Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim mindig cseszegetnek amiatt, hogy nem tanulok?

Figyelt kérdés

Próbálok javítgatni, viszont hétköznap állandóan fáradt vagyok és emiatt nem tudok se figyelni, se tanulni. Szerintem nálam ez valami beidegződés szerűség, hogy akármennyit aludhatok, ha ilyen reggel 8-9 előtt kell felkelnem, tuti, hogy egész nap álmos leszek...hát nekem hétköznap 6-kor kell kelnem, hogy elérjem a buszt. És ha korán kelek fel, egész nap álmos vagyok, és mire hazaérek, általában annak is örülök, hogy sikerül bepakolnom másnapra a cuccokat, utána megyek pihenni. És pont ez a baj, hogy állandóan fáradt vagyok és nem tudok még normálisan tanulni se, mert ilyen fáradtan akárhányszor olvasom el a tankönyvet, nem bírok rá figyelni

És a szüleim meg nem értik meg, hogy k.baszott fáradt vagyok, csak azt tudják hajtogatni, hogy milyen szemét vagyok, hogy nem tanulok, csak meresztem a seggem meg ilyenek.

De amúgy csak úgy mondom, hogy tavaly előtt óta elég sok tantárgyból javítottam, most már inkább ilyen 4-es tanuló vagyok, vagy max. egy picit alatta. Régen meg szinte mindenből 3-as voltam ..

Mit csináljak? És amúgy a másik, hogy miért vagyok egész nap fáradt? Hogy pihenjem ki magamat rendesen, ha nem akarok megbukni?


2012. dec. 6. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
az állando fáradságnak oka van irány a doki.amúgy meg tanulj csak jot akarnak.
2012. dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Ne haragudj,ha kicsit undorító a stílusom..Először is mindenki fáradt mindenki utál tanulni mindenkinek nehéz és mindenki korán kel! Én is állnadóan fáradt vagyok anyámék válófélben vannak egy ideig 2előtt nem tudtam menni aludni..AKARD és akkor menni fog... Amúgy vas és akaraterő hiány lehet a gond
2012. dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem menj orvoshoz. Ez alapján amit leírtál nagyon sanszos hogy vashiányos vagy.
2012. dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Este hány órakor fekszel le aludni? Vitaminhiány is okozhatjaa neked ezt a fáradtságot.
2012. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
pofon egyszeru:TANULJ
2012. dec. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

És ha vashiányom van, akkor mit kell csinálni? Mármint nincsenek olyan ételek, amikben vas van?

Amúgy attól függ, hogy mikor fekszek le, hogy mit csinálok éppen. Mármint ha épp nem kell tanulni valamire, vagy legalább is én nem tudok róla, vagy kellene, de biztos vagyok benne, hogy nem engem feleltetnek, akkor általában olyan 8-kor, de volt már, hogy éjfélig tanultam, mert másnap témazárót írtunk bioszból...amúgy így is asszem valami 2-es lett vagy 3-as, de nagyon rossz.

2012. dec. 6. 17:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Menj el az orvoshoz. Vagy ha nem akarsz, akkor szedj Béres cseppet, az nem csak vashiányra jó, hanem kb. mindenre.
2012. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet egészségügyi probléma is a háttérben, pl. vashiány (arra az orvos írhat Maltofer Folt), vagy vérszegénység. Mindenképp menj el és vizsgáltasd ki magad!


A másik probléma az lehet, hogy vagy egyenetlen az életritmusod, vagy nincs motivációd.

2012. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi kivizsgálás (teljes vérkép), ha ott nem találnak semmit, akkor sportolj. Nekem a tunya életmód miatt volt ilyesmi alvászavarom (8 óra alvás után is, mint akit agyonvertek). Először nehéz volt, fárasztó, aztán egyre több energiám lett.
2012. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha csak nem egészségügyi oka van akkor csak kitartás kérdése. Nem lehetetlen kibírni, de ez egy tényleg nehéz időszak. Én fél 6-kor keltem és általában délután 4-re értem haza. Én kávéztam elég erősen (de ez azért nem túl egészséges). Esetleg próbálj a buszon aludni vagy ha haza érj pihenj egy másfél órát. Nekem ezek váltak be hellyel-közzel.
2012. dec. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!