Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kevesebb leszek attól, hogy...

Kevesebb leszek attól, hogy sajnos munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves vagyok,és a szüleimmel élek együtt.

Sajnos 2 éve nem tudok munkát találni,mert egyszerűen bárhová jelentkezem,vagy elküldöm az önéletrajzomat,nem vesznek fel.

Tapasztalatlan vagyok,dolgoztam 1 évet kisegítő irodásként,egy telefonos irodában...de ez az összes tapasztalatom,érettségim sajnos nincs.

A szüleimnek segítek,ahol tudok,házi munka,bevásárlás...stb.

Ruhát,más egyéb dolgot nem vesznek,mondván,hogy elmúltam 18,magamnak kell beteremteni.

Igazuk van,nem is szidom őket ezért.

Van egy szakmám,bolti eladó.

Vidéken élünk,van két bolt a kisvárosban,ahol élünk.

Felutaznék Budapestre,de 5 ezer forint oda vissza,elmenni egy állásinterjúra,és nem is biztos hogy felvesznek,bérletet nem fizetnek.

Nem vágyom luxus cikkekre,100 ezres mobilra,szeretnék ruhákat,új bútorokat a szobámba,félre tenni.

Nekem nem büdös a munka,dolgoztam gyárban,dolgoztam az utcán,szórólap osztás,takarítottam rendezvényeken,e most valahogy semmi sem jön össze....



2012. nov. 30. 12:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
100%

Addig is amig nem találsz munkát miért nem tanulsz valamit. Miért nem érettségizel le. Hiszen elõtted az élet és nem éreznéd ennyire magadat kevesebbnek.

Egyébként sajnos nem a te hibád, hogy az ország ilyen helyzetbe került, de szedd össze magad.

2012. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:
Figyel csak,én tényleg próbálom összeszedni magam,jelentkezetem összel,nálunk induló érettségire,azt mondták értesítenek,ha összegyült a kötelező létszám,40 ezer forintot be kell majd fizetni,azóta is várom h hívjanak...
2012. nov. 30. 12:36
 3/68 anonim ***** válasza:
88%

Egyik helyen azt írod, hogy összesen annyit dolgoztál, hogy kisegítő irodásként, aztán már gyárban, utcán, szórólap, takarítás, minden. Most akkor mi van?


Amúgy meg az, hogy te "jelentkezel" valahova és ülsz a babérjaidon édes kevés. Lehet érdeklődni, hogy mi van, hogy állnak indul-e, és ha úgy tűnik, hogy nem akkor villámgyorsan keresni a szomszéd városban vagy valahol, mert biztos nem csak nálatok (nem) indul.


Miért nem érettségiztél le, kimaradtál az iskolából? Mivel még egy rendes szakmád sincsen..

2012. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
100%

Hát 2 év alatt már leérettségizhettél volna, esetleg még a munkaügyin keresztül tanulhattál volna más szakmát is.


Nem vagy kevesebb munkanélküliként, de legalább hasznosan tölthetted volna az elmúlt időszakot ha tanulsz.


Budapestre pedig teljesen felesleges felutaznod, igaz, hogy több a munkalehetőség de több a munkanélküli is. Egy adott állásra több százan jelentkeznek. Én amikor interjúkra jártam az egyik állást 1096 ember pályázta meg összesen. Elég csekély az esély arra, hogy érettségi nélkül egy szakmával alkalmaznának, hiszen elvárják, hogy legalább egy érettségit felmutasson az ember.

Ha pedig a vidéki címeddel keresek állást Budapesten, valószínű be se fognak hívni mert találnak közelebbi munkaerőt is.

2012. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
100%
Jav: keresel
2012. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
9%

Fiú vagy vagy lány??

Elég pancser lehetsz, ha 2 év alatt nem találtál semmilyen munkát..

2012. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
35%
Na ja, a munkaügyin keresztüli tanfolyamokat meg nem is említettem. ha le se érettségiztél, összesen mennyi ideje nem csinálsz te semmi? Mivel 22 éves vagy és azt írtad, hogy egy évet dolgoztál.
2012. nov. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
48%
Nem vagy kevesebb. Annyi vagy amennyi vagy. Ha ez elég a megélésre, akkor annyi. Ha nem, nem. Ez ilyen egyszerű. Tudod, amikor tanulni kellett volna valamilyen rendeset, akkor is csak 2 bolt volt a városotokban. Kiszámolhattad volna, hogy oda hány eladó kell. Hogy el sem mész állásinterjúra, az is a te dolgod. A végén majd kapsz valami kis segélyt, és szidhatod a kormányt.
2012. nov. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
88%

az első az lenne, hogy érettségizz le estin. mellette vállalhatsz munkát, sőt sztem a munkaadónál is pozitívum, ha látja, h fejlődni szeretnél.


add be a CV-det ahova csak tudod a környéken.


nem vagy kevesebb, de ha belesüppedsz ebbe, akkor egy idő után az leszel.

2012. nov. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:

Igen,dolgoztam 1 évet,de nem bejelentve,örültem hogy találtam munkát,azért nem számítottam bele,mert anyuék szerint a nem bejelentett munka,nem is olyan mint a rendes meló,ami után van TB-d,meg jár a nyugdíj

nem ülök a babérjaimon,megyek személyesen is jelentkezni,de múltkor is jelentkeztem egy közeli gyárba,nem túlzok,kb száz ember várakozott,kivártam a sorom,másfél,két óra kb,erre azt mondta a nő,akivel elbeszélgettem,hogy majd értesít,ha szükség lesz emberre...

2012. nov. 30. 12:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!