Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok kölcsön anyukátoknak...

Adnátok kölcsön anyukátoknak nagyobb összeget, vagy utána is kérne? Egyszer adjak?

Figyelt kérdés
Nem jó a kapcsolatom az anyámmal, évi 1-2szer beszélünk telefonon már jó ideje. Most kölcsönkért tőlem egy bizonyos összeget, oda tudnám adni, ha akarnám. De egyrészt nem tudom, hogy akarom e, másrészt félek, hogy máskor is kérne. Hitelük van, ez csak pillanatnyi megoldás lenne. (hülyeségekre vettek fel pénz, és csak elszórták)

2012. dec. 7. 22:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Én adnék neki,de csak most.Viszont te vagy benne a helyzetben.Mérlegelj.Dönts úgy,hogy utána tiszta legyen a lelkiismereted.
2012. dec. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tényleg csak te tudod eldönteni. Én évek óta nem láttam az anyámat, biztos nem adnék egy forintot sem. Tényleg egy forintot sem. És a lehető legtisztább lelkiismerettel feküdnék le. Mi négyen vagyunk testvérek, egyikünk sem tartja vele a kapcsolatot, de négyünk közül kettő biztos adna neki egyszer. (ezért nem is tőlem kérne:)) Az egyik talán többször is. Mert ő olyan természet. Neki az kellene hogy nyugodt szívvel élhessen tovább, hiába tudja hogy anyánk nem érdemel semmit tőlünk. Szóval te tudod milyen vagy.
2012. dec. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ő felnőtt ember vállalhatná a felelősséget a tetteiért. Ha azt a pénzt elszórta ezt nem fogja?


Nem tudom, mi a konkrét bűne de ha fájdalmat okozott neked és beléd taposott akkor nem adnék egye meg, amit főzött pláne ha hülyeségre költötte. Egyébként ki szokott kit keresni? Csak akkor hív ha bajban van?


Ha mégis úgy döntesz, hogy adsz neki akkor kapásból közöld vele, hogy ez volt az első és utolsó alkalom, ne csináljon belőle rendszert, te dolgozol a pénzedért nem a fán terem! Ezt nyugodtan és határozottan megmondhatod neki!

Ha még egyszer kér hát neked sincs de meg lett mondva a múltkor, hogy soha többet. Mellesleg ha egy évben csak kétszer ha telefonáltok egymásnak akkor van olyan az a kapcsolat, hogy foglalkozni kéne vele és erőltetni kéne?


Imádom az ilyen "mégiscsakazanyád" dumákat. Te meg mégis csak a gyereke vagy! Mindennek van egy határa még a családi kapcsolatoknak is. De te tudod mennyire ember, mennyire anya, mennyire szerethető az anyád. Ha folyton csak alád rakott hát nem engedném kihasználni magam.


Azt hiszem, aki ilyen felelőtlenül bánik a pénzzel és másokat lejmolgat hát tényleg számíthatsz rá, hogy rád szokik. Kérjen kölcsön mástól vagy vegyen fel másik hitelt máshol.

2012. dec. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudod nálam mi jött be?

Ha kér valaki, akkor adok, és azt mondom: "Tessék, itt van, nem is kell visszaadnod, de kérlek szépen többet ne kérj tőlem, nem fogok tudni adni".

Ilyenkor kicsit észre szokták venni magukat, hogy ez milyen kínos dolog - viszont ugyanakkor segítettem is.

2012. dec. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudni, akarsz e "segíteni" neki. Mi is hasonló cipőben járunk évek óta. Mára már bármiféle rosszérzés nélkül kér, ha nincs, megpróbál személyi kölcsönre rábeszélni. Adhatsz neki, de ahogy magad is írtad, sokat nem fog rajta segíteni, max. innentől fogja tudni, hogy ha kell, tőled kérhet.
2012. dec. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne add oda. Minek? Nyilván nem ok nélkül nem beszéltek. Egyezkedjen a bankkal és a végrehajtóval.
2012. dec. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

anyukád kölcsön kért, vagy csak kért? ha kölcsön, adj neki, és ha nem adja vissza, akkor mondhatod, hogy nem tudsz adni, és az előzőt sem adta meg..


ha szimplán kért, és nekem nem okozna gondot, akkor is adnék, ha tudom, nem kapom vissza. de megkérdezném mire kell, és megmondanám, hogy sajnos csak ennyim volt, többet nem fogok tudni adni


bár azt mondják, én túl empatikus vagyok...

2012. dec. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én nem adnék.

Mi sem vagyunk jóban. Sosem segített.

Ami pénzt a nagyim küldött nekem, rajta keresztül, azt sem adta oda. Nem is mondta. Mástól kellet megtudnom. Addig nem értettem, h nagyim miért haragszik rám. Hát azért mert nem köszöntem meg neki. Ő úgy tudta h megkaptam. Kérdeztem tesómat, h miért nem adták ide? Azt mondta, h meg voltak szorulva azért. De még azt sem mondták, h bocs, elköltöttükk, azért köszönd már meg nagyanyádnak. Pedig akkor költöztünk össze a párommal. Mindenféle támogatás nélkül.

Ha nagyon-nagyon jól állnánk anyagilag, akkor a párom beleegyezésével, max. 10-20e Ft-ot adnék neki "kölcsön", hiába h többet kért és nekünk telne is rá. És azt sem azért, mert még is csak az anyám. Hanem mert jó szivem van, amit próbállok elnyomni. Mert ezzel a "mégis csak" dologgal, már sokszor palira vettek, az úgynevezett szeretteim.

Lehet h telne rá. De azt inkább magunkra költöm. Anyám meg mennyen az anyjához, vagy áljon meg a saját lában.

2012. dec. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel és szerencsére a párom szüleivel is jóban vagyunk, így nem is lenne kérdés, hogy adunk-e, de akárhogy is ágálnánk ellene, a szülők számára sem lenne kérdés, hogy ez csak kölcsön, visszaadják és kész. Ők rengeteget segítettek nekünk, alapnak tartom, hogyha nekik van szükségük ránk, akkor nem hagyjuk őket cserben.

Persze hozzá tartozik a témához természetesen, hogy ez egy merőben más szituáció, mint a tiéd. Talán ebben a helyzetben adnék, ha jut, akár örökbe is (én is lelkis vagyok ilyenekre), de elmondanám a pénz mellé, hogy sajnos nincs lehetőségem arra, hogy ebből rendszert csináljunk és megkérném őket, hogy osszák be a pénzt amennyire lehet, mert többet nem tudok adni. Aztán újabb kérésnél nem adnék. Ha abszolút nem foglalkozik veled, akkor ne járjon a nyakadra csak azért, hogy legyen kit fejni!

Még az is fontos lehet, hogy mire kell nekik a pénz, ezt is mérlegelném! Ha egy vadi új lapos tv-re, akkor nem adnék, ha mondjuk elmaradozott számlákat akarnak befizetni, akkor igen.

2012. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Azok alapján, amit mondasz, ha jól értem, akkor anyukád nem éppen a legjobb a pénzzel?

Én megkérdezném, hogy mire kell, és elmennék velük kifizetni/megvenni. Viszont tisztáznám, hogy soha többet.


Remélem el tudod dönteni :)

2014. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!