Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan árva igy a kislányom,...

Olyan árva igy a kislányom, hogy lehetne neki jobb?

Figyelt kérdés
Én nevelem, de se tesó, se egységes család. Apja viszi minden héten. De olyan kis gyökértelen és úgy sajnálom. Mindig kis vándormadaramnak szólitom, amikor indul a kis batyujával az apjával.
2012. dec. 9. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne erősítsd benne ezeket az érzéseket a "kis vándormadaram" megjegyzésekkel és a látványos sajnálkozással!


Nem tudom, mekkora, ha viszi az apja, akkor már oviskorúnak tippelem, az óvodában szerez barátokat. Sajnálni meg felesleges, helyette érdemesebb lenne arra szánni az energiát, hogy kimozduljatok, játszóházba, játszótérre, vásárba, ismerős gyerekek közé.

2012. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell sajnálnod, pláne nem kell felhívnod rá a figyelmét!!!

Neki ez a természetes, ebben él, ez az ő világa. Ha folyton szánakozol, rosszul esik neki, ok nélkül bűntudatot fogsz ezzel okozni a lelkében.

Inkább vedd tréfásra a figurát, és erősítsd meg, milyen JÓ neki. Több helyre mehet, mindenhol szeretik, stb. Úgy lesz neki jobb, ha önbizalmat, biztonságot adsz.

2012. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül rossz ez neki. Sokan nőnek fel egykeként, sokaknak hiába van apjuk, állandóan dolgozik, ritkán látják a gyerekek. Amit mi felnőttek rossznak látunk, nem biztos, hogy a gyerek is akként éli meg. Egyáltalán nem gyökértelen, hisz ott vagy neki te, és mikor az apjánál van, akkor az apja is ottvan neki. Pár év múlva olyan közösségbe kerül (feltételezem, még ovis korban van), ahol már kialakulnak kis barátságok, kétlem, hogy magányos lesz. Csak te se érzékeltesd vele, hogy ez rossz neki, mert nem feltétlenül az.
2012. dec. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, micsoda egyetértés a Gyakorin, most látom. Ritka pillanat. :)
2012. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jött le a kérdésből, hogy a kérdező szenved, és nem a gyerek.

Szenved, mert egyedül van, mert az ő felelőssége napi szinten a gyerek minden gondja-baja, mert nincs, aki mellette legyen és támogassa, és önbizalmat adjon neki, hogy igenis jó anyja a gyereknek.


Kérdező: látsz bármit a kislányodon, ami arra utal, hogy szenved? Mert bár ez a helyzet nyilván nem a legideálisabb, attól még remekül ellehet benne, de ha rajtad látja, hogy szenvedsz és sajnálod, az nagyon rossz.

Vagy elég élelmes, és egy idő után rájön, hogy ezzel remekül sakkban tarthat téged, kizsarolhat belőled mindent, hiszen úgyis megszakad a szíved, ha kicsit lehangoltnak látod.

Vagy nem elég élelmes ehhez, akkor viszont hosszú távon a boldogtalan anya - boldogtalan gyerek állapot áll be.

2012. dec. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne árva vagy gyökér télen? Van anyja, apja, ha nem is élnek együtt. Elég nagy butaság rá vall, hogy vándor madárnak hívod....
2012. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak tegnap mondtam neki és csak tegnap sajnáltam egy kicsit, hogy mindig készitem neki a kis betyárbútort, aztán mehet. És igen, van elég élelmes... Apja vére : ) De ez nem baj. Legyen csak élelmes, mert én nem vagyok az.
2012. dec. 9. 09:39
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Most már elég egyértelmű, hogy a lányodnak kutya baja, te viszont szerintem eléggé önbizalomhiányos vagy, önértékelési gondokkal és van esélyed, hogy befordulsz a magánytól. Próbálj újra rátalálni magadra, legyen életed, hobbid, érezd jól magad, mert egy félig "depressziós", magányos anya mellett felnőni pokoli!
2012. dec. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Már ez a harmadik alkalom, hogy ezzel kapcsolatban kérdést teszel fel. Azt hiszem itt az ideje, hogy szakember segítségét kérd. A gyereknek semmi baja, de te magányosan érzed magad, és ezt a gyerekre vetíted ki. Kezdj el magaddal törődni.
2012. dec. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban...a gyermekednek ez természetes,hogy apuka jön,batyu,megy,visszahozza.Inkább Te érzed magad magányosnak így van?Mi lenne,ha keresnél egy társat magadnak,aki társ a hétkönapjaidban...persze ez nem egyszerű,de próbálkoztál már?

Egyáltalán nem árva a gyerek,mert anyja is van és apja is...rengeteg ilyen család van,ahol anyuka egyedül neveli a gyereket.Kevesebbet kéne ezzel a kérdéssel foglalkoznod.Inkább regisztráklj vmelyik társkereső oldalon..hátha...én is ott találtam rá életem párjára:)Sok sikert!

2012. dec. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!