Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az miért elfogadott, hogy...

Az miért elfogadott, hogy válás után az anyánál marad a gyerek, az miért nem, hogy az apánál?

Figyelt kérdés

Ideális esetben mindkét szülőhöz ugyanannyira ragaszkodik egy gyerek.

A csecsemőkort ne számoljuk ide, akkor biológiai okokból az anyára van nagyobb szüksége. De amint elkezd fejlődni az értelme (felfogja maga körül a világot, reakcióba lép vele), már egyenlőségjelet tennék a két szülő közé.


2012. dec. 8. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem elfogadhatatlan.


Számomra inkább az az elfogadhatatlan, ha valamelyik szülőt kizárják a gyermek életéből.

Sajnos láttam erre sok példát.


Optimális esetben egy gyerek annyit találkozik egyik illetve másik szülőjével, amennyit csak akar, és ez esetben mindegy, hogy kivel lakik.

2012. dec. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Azért elfogadott, mert az esetek 90%-ban az apa alkalmatlan az állandó gyereknevelésre. Sok esetben válás után nemhogy fizetni nem akard, de a gyereket sem akarja látni.

És van az a pár százalék, aki legalább annyira jó szülő, mint a legjobb anyák, néha még jobbak is. De ez a ritka.


optimális esetben pedig a két szülő normálisan meg tud egyezni a gyerek kérdésében, és nem sérül a gyerek. Ez a legritkább sajnos.

2012. dec. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Azért a 90% hatalmas túlzás.


Sok apa azért nem látja a gyermekét, mert az anya megakadályozza a láthatást a saját sértettsége miatt.


Na most szerintem ez esetben nem beszélhetünk jó anyáról. Sőt....

Aki nem képes a gyerekét előtérbe helyezni maga helyett, ráadásul a saját bosszúja helyett, az nem lesz jó szülő soha.


Persze van olyan apa, aki nem kíváncsi a gyerekére, őt sem tartom többre.

2012. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

Vannak rossz meg jó anyák és apák is. SAJNOS a nagy ÁLTALÁNOSSÁG az,hogy az apák csak messziről szeretik a gyereket,nevelni már nem . Itt is hány olyan kérdés van,hogy hogyan bújhatna ki még a 10-15 ezer forintos gyerektartás alól is. persze nem csak erre van példa . De sokkal gyakoribb,hogy egy apa magára hagyja a gyerekét ,minthogy egy anya tegye ugyanezt (erre is van példa,pont most írtak ki ezzel kapcsolatban egy kérdést) .

Ha az apuka jó szülő,akkor teljesen elfogadott hogy nála maradjon a gyerek.

2012. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
A nők csodálkoznak, ha férfik csak "messziről" szeretik a gyereket? Nem tudom megmondani hányszor láttam már olyan jelenetet ahol az apa a gyerekkel akart foglalkozni, de az anya azonnal kikapta a kezéből mondván majd ő foglalkozik vele. Nagyon sokszor az anya kisajátítja a gyereket mondván az apa úgysem tud a gyerekkel foglalkozni (főleg ha csecsemőről van szó). Aztán csodálkoznak ha az apának nincsen érzelmi kötödése a gyerekhez.
2012. dec. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Ez is igaz,utolsó :) Gondolom meglep ,hogy a lepontozás után igazat adok neked,de éppen ezért emeltem ki azt ,hogy ez egy _általános_ tendencia. Sokféle ember és szülő van,ennyi. De nyilván az fog inkább megmaradni az emberben amire látott 10 példát és nem az amire 1et.
2012. dec. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Én egy elég durva példát tudok felhozni... Az apukának konkrétan csak bosszúból kell a gyereke. Az új párja gyerekeivel foglalkozik ajándékokat vesz nekik, míg a sajátjával abszolút nem törődik, sőt eltiltotta az összes rokonától a kisfiút, mondván veszélyeztetik a gyerek szellemi állapotát. Azaz a saját anyját, testvérét, nagyszüleit se láthatja a kisfiú... Az anyuka másik házasságából való gyerekét pedig el akarta vetetni tőle, na nem azért mert kell neki, hanem hogy a gyámhatóság kezei közé kerüljön a kislány.
2012. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14%

Fiúknál lehet, hogy így van, de egy lánygyereknek az anyjára van szüksége jobban.

Mégis ki adná a női mintát, ki segítené a női kérdésekben? És nem csak az egészségügyi témájúakra gondolok, hanem a lelki dolgokra is. Akár fiúügyekben, akár abban, ha egyik osztálytársnőjével hajbakapott, bármilyen dologban fontos, hogy egy ugyanolyan nemű szülő segítse, aki szintén nőként látja a világot, átélte mindazt, amit ő.

Tehát míg egy fiút nyugodtan oda lehet adni az apjának "állandóra", úgy, hogy az anyja csak látogatja, vagy a gyerek megy az anyához, addig egy lánynál fordított a helyzet, és csak kiegészítésképp van szüksége az apjára.

2012. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%
Nem kicsit adott hülye választ.
2012. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok. Ha bárki megpróbált volna hétvégi apukát csinálni apuból garantáltam leköpöm és a büdös életben nem beszélek vele többet!

Csodálatos apa és épp annyira van rá szükségem, mint anyára!

Normális szülőnek eszében sincs eltiltani az egyik vagy másik szülőt a gyerekétől.

2012. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!