl, ezek a dolgok folyamatosan visszafognak térni, és ugyan úgy megoldatlanok lesznek számodra és ismét az ivásba menekülsz.

2012. nov. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Meghalni azért nem szeretnék,ezért kell még idejében cselekednem.Nagyon sok rossz dolog van ami történt,ezt már végigzongoráztam,mert nagyon sokat gondolkodtam már,de a legutolsó volt a legrosszabb,mert csúnyán átvert valaki,amit álmomban se gondoltam volna.Nem is tudom vele rendezni a dolgokat,mert balhét nem akarok,jó vége nem lenne,de közben nagyon idegesít legbelül.Meg még van jó pár személy.Nem nagy város,mindig meglátok valakit aki emlékeztet valamire.És ez nagyon lehangoló.Egyenlőre megpróbálok felülkerekedni önmagamon a párom miatt itt,de nem tudom mennyire jó ötlet ez..
2012. nov. 30. 06:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még is csak rendezned kéne azt, amitől most is ilyen állapotban vagy.Kulturált emberi módon. Balhézni mindenki tud, ahhoz nem kell sem ész, sem semmi, de kulturált módon emberileg rendezni az elrontott dolgokat, ahhoz már több kell.Erő és nem gyávaság.
2012. nov. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem döntöd el magadban, hogy nem akarsz inni, akkor mehetsz te akárhova, nem fogod megállni úgysem.
2012. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!