Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan oldanátok meg ezt a...

Ti hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
7 éves a nagyfiam, másfél éves a kisebbik. Nemrégiben költözött a szomszédunkba egy házaspár 3 éves kislányukkal. Jól megvagyunk egymással, de azt hiszem már túl "jól" is ugyanis minden délután nálunk vannak. Ezzel nem is lenne gond, de nekem a 7 évesemmel amikor hazaér az iskolából tanulnom kell, olvasni gyakorolni stb., de mivel ők már ideérnek mikor a kisfiam hazaér a suliból és csak a fürdetéskor mennek haza, hát ez elég nehéz. Ráadásul a kislányuk mióta ovis lett, folyton üti-veri az én kisebbik fiamat, nincs egy perc nyugta sem a saját udvarunkban. Mi soha nem megyünk át hozzájuk, mert az anyósáéknál laknak és nem akarjuk zavarni őket, meg van egy nagy kutyájuk szabadon és én amiatt sem mennék hozzájuk, és egyébként sem vagyok szomszédolós típus. Meg persze soha nem is hívnak minket. Nem akarom megbántani őket és haragot sem akarok, de valahogy tudatára kéne hoznom, hogy besokalltam. Ti hogy tennétek a helyemben?
2012. szept. 19. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám neki az igazat, h tök jó ha átjönnek néha, meg szívesen látjátok őket, de inkább hétvégén találkozzatok, mert a kisfiadnak tanulnia kell és így lemarad az iskolában. Szerintem ez teljesen érthető és megérthető, hiszen neki is van gyereke és minden normális anyuka a saját gyereke érdekét tartja szem előtt. Mi is szoktunk szomszédolni, de teljesen megértem, sőt egyáltalán nem sértőddöm meg, ha vacsi, vagy fürdés idő va, vagy bármi és megkérnek, h most menjünk. Sőt én érezném magam rosszul, ha zavarkodnánk, pedig a legjobb barátnőm az anyuka. De ez oda-vissza működik én is szólok, ha nekünk nem alkalmas az idő és ezt ő is megérti.
2012. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valahogy csak odaszoktak hozzátok, ha folyton ott vannak, meg gondolom, te engeded be őket minden nap. Szerintem amikor ott vannak, akkor mondd meg, hogy mik a "szabályok", hogy na akkor a héten pl. gyertek majd át szerdán, ha nektek is megfelel, vagy a jövő héten ezen és ezen a napon, mert a többi napon egyéb elfoglaltságotok lesz (bármi, igazából nincs is közük hozzá, nem kell magyarázkodnod). Minél inkább halogatod, annál inkább természetesnek fogják venni, hogy mindig ott vannak nálatok, és később még nehezebb lesz őket erről leszoktatni.


A kisfiadat más hozza el az iskolából? Mi lenne, ha ti mennétek elé a kisebbik gyerekkel és akkor garantáltan nem kell előtte a szomszéddal otthon lennetek. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nektek kellene elmenekülni a saját lakásotokból, de ha átalakítjátok a napirendeteket, akkor a szomszéd is észleli, hogy tényleg nem vagytok otthon, más dolgotok is van, nem tudjátok mindig őket otthon vendégül látni.

2012. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Falun élünk nálunk nincs iskola, így a kisfiam busszal jár a szomszéd városba suliba. Én is úgy próbáltam elszabadulni, hogy a picivel kisétálunk elé, de amikor meglátnak minket (többnyire meglátnak), akkor hozzánk csapódnak és estig nálunk vannak. Egyébként igazad van, mert tényleg én engedtem be őket, csak bíztam benne, hogy lesz a csajban annyi tapintat, hogy nem szokik hozzánk. Sajnos nincs, így lépnem kell.

Köszönöm a válaszaitokat!

2012. szept. 19. 11:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Én tuti megmondanám, hogy hagyjanak békén, ez egyáltalán nem normális dolog, mert mondjuk ha havi 1szer átmennek oké, de hogy szinte nálatok laknak az már nem.
2012. szept. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne találj ki semmit, mond el őszintén, hogy fáradt vagy, a naggyal sokat kell gyakorolni, stb.
2012. okt. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!