Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonévesek és szülők kapcsol...

Huszonévesek és szülők kapcsolata ha még együtt laknak milyennek kell lennie?

Figyelt kérdés
Szerintem olyan 25 éves kor felett az lenne a "normális", hogy elköltözzenek otthonról és önálló életet élni. De ha ez mégse alakul igy, mert úgye sok mindenknek az anyagi helyzete nem engedi meg szerintetek milyennek kell lenni egy szülő és huszonéves felnőttnek a viszonya? Hogy kéne éljenek egymás mellett?
2012. dec. 8. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Én 21 éves vagyok, és otthon élek. Nálunk minden oké. Anyámék jó fejek, sok vizet nem zavarnak. A szobámba nem jönnek be, ha mégis akkor kopognak. Nem igazán szólnak semmiért. Nem szólnak ha hajnalba megyek haza, mert tudják hogy hülyeséget nem csinálok soha. Suli mellett dolgozom, így adok le pénzt, bár ezt sem kérték. De nekem nincs pofám totál ingyen élni, tudván hogy jól keresek.

Szóval én ha megtehetném sem költöznék el addig amíg nem költözöm össze a barátnőmmel..

21/F

2012. dec. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Elég furcsa kérdés, hogy hogy milyenek kéne lennie?

Valószínűleg olyan mint előtte.

2012. dec. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Én is ilyen szülő vagyok, szerintem ilyenkor már hagyni kell önálló életet élni a gyereket, nem próbáljuk már nevelni, de ebbe beletartozik az, hogy néha ő takarít, ő mos, ő vasal, netán bevásárol, főz,na ez nálunk még nem akar így működni, de nem lenne rossz.
2012. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon jó a viszony a szüleimmel. Ők nem szeretnék hogy elmenjek, de nem is fogok míg nem találok olyat akivel össze tudok költözni. 4 fal közé egyedül biztos nem fogok elmenni.
2012. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy mivel már egy felnőtt emberről van szó mennyire van szabadsága attól függetlenül, hogy a szülő mondhatja azt, hogy az én házam azt csinálsz amit mondok vagy ha ez nem tetszik akkor költözhetsz. Én rettenetesen szégyellem magam,mert még nincs munkám, de nagyon rajta vagyok és bármit elvállalnék,de igy otthon nem tudok belefizteni semmibe. Bár ha egy kis pénzhez jutok mindig odaadom. Otthon besegítek amibe csak tudok, talán a főzést kivéve, azt nem tudok és nem is szeretek, de minden mást megcsinálok. Mégis szabályozzák mikor mehetek el, mikorra kell hazamennem és ha összevesztünk valamin akkor mint egy 14 évesnél nem engednek el sehova. Én ezért látom jobbnak, hogy külön éljük 25 felett,mert szerintem igy egy szülő-gyerek kapcsolat nagyon megromolhat. Érdekelt,hogy más családoknál ez, hogy van. De látom akkor nem annyira megszokott ez. És tudom álljunk a sarkunkra, de ez a szülő háza legfeljebb kitesz onnan akkor viszont nem tudok hova menni, szóval amig nincs albérlet, saját lakásom ahova tudok menni addig elkell fogadnom a helyzetet igaz? Nem panaszkodásként írtam le tudom a megoldást csak még nem vagyok olyan helyzetben.
2012. dec. 8. 20:52
 6/12 anonim ***** válasza:
A Szüleidnek te még 40 évesen is a gyereke maradsz, és sok szülő nem tudja elfogadni, hogy felnőtt a gyereke. A te szüleiddel is ez van.
2012. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Milyennek kell lennie? Nem tudom, hogy milyennek kell lennie, csak azt tudom, hogy nálam milyen.


Én 25 éves vagyok, és én is azt terveztem, hogy x éves koromra már el fogok költözni, csak úgy nem igazán lehet, ha nincs rá anyagi keret, ráadásul úgy, hogy egyedül vagyok.

Egyedülálló vagyok, és így én se fogok elköltözni egy másik lakásba, csak azért, hogy a négy fal között egyedül ücsörögjek, és mindezért 100 000 forintot is fizessek havonta.


Szerencsémre mindezt anyukám érti, és mindenben segít. Vagyis lakhatok itthon vele, nem kell pénzt hazaadnom, így gyűjthetem a pénzemet a későbbi életemre, és van annyira kedves az anyukám, hogy nem szól bele semmibe, mert tudja, hogy ezzel a későbbi felnőtt életemet támogatja és segíti. Bármit csinálhatok, bármikor hazajöhetek, bármikor mehetek, de ez szerintem teljesen temrészetes egy felnőttnél.


A szüleidet tök nem értem. Egy felnőtt szülő mit görcsöl azon, hogy a felnőtt gyereke mit csinál és mikor? Ennek semmi értelme. Az, hogy mikor mit csinálsz nem kötődik ahhoz szorosan, hogy még otthon laksz. Szerintem teljesen abnormális és egészségtelen, ha a szülők a felnőtt gyereküknél még mindig azon pattognak, hogy mikor érsz haza, hova mész.

2012. dec. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldanám meg, hogy természetesen ha kérdezik, elmondom, hogy mikor hol vagyok, de, mint ahogy a gyerekeim is, csak amennyi a szülőre tartozhat, pl "megyek a barátomhoz, még nem tudom mikor jövök, talán holnap este vagy holnapután." Veszekedni sem muszáj, mikor hisztiznek, csak hagyd rájuk, esetleg szólj, hogy felnőtt embert nem illik így legorombítani.
2012. dec. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 22 éves vagyok, egyetemista és itthon élek a szüleimmel. Keresetem nincs, majdnem 24 éves leszek mire lediplomázok. Valószínű én akkor fogok kirepülni, hiszen a környéken tuti nem találok munkahelyet. No de most most van.

A szüleim nem szólnak bele, hogy mikor hova megyek, annyit kérnek, amennyit amúgy én is szeretek tudni róluk. Hogy mikor merre járok (legalább betájolni nagyjából), esetleg hogy kivel, de ezt magamtól szoktam elmondani, nem faggatnak, illetve mikor jövök. Azt is természetesnek találom, hogyha nem megyek haza este, csak másnap, akkor írok egy sms-t, hogy ne aggódjanak és ennyi.

A házimunkába besegítek természetesen, hiszen én is itt élek, megvagyunk egymás mellett! :)

2012. dec. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha beszélgetsz velük, és nem balhézol, próbálod kideríteni, h hogyan járhatnál a kedvükben, mi az amire a legzabosabbak, és azt a szitut kerülöd, akkor mehetsz élni világodat, nem lesznek tiltások, veszekedések.
2012. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!