Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kevesebb leszek attól, hogy...

Kevesebb leszek attól, hogy sajnos munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves vagyok,és a szüleimmel élek együtt.

Sajnos 2 éve nem tudok munkát találni,mert egyszerűen bárhová jelentkezem,vagy elküldöm az önéletrajzomat,nem vesznek fel.

Tapasztalatlan vagyok,dolgoztam 1 évet kisegítő irodásként,egy telefonos irodában...de ez az összes tapasztalatom,érettségim sajnos nincs.

A szüleimnek segítek,ahol tudok,házi munka,bevásárlás...stb.

Ruhát,más egyéb dolgot nem vesznek,mondván,hogy elmúltam 18,magamnak kell beteremteni.

Igazuk van,nem is szidom őket ezért.

Van egy szakmám,bolti eladó.

Vidéken élünk,van két bolt a kisvárosban,ahol élünk.

Felutaznék Budapestre,de 5 ezer forint oda vissza,elmenni egy állásinterjúra,és nem is biztos hogy felvesznek,bérletet nem fizetnek.

Nem vágyom luxus cikkekre,100 ezres mobilra,szeretnék ruhákat,új bútorokat a szobámba,félre tenni.

Nekem nem büdös a munka,dolgoztam gyárban,dolgoztam az utcán,szórólap osztás,takarítottam rendezvényeken,e most valahogy semmi sem jön össze....



2012. nov. 30. 12:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot,de ez megvan....

minden létező álláskereső weboldalra regisztráltam,az ÁFSZ oldalát naponta nézem,szórólapokat dobáltam be a környéken,

ismerőseimnek is adtam,hogy idős,gyermek gondozást,takarítást vállalnék

2012. nov. 30. 14:53
 52/68 A kérdező kommentje:

Bírom tényleg az olyan embereket,akik csak beszólni tudnak:

A minap,nagymamámhoz mentem vonattal,szoktam neki segíteni főzni,takarítani

egy vonat megálló tőlünk!

erre jön a kalauz,hogy jegyeket,bérleteket


én csak ennyit szóltam,"sajnos nincsen,munkanélküli vagyok,és csak egy megállót utazok!

erre elkezdett bunkózni,hogy hogy képzelem,hogy jegy nélkül utazok

szerintem azt hitte hogy megijedek

elkezdtem vele hangosan kiabálni,hogy én kifizetném a vonatjegyemet,ha lenne munkahelyem,de szívesen dolgoznék kalauzként,lyukasztgatnám a jegyeket,adja nekem oda kérem

a munkáját,vagy keressen,és elmegyek dolgozni,de amúgy rengeteg ember munkanélküli,nem tud a rokonaihoz sem utazni,a kedvezményeket még is el akarják venni!!

erre azt mondta hogy mindenképp szálljak le a vonatról a következő állomásnál

én meg mondtam,hogy naná hogy leszállok,addig megyek!

2012. nov. 30. 14:59
 53/68 anonim ***** válasza:
77%

Már nem azért de a kalauznak ez a munkája!


Most én pl. nem mondhatom a Navnak, hogy bocsi nem fizetem a tbmet mert munkanélküli vagyok! Egyszerűen ez senkit nem érdekel. Nyilván a boltba se fogsz bemenni és elhozni ételeket fizetés nélkül, mondván, hogy neked nincs munkád!!

2012. nov. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 A kérdező kommentje:

értem én,csak ő direkt hangosan megjegyezte hogy "ingyen utazó",erre én is kikeltem magamból

megalázni nincs joga,akárhogy is nézzük!

2012. nov. 30. 15:05
 55/68 anonim ***** válasza:
32%
Persze, nincs joga megalázni. De ha haragban leszel a világgal, a világ is haragban lesz veled. Ezt ne felejtsd el!
2012. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
71%
Persze, de neked azt kellene megértened, hogy ő a munkáját végzi, és ha ezt nem teszi megfelelően őt is ugyanúgy kirúgják. Nehéz helyzet, de teljes mértékben igaza van a kalauznak ebben az esetben. Hiába sajnál téged, hogy munkanélküli vagy, az ember nem utazhat a két szép szeméért cserébe. Ráadásul ha egy emberrel kivételezne miért ne tehetné meg még rajtad kívül pl 700 emberrel? Más emberek felháborodása is jogos lenne ilyen helyzetben.
2012. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 A kérdező kommentje:

Igazán lehetnének igazságosak,és segítőkészek a munkanélküli emberekkel.

Például:


Kaphatnánk ingyen bérletet,persze szigorítva,ha talál munkát,ahol fizetik a bérletét,vagy a közelben,környéken,akkor megvonják utána.

És mondjuk egy nap,csak egyszer utazhat vele,én biztos nem szórakozni mennék....

2012. nov. 30. 15:11
 58/68 A kérdező kommentje:

ma 15:10


értem,igaz,csak ideges voltam én is,meg tényleg egy megálló volt....

viszont a hátam mögött ülő házaspár,azt mondták h nekem van igazam,a kalauz előtt is,mindegy

2012. nov. 30. 15:12
 59/68 anonim ***** válasza:
77%
Ne legyél elkeseredve! Sajnos ilyen gazdasági helyzetben semmilyen támogatásra nem számíthatunk. Valószínűleg ez a jövőben is így lesz... De fel a fejjel! :)
2012. nov. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 A kérdező kommentje:

ma 15:11


megváltoztatnám,ne kapjuk ingyen bérletet,de munkanélkülieknek hogy hogy nincs semmilyen kedvezmény a vonatra pl??

2012. nov. 30. 15:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!