Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haza mennétek karácsonyra?

Haza mennétek karácsonyra?

Figyelt kérdés

5 és fél éve vagyunk együtt a párommal, néhány hónapja sikerült összeköltöznünk (korábban egyetem miatt nem tudtunk). Közben én befejeztem az egyetemet (sajnos még munkakönyves állásom nincs) és összeköltöztünk abban a városban, ahol a párom jár egyetemre. A szülei támogatásával van itt, én dolgozom, de az én szüleim is sokat segítenek.

Évek óta tervezgettük, hogy majd ha összeköltözünk lesz saját fánk, díszírgetjük, bontogatjuk az ajándékokat alatta...Most azonban, hogy itt vagyunk a küszöbön, átgondoltam a dolgokat. Azt gondolom, hogy mindkettőnk szülei megérdemelnék, hogy haza menjünk az ünnepekre, hogy ne kelljen nélkülünk töltsék. Ez azt jelenti, hogy akkor már nincs értelme mi is fát díszítsünk, ha nem leszünk itthon 24, 25.-én, kár a gőzért...Úgy gondolom a sok segítségért megérdemelnek egy ennyit részünkről. A páromnak gyakorlatilag mindegy, ő nem "szavaz" egyik álláspont mellé sem. Csak kicsit csalódott vagyok, mert megint nem jön össze...

Mondjuk előbb utóbb úgyis meg kell hozzuk a döntést és külön karácsonyoznunk...

Szerintetek jól döntök?


2012. dec. 3. 10:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy van, hogy Szentestét kettesben töltjük, következő 1-2 napban meg látogatunk. Most már család vagytok.
2012. dec. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Amikor még nem voltunk házasok, mi 23-án ünnepeltünk otthon, és 24-én ment haza mindenki a szüleihez, családjához.

A köv. évtől pedig hol itt, hol ott töltöttük a Szentestét a kisfiunk születéséig.

2012. dec. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Elég körülményes lenne utazni, mivel el van romolva az autónk, busz meg 25-én nincs...
2012. dec. 3. 10:49
 4/22 anonim ***** válasza:

azt hittem csak mi vagyunk így xd,de mi is 23-án ünnepeljük párommal a karácsonyt míg nincsenek gyerekek és nem vagyunk házasok.

23-án főzök 1 napos kaját,feldíszitjük a fát,ajándékozunk,romantikázunk,24-én utazunk el szüleinkhez,aztán 25.én este találkozunk.

Ez már bevett nálunk:)

De apám mesélte hogy egyik kollégája aki 30-40 körül van úgyanígy csinálja a feleségével pedig házasok,bár gyerek nincs.

2012. dec. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ha hazamegyünk akkor itt is, ott is leszünk 24-én, mert a szüleink szerencsére egy városban élnek. Így sikerül elmenni délelőtt ide, délután oda...

Csak közös fánk nem lesz...:(

2012. dec. 3. 10:52
 6/22 anonim ***** válasza:

Pedig az milyen szép dolog a saját szenteste :) Először ránk is furcsán néztek, hogy nem megyünk haza, de így a jó. 24.-n ketten szenteste, 25.-n én szüleim, 26.-n ő szülei.

Tömegközlekedés meg 25.26.-n van, szentestén nincs 4-től kb.

2012. dec. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Meg kell kérdeznem a páromat, mit szólna egy 23-ához...

Csak utána ha nem leszünk itt 4-5 napot, mi lesz szegény fával?

2012. dec. 3. 10:54
 8/22 anonim ***** válasza:
Mi minden évben kivesszük szabit ünnepek utánra és elmegyünk párom szüleihez vakációzni, pihenni hetekre. Mi lesz a fával? Lehullik a levele. Nah és? Attól még megmarad a csodálatos együtt töltött szenteste.
2012. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

Szerintem is olyan szép és meghitt lenne, őszintén szólva lelkiismeret furdalásom lenne anyósómékkal és a szüleimmel szemben, hogy ők egész évben minket támogatnak, mi meg "egyedül" hagyjuk őket szenteste...

2012. dec. 3. 10:56
 10/22 anonim ***** válasza:

Mitől ne lenne 25-én tömegközlekedés?


Első közös karácsonyunkból én nem engedtem (párom rám bizta), 24-én felöltöztettük a fánkat,kettesben karácsonyoztunk,ajándék,finom kaja,miegymás,sosem felejtem el:)

25-én vonatra fel,25-26 szülőkkel (szintén együtt,nem külön-külön)

2012. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!