Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig lehet és...

Szerintetek meddig lehet és kell toleránsnak lenni egy idős és beteg rokonnal szemben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy hol van az a határ, ameddig elnézzük a "hülyeségeit", és mikor jönne el az, hogy már egy kicsit "helyre kell rakni".

2012. dec. 3. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Átérzem, hogy miről beszélsz, de én nem tudok nem türelemmel fordulni pl. a Nagyimhoz. Emlékszem, hogy milyen volt régebben és tudom hogy nem szándékosan csinálja.

Segítek neki, ahogy csak tudok, hogy szebbé tegyem a napjait, ahogy ő segített nekem mikor és voltam kicsi.

2012. dec. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ilyesmiről van szó, hogy mindent jobban akar tudni másoknál, ezt állandóan hangoztatja is, évtizedes sérelmeket hánytorgat fel, amikből majdnem tettlegességig fajuló veszekedések lesznek. Szerintem ezek teljesen felesleges és értelmetlen dolgok, amiket fel sem kellene hozni. Borzasztó belegondolni, hogy már amúgy sem lehet neki túl sok, erre még jól össze is veszik mindenkivel. Fiatal és ép korában sem volt hajlandó elfogadni mások véleményét, nézeteit, de így meg egyenesen lehetetlen a helyzet. Mit lehet ilyenkor tenni. Nincsen közvetlen családja, jót akartak neki, hogy ne legyen egyedül, de ilyen balul sült el az egész.
2012. dec. 3. 10:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a betegségéből adódóan csinálja - e ?

Ha Alzheimeres, akkor a végsőkig. Nem ő tehet róla, a családnak meg kötelessége megértően segíteni az idős családtagot.

2012. dec. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem Alzheimer, "csak" daganatos betegség, ami későn derült ki, és már nem igazán lehet remélni a gyógyulást.
2012. dec. 3. 11:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Jaj... hagyj rá mindent, Ne veszekedj egy haldoklóval, bármennyire is provokálja, mert később te bolondulsz bele a bűntudatba.
2012. dec. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na, aktuális a kérdés..

Anyám keringési betegséget kapott, mert 20 évig nem volt hajlandó gyógyszert szedni a 180-as vérnyomására.Most már szedi a gyógyszereket, de továbbra is iszik, ráadásul nyugtatót is kapott.Így aztán semmit nem javul, sőt, szerintem romlik az állapota.Beszélni vele képtelenség, mert ő "nem iszik", meg egyébként is, mindenki hülye és rosszindulatú, csak ő nem.Beszélni fogok az orvosával, hogy próbálja normális útra téríteni, bár szerintem nincs az az isten, akinek ez sikerülni fog.Vannak, akiket nem lehet kalapáccsal sem helyre rakni.

2012. dec. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ráhagyni sem jobb, mert akkor meg amiatt lesz az embernek bűntudata,hogy hagyta hadd csinálja a hülyeségeit.Még könnyebb azzal, aki nem iszik, csak szimplán meghülyült, mert az tényleg nem direkt csinálja.Van úgy, hogy a legnagyobb türelem és szeretet sem elég, ha a beteg a végletekig csökönyös és önfejű.
2012. dec. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Van úgy, hogy a legnagyobb türelem és szeretet sem elég, ha a beteg a végletekig csökönyös és önfejű."


Pontosan ez a helyzet :(.

2012. dec. 3. 11:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Mintha az én nagymamámat írtad volna le.... Nem bírok szegénnyel, és már 3 éve szívja a vérem....


Hetente 2X megyek át hozzá, olyankor viszek főtt kaját, amit általában lefikáz, kitakarítok - olyankor betteg fel tud állni az ágyból! - jön utánam, és telleget, mint egy cselédnek, hogy "ott kimaradt egy folt" el kell nekem mesélnem, mi volt a Barátok Köztben, mert ő nem érti (én meg nem nézem azt a szennyet, csak az összefoglalókat olvasom el a nagyi miatt), ha nem tudom, mi volt azona héten, akkor "én nem is szeretem őt eléggé", fapofával végig kell hallgatnom "beszélgetés" címszó alatt, hogy a volt férje (a nagyapám) mekkora egy szar ember volt, a múltkor nem mosogattam el jól, mert zsíros maradt 1-2 tányér (igen, mert OLAJAT ÖNTÖTT A LEFOLYÓBA), egyébként meg minek jövök, őt úgysem szereti senki, ő úgyis tudja, hogy én gyűlölöm őt...


Ha mindez leketyegett (kb 2 óra múlva), adok neki 2 puszit, aztán hazajövök bőgni....


Nem tudom, meddig bírom még...

2012. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, örülj neki, hogy a nagymamád engedi, hogy takarítsál. Az enyém nem, mert szerinte "nála nincs kosz", de ő maga sem takarít. Mi mindig ezen vitatkozunk, szabályosan haragszik, amiért eljárunk hozzá takarítani.
2013. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!