Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a szüleimnek?...

Igaza van a szüleimnek? Hülyeség ott hagynom a sulit?

Figyelt kérdés

Nem sokára 18 leszek, 11.be járok. Ott szeretném hagyni a sulit és el akarok menni dolgozni. Nem érdekel az amit a suliban tanítanak, abba sem vagyok biztos, hogy sikerülne leérettségiznem. A szüleim szerint nagy butaságot csinálok. Nagy szükség van a pénzre, tele vagyunk adóssággal. Majd talán egyszer jelentkezem estire és ott leérettségizek, ha annyira fontos.

Mit csináljak? Maradjak vagy ne?

L


2012. nov. 26. 22:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Igaza van a szüleidnek. Ha megnézed az állásajánlatokat, ma már egy takarítónőtől is elvárják az érettségit. Suli mellett elmehetsz diákmunkára, azt még könnyebb is találni, mint rendes bejelentett munkát, és általában jobban is fizet.
2012. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
És 8 általánossal mit szeretnél dolgozni? Sarkon állni vagy gyárban sor mellett 12 órázni?
2012. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
A 8. általánossal olyan munkát találsz amiből egy hónap múlva menekülsz a suliba.
2012. nov. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Csak nézd meg hogy 8 általánossal mit tudsz dolgozni! Semmit. Az egész életedet elszúrod. Teljesen igaza van a szüleidnek.
2012. nov. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
De mit csináljak, ha a suliban nem tudok megfelelően teljesíteni? Inkább szenvedjek még két évig?
2012. nov. 26. 23:01
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Amikor csak a fő kérdést láttam meg, azt gondoltam: "hagyd ott, ha nem Neked való, vagy ha nem szereted, és keress Hozzád közel álló szakot, amiben tudsz teljesíteni". Mert azt hittem, egyetemről van szó.

De így azt mondom, nehogy ott hagyd!!! Muszáj leérettségizned, 8 általánossal semmire sem fogsz menni, még konyhai munkára is érettségi a minimum, ezt tapasztalatból mondom!Sehol semmilyen munkát nem találnál, ez több, mint 99%.


"Nem érdekel az amit a suliban tanítanak". A középiskolások 2/3-át nem érdekli, ez alapján rengeteg ember hagyná ott és nem érettségiznének le!


Harmadszor pedig, hogy írtad, majd talán egyszer estin befejezed. Hidd el, sokkal, de sokkal nehezebb lesz évek múltán leérettségizned, mint 1-2 éven belül!Kiesnél mindenből, amiben most benne vagy!


Szedd össze magad, ez csak középiskola, vannak 100-szor nehezebb dolgok is!Tanulj, érettségizz le és utána próbálkozhatsz mással, nem kötelező egyből tovább tanulnod, ha utálod!

2012. nov. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem érdekel az érettségi, jelentkezz át szakképzőbe és legyen legalább egy rendes szakmát. Azzal úgyis több a munkalehetőség mint egy sima érettségivel.
2012. nov. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

23:02-es vagyok.

Az egy dolog, hogy nem vagy kitűnő, és szerinted csak szenvedsz és nem tudsz jól teljesíteni, de ha ott hagynád, akkor pedig otthon ülnél, mert munkát szinte biztos, hogy sehol nem kapnál, ezt mindenki megmondja most Neked, aki pár évvel idősebb és munkát keres érettségivel/szakmával/diplomával(lásd én)!

Szóval iskola otthagyása=otthon ülés munkanélküliként 8 általánossal. Szerintem ez elég rosszul hangzik.

Még mindig jobb pár verselemzést és egyenletmegoldást megtanulni!

2012. nov. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
51%
Két sógorom van, akik 8 általánossal rendelkeznek, és míg nekik volt már egy csomó állások 100-150 ezerért, és a férjemnek szakmunkás típusú gyorstalpalóval 200 ezeres fizetése, addig nekem nulla darab állásom volt diplomával.
2012. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségit tényleg elvárják a legtöbb helyen minimum és ha most nem érettségizel, később még nehezebb lesz! Igaza van a szüleidnek, ne hagyd ott a sulit!
2012. nov. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!