Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számít hogy a párotok mennyire...

Számít hogy a párotok mennyire tud helyesen írni?

Figyelt kérdés
Ebből le lehet szűrni valamit? Ilyen: tuc, báttyám, kertyébe és hasonló dolgokra gondolok...
2012. nov. 30. 17:24
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon számít.

Anno az iskoláimban azok nem tudtak jól írni, akiknek volt valami hibájuk. Agresszívek voltak, drogoztak, bunkók voltak.

Netes társkeresőn ismerkedtem, borzalmasan kiábrándító volt, hogy se nem helyesen írni, de még egy hosszabb szöveget se volta képesek összehozni a férfiak.

Írtam egy pár kérdést, írtam magamról, és kb. 1 sor választ kaptam.

Na én se vagyok tökély, de az írás rengeteget elárul az emberről.

2012. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 A kérdező kommentje:

Köszi a sok-sok választ.


Most így eszembe jutott hogy a gimiben volt egy lány. "Mindig neki volt igaza" ő volt a mindent tudó, mindenki más hülye volt. Jó, a matekhoz úgy ahogy értett, de nem volt okosabb nálam. Pl kötőszóként használta a g*c*-t meg ilyenek. Az ő párja is trágárkodik egyébként a facebookon.

Na szóval egyik alkalommal jobb jegyet kaptam nála, erre nekem esett hogy "Már ne haragudj, de hogy lehet hogy neked jobb lett mint az enyém? Nem akarlak megsérteni, de nekem ez nagyon fura...Pont neked?" és a helyesírása meg iszonyat. A "töllem" meg a "kertyébe" vagy a "tót" pl tőle ered. És annyira beképzelt hogy hihetetlen...

Volt hogy odaadta a jegyzeteit, és nyilván nem javítottam ki neki, de gyakran csak lestem hogy jesszusom...

Akkor bezzeg jó voltam tollbamondásnál hogy "Szandi, ezt hogy kell írni?".

2012. dec. 1. 11:28
 53/58 anonim ***** válasza:

Engem is zavarna, ha nem írna helyesen.


49-es, azért egy ilyen tartalmú hozzászóláshoz hozzátartozott volna a mondatkezdő nagybetűk és a "grammar nazi" (vagy inkább nyelvtannáci) kifejezés helyes használata.

2012. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként vicces, hogy pont ennél a kérdésnél látom a reklámot: "műanyag ablak csere". Pff... :)
2012. dec. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:

49es vagyok. bocsi, tényleg elgépeltem. neten általában nem kezdek mindent nagybetűvel, ez tényleg igénytelen dolog, belátom.


a nyilvánvaló elgépelések talán nem is zavaróak, de ha valaki következetesen helytelenül ír, az annál inkább.


a másik kedvencem, mikor valaki félművelt tuskó, és olyan szavakat használ, hogy pl: helyzetszituáció, vagy épp nem tudja egy idegen szó jelentését, és annak ellenére igyekszik beleszőni a mondataiba, röhejessé téve ezzel saját magát :D

2012. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
49 és 55 miután én is kisbetűvel írok minden fórumon, ezért simán elfogadom mástól ... ugyanis így kisbetűvel és szinte folyamatosan írva jobban beszélgetés jellege van a dolognak, mint szabatos mondatonkénti fogalmazással
2012. dec. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
Amit leírsz, nem lesz szabatos attól, hogy lenyomod a Shift-et. Stílusfüggő, nem nagybetűfüggő.
2012. dec. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

Igen, a helyesírás hiánya is zavar, de nem szívesen olvasok el fogalmilag összekutyult, értelmezhetetlen dolgokat sem. Bár még mindig kevésbé zavar, mint ha aránylag helyesen író emberekből kiveszni látszik a magyar nyelv iránti tisztelet.


Mobilon írva megértem a rövidítéseket, de ott, ahol van alkalom és hely is - na meg ugyanannyiba kerül - normálisan kiírni a szavakat, nagybetűvel kezdeni a mondatokat, azt nem tudom hová tenni.

Szerintem nem véletlen, hogy nagybetűvel kezdjük a mondatokat, ugyanis segít tagolni a mondanivalót.

Felnő egy olyan generáció, aki nem tudja, milyen csodálatos a nyelvünk, mennyire változatos, játékos, gazdag. Tisztelet a kivételnek.


Ami elkezdődött, eléggé nehezen fordítható vissza. Jobban kellene figyelnünk a nyelvünkre, óvni, védeni és büszkék lenni rá.

2012. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!