Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megmondanátok sógornőtöknek...

Megmondanátok sógornőtöknek (barátnőtöknek), hogy rosszul esett amit mondott, vagy csak távolságtartóbbak lennétek? Jobb a családi béke?

Figyelt kérdés
Sógornőmmel gimi óta barátnők vagyunk, majd összejöttem a bátyával, emiatt voltak nézeteltéréseink. Nem szemtől szembe, de ő is és az anyukája is mindig véleményez mindent, nem nekünk, másoknak. Szerintem ez abból adódik, hogy a férjem apukája meghalt, ő volt a "férfi". Körül volt ugrálva, és még most is. Mikor összeköltöztünk pl. nem takarított, aztán szépen rávezettem, hogy nálunk nem ez lesz a mód (apukám sem segített soha semmit, nekem ez nem tetszik). Mikor otthon voltam a gyerekekkel persze én csináltam, majd mikor megkezdték a bölcsit visszaállt a rend. Most emiatt szólt be a sógornőm, hogy én papucsot csinálok a bátyából (egy másik barátnőmtől hallottam vissza) Ez szerintem nem papucs vagy nempapucs kérdése. Ugyanott lakunk, ugyanannyit dolgozunk, ugyanannyit vagyunk a gyerekekkel. Szerintem ez a normális. Eléggé rosszul esett, mert már jó ideje nem éreztem, hogy még mindig nem vagyok szerintük elég jó. Tudom, hogy ez apróságnak tűnik, de régen sok ilyen apróság volt. Kezd elegem lenni belőle. Elég sokat találkozunk amúgy, de most elment a kedvem tőle. Ti megbeszélnétek vele, hogy rosszul esett, és legyen szíves magával törődni akkor is ha ezzel esetleg megszakítjátok a jó kapcsolatot.

2012. nov. 28. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Melyik megoldástól éreznéd jobban magad? ha elmondod neki a véleményed vagy ha távolságtartó leszel? én utóbbit választanám, csak észrevenné magát.
2012. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ha csak egy sima sógornő lenne akkor én is a távolságtartásra szavaznék. De (legalábbis úgy hittem) barátnők is vagyunk/voltunk. Nem zavar soha ha egy barátom valamiről mást gondol, de ez nem az a kategória.
2012. nov. 28. 14:19
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt is megértem, hogy neki az a normális, ha egy nő takarít. Nincs ezzel egyedül. Az ő férje többet is dolgozik mint ő, fizikai munkát, van hogy este 8kor esik haza, megértem hogy nem kezd neki porszívózni. de mi kb. ugyanannyit dolgozunk
2012. nov. 28. 14:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én leszarnám, hogy megsértődik-e vagy sem, elmondanám a véleményemet.
2012. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ebben a szituációban az a fontos tényező is ott van, hogy egy 3. barátnődtől hallottad vissza.

Ha szólsz a sógornődnek, hogy ez szarul esett, akkor lehet a 3. barátnőre is megharagszik, vagy a barátnő rád.

Én távolságtartóbb lennék vele. Ne szóljon bele a kapcsolatotokba, mert igazából semmi köze hozzá. Ha a párodnak ez így jó, akkor meg főleg.:)

2012. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen jellegű kérdéseknél (anyós/sógornő probléma)mindig az vetődik fel bennem, hogy ilyenkor hol van a férj???

A párodat nem zavarja, hogy a testvére lepapucsozza? Neki kellene helyretenni a családját, és megvédeni titeket.

Ha erre nem képes, akkor nem papucs, hanem lúzer.

2012. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A férjem nem törődik vele, lepereg róla, néha beszólt neki régebben, de utána már ugyanúgy viccelt vele. Nem akar velük konfliktust. Mivel amúgy nem cseszegetnek, évek óta ez volt az első alkalom, hogy visszahallottam ilyesmit. Én sem akarok emiatt összetűzést, csak most rosszul esett.


A másik barátnőmet tényleg nem akarom belerántani.

2012. nov. 28. 15:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Én csak szarok a fejére. Nálunk is ez van, szemtől szemben bűbájos, bár úgy is szurkál, de úgy nem úgy, hogy lehessen vele bunkózni, mert akkor úgy jönne ki, hogy én vagyok a paraszt semmi rosszat nem mond. Na persze, csak én tudod a hátteret is, hogy mikor én nem vagyok ott miket mond, meg milyen.
2012. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szerintem attól függ, h melyik erősebb benned: inkább sógornő, aki emellett egy kicsit barátnő vagy sokkal inkább barátnő, aki melleseleg a sógornőd. ha az előbbi, akkor nekem nem volna annyira fontos, h beszéljek vele, mert nem lenne annyira közel hozzám, h igazán fájjon, amit mond. a továbbiakban óvatos lennék és tartanám vele a három lépés távolságot, sosem lennék vele bizalmas viszonyban többé és meggondolnám, h mikor mit mondok neki. ebből érzi is, h valami nincs rendben. ha rákérdezne, elmondanám neki (nálam egyébként így történt, ld lent). ha az utóbbi, azaz neked ez elsősorban mint barátság fontos és jól ismered a lányt, tudod, h kb mire hogyan reagál, akkor a helyedben elmondanám, azt is hogy rosszul esett és megpróbálnám közösen feloldani a konfliktust.


egyébként nálam az első verzió él. a húga mutatott be engem a páromnak. a lányt alig fél éve ismertem, de egyébként kedveltem és szimpatikusnak tartottam, sok időt töltöttünk együtt. amikor a báttyával egymásba szerettünk, nagyon nem nézte jó szemmel és a háttérből kuszálta is a szálakat. mint később kiderült, az állítólagos barátságunk alatt is elég furán nyilatkozott rólam helyenként pl a tesójának, a későbbi páromnak is, már csak ezért sem tetszett neki, h mi közel kerültünk egymáshoz. közben nekem folyton azt mondta, mennyire szeret és mennyire örül, h megismert. először rosszul esett, aztán átértékeltem az egész "barátnőséget", a visszahallott dolgai után már nem is tartottam annak (velem szemben is megváltozott a viselkedése ) és most már csak sógornő, semmi több. bármikor elbeszélgetek vele, de már nem jelent semmit. visszafordíthatatlanul megváltozott róla a véleményem és sosem bíznék benne. mindamellett azt gondolom, h a barátság és a gyűlölet között még rengeteg árnyalat van, a családi béke, ahogy írod, nagyon fontos - nem kell mindig mindent elvinni a gyűlöletig. lehet közömbösnek is lenni... eszem ágában sincs konfrontálódni/ellenségeskedni, amíg neki sem.

2012. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is legjobb baratnom volt a batyam felesege, amig el nem kezdte o is ezt, amit a te sogornod. Regebben, amig joba voltunk, mindent megmondtam neki, ami bokte a csorom, nem volt belole baj. Most meg ott tartunk, hogy a bugyijat szethagyja a folyoson, a furdokadba bennehagyja a koszt, a lefolyo tele van a hajaval, stb, de mar nem tudom, hogy mondjam ezt meg neki. Inkabb kimosom a furdokadat, mielott beleulok es egesz nap annyit tarsalgunk, hogy szia- szia. Nem mondom, hogy en a jobbik utat valasztottam, de ha megmondanam neki sem ereznem jobban magam.
2012. nov. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!