Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párok ti hogyan oldjátok meg...

Párok ti hogyan oldjátok meg a takarítást otthon? Hogyan osztjátok fel, ki mit csinál körülbelül?

Figyelt kérdés

Eddig csak lakótársaim voltak, ott hetente váltottuk a takarítást. Most összeköltöztem a párommal, nem akarok ilyen szabályt csak ahogy összejön. Nálatok ki mit csinál?

Ő pl. bejelentette, hogy wc-t nem takarít :) Hát jó. Kinél hogy néz ki, milyen rendszerességgel takarít a férfi és a nő? Feladatok vannak pl. pasi porszívóz, a lány törölget, vagy hogy?



2012. dec. 3. 13:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk az van, hogy emberek elvégzik a házimunkát.
2012. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk a férjem porszívóz (egész alaposan egyébként), övé a mosogatógép (ki- bepakolás, feltöltés) és a szemétlevitel. Ezen kívűl néha kitereget, és bevásárol.

A többi házimunka az enyém.

Kevés pasi szeret WC-t pucolni, szerintem ez tök normális.

2012. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Egyedülálló férfiakhoz jár a wc-tündér?
2012. dec. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%

Megbeszélés nélkül kialakult igazából.

Porszivózni ő szokott csak,felmosni is.Mosást én inditok,teregetni felváltva.Mosogatni is felváltva.Főzni én főzök,de ő besegit (krumplit pucol,hagymát aprit,kavargat),fürdőt én szoktam,de ha épp előjön az allergiám,akkor ő is megcsinálja,mint ahogy mindent ha megkérem.

Sosem vitáztunk még ilyenen,bár ki se jelentett olyat hogy valamit nem csinál meg...

2012. dec. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

Általában:

Én kitakarítom a fürdőt, wc-t hetente. Ezt ő sem csinálja :)

Sepregetni, felmosni, konyhát takarítani mikor ki, általában fele-fele arányban

Szobában ő csak felporszívózni szokott, ezt 90%-ban ő csinálja

Törölgetni én szoktam, mert sok a lomom, szerintem kihajítaná, nem visszatenné :)

2012. dec. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

Mi így csináljuk:


Hazaérünk, együtt főzünk, ha mindketten éhesek vagyunk. Ha nem kétemberes munka a főznivaló, hanem valami egyszerű, akkor az egyikőnk főz, a másik elmosogatja, ami terem. Mondjuk nekem elég házias a párom, simán nekiáll nokedlit szaggatni meg tésztát keverni :)


Én általában gyorsan összeszedem a lakásban az elkallódott dolgokat, rendbeteszem kicsit, ez 10 perc (macskáink vannak, sok dolog hever a földön, mikor hazaérünk)


Általában pénteken csinálunk nagytakarítást, ilyenkor felváltva porszívózunk, felmosunk, pakolunk. A wc és fürdőszoba pucolást általában én végzem,a párom pedig az üvegasztalokat sikálja (van 2 is) meg ha kell az ablakokat, tv-t, akváriumokat, mert az nekem különösen szarul megy.


Ha összegyűlik a mosnivaló, aki éppen úgy érzi, bedobálja a mosogatógépbe, elindítja. Általában együtt teregetünk ki, viszont levenni én szoktam, mert a párom nem valami jó ruhahajtogató :)

A lakásban széthányt-vetett ruhákat is én szoktam összegyűjteni, a szennyesbe rakni.


A kocsikat viszont a párom takarítja kívülről-belülről, stb.

2012. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, csak a takarításra válaszoltam az előbb, ha másra is kíváncsi vagy

Nagy bevásárolni általában együtt szoktunk, kicsit mikor ki

Főzni általában ő főz (60-70%-ban)

Mosni mikor ki, de vasalás rám marad.

Mi sem osztottuk be, csak így alakult, már 4 éve működik.

2012. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Első vagyok, miért nem hasznos?
2012. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
A wc pucoláshoz egy tipp: vegyetek egy vastag háztartási gumikesztyűt, úgy absozlút nem vészes a wc-pucolás.
2012. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
enyém dolgozik látástól vakulásig, úgyhogy én takarítok. Ezt a vécédolgot nem értem. Enyém sem pucolja ki, de ha a gyerek (4 éves) összekeni, akkor nem finnyás, megcsinálja.
2012. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!