Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen elköltözni, ilyen...

18 évesen elköltözni, ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés
18 évesen, érettségivel megtudnék-e élni úgy, hogy semmi támogatást nem kapok?
2012. dec. 3. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol? Milyen munkával, mennyi fizetéssel?

Pl; Budapesten minimálbérből nem nagyon.

2012. dec. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, értesz-e valamihez, amiből jó munkád lehet. Ha semmihez nem, akkor sajna az is erősen kérdéses, hogy lesz-e egyáltalán munkád.
2012. dec. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Min. 100 e. kéne az alapszintű élethez. De az csak vegetálás.
2012. dec. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk 2 havi kaució is kell ahhoz, hogy egyáltalán szóba álljon veled valaki albérlettel kapcsolatban..
2012. dec. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Hát attól függ, hogy csinálod. Érettségi után beiratkoztam egy 2 éves OKJ-re, közben diákmunkát csináltam, elég sokat melóztam, 1,5 év után fel is vettek ehez a céghez. A sulit is be tudtam fejezni, meg munka közben letettem még 3 szakmát levelezőn, de a 2 éves rendes szakmámmal azóta se találtam semmi munkát. Amikor felvették, 3 hónapra rá lejárt a próbaidőm, akkor külön költöztünk egy albiba a barátnőmmel, ő akkoriban készült az érettségire, nem tudott melózni. Az albi sem volt rossz, de nagypapám halála után az életbiztosításából tudtam venni egy kis lakást, azóta ott lakunk. Nyáron meglett az érettségije, de a ballagása utáni napon kiderült, hogy terhes, valószínűleg aznap lett az, amikor beköltöztünk a lakásba áprIlisban :) És most fog megszületni a kislányunk decemberben. Úgy hogy lényegében a kérdésedre válaszolva, olyan munkám van, amihez csak érettségi kell meg egy 1 hetes tanfolyam, és megélünk belőle. Anyukám tanítónő, 2 diploma, x vizsga stb, mindig mondja, hogy tanulják, legyen rendes állásom (mert itt nem rendesen, csak minimálbérre vagyok bejelentve), mégis durván a kétszeresét keresem a fizujának, most meg már ha megszületik a baba, kapunk gyest + családit is, kb 37000 ft-al leszünk beljebb.
2012. dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is 18 évesen költöztem el, semmi háttér nélkül.

Kezdetben egy lányhoz költöztem, fősulis volt. Nem kért kauciót a szoba bérlésért. Elkezdtem hétvégenként hostesskedni, mellé pedig kerestem olyan állást, amit hétközben végeztem.

Aztán találtam ügyintéző munkát, mert jó a számítógépes ismeretem.

Később volt lehetőségem arra, hogy egyedül éljek albérletben, mellette tanultam. :)

Nem lehetetlen és ami még fontosabb, nincs veszítenivalód!

Ki kell taposni az utat, ami nem könnyű. Kezdetben minden este sírtam. Nem számítottam eleinte sok jóra, arra sem, hogy könnyű lesz, de überelte az elképzeléseimet. Kitartottam és most már életem egyik legjobb döntésének tartom!

Sok sikert kívánok!

2012. dec. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előbb keress munkát, csak úgy tudsz elköltözni, de mindenképp kell egy kis félretett pénz, mert ha nem is kell kauciót fizetned, akkor is meg kell élned egy hónapig, amíg meg nem kapod a fizetésed. Ha nagyon sürgős elköltöznöd és nincs semmi pénzed, akkor keress helyet külföldön bentlakásos au-pairként. Akkor lesz hol laknod és valamennyi fizetésed is amiből spórolhatsz arra, hogy el tudj kezdeni egy rendes munkát itthon v ott.
2012. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!