Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régi dolgokon, csalódásokon...

Régi dolgokon, csalódásokon hogy lehet túllépni?

Figyelt kérdés

Csalódtam az apámban, mert otthagyta anyám, mikor kicsi voltam, aztán nem foglalkozott velem, mindig csak igérgetett.Anyámnak is volt pár csúnya húzása felém, benne is elég nagyot csalódtam.Aztán csalódtam a férjemben is, szóval, már nem bízom igazán senkiben, kiábrándultam az emberekből.Társat keresek, mert kell valaki, nem akarok egyedül szenvedni mindennel, de nincs bennem lelkesedés, csak muszájból teszem, bennem van az, hogy ha találok is valakit, ki tudja, milyen érdekei lesznek felém és előbb-utóbb biztos benne is csalódni fogok.A régi sérelmeim szinte minden nap előjönnek, felidegesítenek, aztán családi perpatvarhoz vezet.Persze utána még én vagyok a hibás, hogy szóba mertem hozni.

Szeretném magam túltenni azon, hogy a legközelebb állókban is csalódnom kellett.A saját nyugalmam érdekében, de nem sikerül.Mit csináljak?


2012. nov. 3. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Írtam privátban!
2012. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja ez egy jó kérdés,sajnos nem tudom a választ.
2012. nov. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sehogy... ha megbántanak, a tüske mindig ott marad, tapasztalat sajnos. Engem gyerek korom óta bántottak, sosem sikerült feldolgoznom, felnőttként önbizalomhiányos, bizalmatlan lettem, és csak a rosszat látom :( Pszichológus nem segített, a sérelem az sérelem, mindig nyoma lesz az emberben sajnos....
2012. nov. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Például úgy, amit már te is sejtesz, hogy olyanokkal idegesíted saját magad és teszed tönkre a saját életed, ami nincs. Rég elmúlt. Az élet már rég továbbment, te meg még mindig ott toporogsz a múltban, és lemaradsz mindenről.


"Társat keresek, mert kell valaki"

Szép megközelítés!


"előbb-utóbb biztos benne is csalódni fogok"

Ez teljesen biztos, ha így állsz hozzá.


Képzeld, apám szinte soha nem volt, alig láttam, de nem érdekel. Ha elkezdem minden nap ezen idegesíteni magam, szerinted mi fog történni azon kívül, hogy ideges leszek és sz*r napom lesz? Semmi. Nem fog visszaforogni az idő kereke, nem kezdődik az egész életem elölről és nem "javul meg" semmi. Ahogy ez nem történik meg veled sem. Gondolkodtál már ezen?

2012. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3: "a sérelem az sérelem, mindig nyoma lesz az emberben sajnos"

Csak amíg hagyod.

2012. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!