Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen anyóssal?

Figyelt kérdés
Anyósomnak rengeteg hitele van meg adóssága és nem hajlandó az életszínvonalából lejjebb adni. Autókázik, természetgyógyász, cigaretta, vadhúsokat eszik, tavaly is csinált 300 ezer gázszámlatartozást stb. Ezzel nem is lenne gond hisz nem a mi gondunk. De pl ma is én dolgozok az üzletbe egy kis vállalkozásom van, a párom nincs otthon erre ide ad egy borítékot adjam oda a fiának. Haza érünk megnézzük erre egy csekk, hogy fizessük be mert neki kikötik a villanyt. Nem ez az első ilyen alkalom 2-3 csekket már be is fizettünk neki de itt az elég nekem is a férjemnek is. Ha nem fizetjük be lehord mindennek pénzéhes k*rva vagyok meg kiszámlázza mennyibe került a fia felnevelése stb. A legrosszabb pedig, hogy a 3. házasságából van egy kisgyereke akit elküld az üzletbe és nem ad neki pénzt és elviszik a cuccokat, hogy majd anya fizeti... Mit tegyek? Nem akarunk rosszba lenni de akkor is sem fogom őket eltartani.
2012. dec. 8. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

a férjednek kéne lépnie!

anyósom is ilyen amúgy, ő meg folyton azzal jön ,millió adóssága van és letudja annyival,hogy:

majd a gyerekek rendezik ha meghaltam-hát köszi.

nem azért gürizek hogy az ő adósságát törlesszem majd a fizumból,mellesleg azt is szajkózza hogy majd az örökségből kifizetjük az adósságot,könyörgöm milyen örökségből? annyi adóssága van hogy nem lesz örökség, vagy ha lesz is az rámegy mind az adósságra,.

poénok ezek anyósok komolyan....

2012. dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha a férjed nem szól neki érte akkor őszintén te fejre is állhatsz akkor sem fog semmi változni.
2012. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
vissza adtam volna a csekket soha nem fog lejeb adni amig rá nem ébred arra hogy nem teheti meg azt amit csinál nem segítenék neki ha ti ezt teszitek akkor ti is hibások vagytok benne hogy itt tart a dolog és nem jut el az agyáig hogy nem tehet meg akármit tehát nyugodtan káromkodjon szidjon ne fizessétek be ugy is ő fog fel keresni benneteket megint és hátha rá ébred hogy tévedett
2012. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell neki semmit sem fizetni...és majd lejjebb adja,ha kikötik a villanyt,vagy a gázt.Elég szomorú,hogy ilyen emberek vannak,de mindenre van megoldás.Hagy mondja a magáét,pergesd le magadról,ne foglalkozz vele,majd megbékél.Az meg,hogy kiszámlázza a fia felnevelését...:)hát én ezen is csak mosolyognék.Egy anyának kötelessége felnevelni a gyermekét,ha már megszülte.
2012. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
szívlapát.... :)
2012. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

hol élnek az ilyen emberek?! hát a pofám szakad le...


az én anyósom sosem vetemedne ilyesmire. sőt! van egy kis életbiztije, hogy ha ne adj Isten elhunyna, akkor legyen miből eltemetnünk, illetve tudjon egy kis örökséget hagyni a fiára...

gyakran segít nekünk azzal, hogy megtankolja a kocsit, küld kaját. pedig nem éhezünk, megélünk, csak épp ennyire szeret minket, hogy a kevésből is próbál adni.

tisztelem és becsülöm ezért, pedig néha olyan a modora, h csak pislogok :)


ne fizessetek helyette semmit. hát felnőtt ember, gondolkodjon ahhoz méltóan!


anyámnak sem lenne arca rám hagyni semmilyen tartozást, nem is olyan a családunk; h ész nélkül megyünk bele mindenféle hitelbe. asszem még nem is volt soha semmilyen hitelünk, max még az előző rendszerben, mikor a lakást vettük... de az már ki van fizetve jó régóta :)


nagyon proli dolog nagyzolásra hitelt felvenni. egye meg amit főzött...

2012. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is lenne néhány csekkem és még itt sokan mások is jelentkeznének... hol él a kedves mama???

Az én anyám ha megteheti a boritékba pénzt ad, nem csekket, és mert hű de megteheti..

A férjed szóljon neki hogy ennyi a boltból pedig ne adj ki árút ha nincs kifizetve. Sajnálom a helyzeted, nem könnyű, de ne nézzenek hülyének!

2012. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csekket postán tértivevénnyel visszaküldeni neki, a gyereknek meg megmondani,h sajnos nem adhattok árut fizetés nélkül mert az adócsalás és nem akartok miattuk börtönbe kerülni, mi van ha legközelebb meglátja ezt egy ellenőr? A kiskorú testvért mindig kínáld meg szendviccsel/sütivel és üditővel, vagy ha van otthon ebéddel, hogy ne éhezzen, de a boltból ne adj neki semmit. Amúgy tényleg férjednek kéne helyretenni. Ha meg mond rád valamit, azzal ne foglalkozz, csak addig fogja csinálni, amíg látja, hogy idegesít. Én egyszerűen nem reagálnék semmit a hülyeségeire, úgyse fogja megérteni, felesleges leállni vele.
2012. dec. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!