Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "A régi lányok úgy főztek,...

"A régi lányok úgy főztek, mint az anyjuk, a maiak meg úgy isznak, mint az apjuk". Mennyire igaz manapság ez a mondás?

Figyelt kérdés
2012. dec. 5. 09:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Régen is igaz volt, csak akkor el kellett bújni , és annyi a különbség, hogy nem rúgtak be annyira :)
2012. dec. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy szép példája az általánosításnak és az előítéletnek.

Az apám olyan alkoholista, hogy boldog voltam, amikor anyám elvált tőle. Akkor 7 éves voltam. Most az alkohol szagát sem bírom, nem hogy még megigyam.

Nem kell minden Facebookos "bölcsességet" elhinni!

Persze van olyan is akire igaz.

2012. dec. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Jobban főzök, mint anyám, és az apám antialkoholista. De sajnálom, ha rád igaz. Érdemes mérlegelned az életedben.
2012. dec. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Ja, ezt már gyerekkormba is mondogatták, a hatvanas években.:)) Lehet 100 évvel ezelőtt is mondták.:)))
2012. dec. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy aki kitalálta, így élt...

Nekem van egy sík alkoholista apám, és sosem iszom egy kortyot sem, nem is terveztek, viszont a férjem jobban szereti a főztömet, mint anyámét. Sőt, a saját anyjáét sem akarja nagyon megenni, mióta én főzök neki, habár anyósom előtte sem volt konyhatündér.

Azért egy díszes seggberúgással díjaznám, ha valaki egyszer elsütné nekem ezt a viccet személyesen.

2012. dec. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Régen a férfiak sem ittak annyit, mint manapság. A nők pedig csak nagyon ritkán, és akkor sem annyit, hogy berúgjanak.

De ma sem iszik minden nő mértéktelenül.

2012. dec. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Egyszer csináltam egy pörköltöt,úgyhogy le lehet szállni rólam.Ami nem más volt,mint a jó öreg sertés pörkölt.Minden nap csak sertés pörköltöt eszünk.Apám alkoholista,én meg utálom a piát.
2012. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Éppen szoptatok, úgyhogy ugyanannyit iszom, mint az antialkoholista apukám: semennyit. Hogy úgy főzök-e, mint édesanyám, azt nem tudom.
2012. dec. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább úgy lenne igaz, hogy a mai lányok többsége úgy iszik mint más apja. Mert akinek az apja alkoholista vagy volt a családban ilyen az sose fog az lenni, mert tudja mivel jár.
2012. dec. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Az apám nem alkaholista,de szereti inni persze...mint ahogy én is :)

Tudom hol vannak a határaim,sosem iszom válllahatalanra magam. De bírom az alkoholt és szeretem is.

Ettől még semmivel nem érzem magam kevesebbnek vagy rosszabbnak :)

2012. dec. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!