Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem rég tudtam meg hogy...

Nem rég tudtam meg hogy terhes vagyok! Nagyon örülünk neki csak sajnos 3 hónapja meg szünt a munkaviszonyom és a munkanélküli segélyt se kapom már, igényelhetek már valahonnan támogatást? Gyest mikor kaphatok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 06:05
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Majd csak ha megszületett a baba, akkor foga kapni Gyest, és családipótlékot!
2012. szept. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Bírom ezt a hozzáállást! Nincs munkahelyed, nincs jövedelmed. Miért kapnál bármit is, csak mert terhes vagy? Majd ha megszültél jár a gyes meg a családi pótlék.
2012. szept. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha megszületik a pici,és megvan a taj száma,akkor kérheted a gyest,családit és 1x-i anyasági támogatást. addig semmi sem jár.
2012. szept. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz így. De gondolom, a babának örültök.


Nekem júli 31-én járt le a szerződésem (4 évig évente hosszabbított szerződések után), aztán augusztus 3-án szültem... Na, igen... Kedves munkáltató...


Egyébként igen, ahogy előttem írták: a baba születése után jár majd bármi is, addig semmi. Addig viszont jó lenne neked valami munka, mert különben nektek kell fizetni a TB-det, anélkül ugyanis nem tudsz dokihoz menni.


Hajrá!

2012. szept. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A családi adókedvezményt úgy tudom már a terhesség 12. hete után igénybe lehet venni, szóval a párod azt kérheti, valamit az is segít.
2012. szept. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, meg még kereshetsz azért munkát addig is. Olyan helyen, ahol amúgy is gyors a fluktuáció, vagy alkalmi munkát, gyerekfelügyelést, idős gondozást, vagy bármit, amit meg tudsz csinálni. Érdemes még a baba érkezése előtt kis pénzt gyűjtögetni.
2012. szept. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%

Kedves kérdező! Amennyiben nem szüntetted meg a munkanélküli központtal az együttműködést be kell menni az önkormányzathoz és aktív korúak ellátását kérheted. Ennek az összege 22800ft.Ami fontos,h így viszont fizetik a Tb hozzájárulásodat.Ugyanis ha ezt nem intézed el saját zsebből kell fizetned ami (nem tudom pontosan) 6-7 ezer ft.

Viszont....ha ezt igényeled kiküldhetnek közmunkára,ha nem mész megvonják tőled a támogatást.Hiába vagy terhes az nem ment fel a munkavégzés alól. Amikor megszülsz 15 napod van arra,h a születési anyakönyvi kivonatot bemutasd és visszavond. Ekkor igényelheted a gyest,anyaságit és a csp-t.Remélem tudtam segíteni.A sok bunkóval ne foglalkozz! Biztosan ők még nem voltak ilyen helyzetben.Jó nekik...

2012. szept. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!