Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan rossz lehet...

Tényleg olyan rossz lehet HTB-nek lenni pár évig? Felvennének utána dolgozni?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van, előttük és a két gyerek között is dolgoztam. A kicsi most lesz 2, sokat gondolkozunk a férjemmel hogy még pár évet itthon lennék. A gyerekek járnának oviba és én sem itthon ülnék egész nap, de este nem az lenne a program hogy főzünk, takarítunk hanem hogy együtt vagyunk.


Meg mellette tanulnék 3. nyelvet, oroszt vagy kínait.


Ti mit gondoltok erről? Nehéz lenne utána visszatérni a "normális" életbe?


2012. dec. 4. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem az. másnak nem tudom
2012. dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy voltam itthon, hogy a nagyobbik 6 éves, a kisebbik 5 éves lett, és most nagyon nehéz visszakerülni a munka világába. Igazából 2 éve próbálkozom, de hiába van 3 diplomám, és munkatapasztalatom, alig akarnak felvenni valahova. A gyerek itt koloncnak számít, mi viszont nem élünk meg 1 fizetésből :-(

Amúgy én sosem unatkoztam itthon, nem amiatt vágytam vissza, hanem egyre kevésbé becsüli meg a férjem azt, amit itthon kap, és engem is zavar a pénztelenség.

Máshol biztos jobban megy.

2012. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Tehát kb. 5 éve otthon vagy. Tegyük fel, hogy addig otthon maradsz amíg a kisebb iskolába megy. Így kb. 10 évet hagysz ki. Őszintén? Én nem vennélek fel dolgozni, hacsak nem vagy szakmai zseni. Sokan a 3 éves otthonlét után is nehezen kapnak munkát.
2012. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem, itthon voltam 1x2 évet, dolgoztam 3 évet és most megint itthon vagyok lassan 2 éve.

A terhességeim alatt végig dolgoztam. Hogy jött ki az 5 év?


Úgy tervezzük hogy még 2 évet maradnék itthon, tehát a gyes után még egyet, max kettőt. Akkor már a kicsi is 4-5 éves lesz, túl lesz a betegségeken, nem kell annyit táppénzen lenni vele.


De amúgy én is úgy érzem hogy jelentős hátrány lenne :-(

2012. dec. 4. 18:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Szamomra hihetetlen, hogy ekkora "kolonc" a gyerek otthon. Sosem dolgoztam otthon, mivel közepiskola utan külfödön tanultam tovabb,ki is költöztem, itt is születtek a gyerekeink. Itt a munkaltatok inkabb a gyerekeseket veszik fel dolgozni, mert rengeteg kedvezmenyt kapnak miatta (az ado felet az allam fizeti, stb.) Remes... Sajnos :(


Kedves valaszolo! Nem gondolkodtal rajta, hogy tolmacsnak mesz egy ceghez? En is egy magyar ceg külföldi leany vallalatanal dolgozok. Az otthonrol erkezett hivatalos dolgokat forditom az itteni cegeknek, az uj aruk bevezeteset, reklam anyagokat, szerzödeseket, stb... 2 ev alatt, ha sokat tanulsz es gyakorolsz akkor nagyon szepen meg tudsz tanulni oroszul es kinaiul is. Vagy a masodik nyelvvel elhelyezkedni, se a munkaidö, se a fizetes nem rossz.

2012. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Külföldön nem 3 évig vannak otthon a gyerekkel. (több gyereknél ez növekszik) Nem esnek ki évekre a munkából. Többek között ezért is jelent gondot itthon a gyerekesek munkavállalása.
2012. dec. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!