Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék azért, hogy ne...

Mit tehetnék azért, hogy ne veszekedjünk állandóan?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és a szüleim állandóan veszekednek. Velem, a nővéremmel, az öcsémmel, egymással.... Kb 4 éve nem hallottam a rendes hangjukat, csak azt, amikor üvöltenek. Mit tudnék tenni? Minden este bőgve fekszem le (nem csak emiatt, de nagyrészt benne van). :S

Valami ötlet vagy biztatás?



2012. nov. 15. 19:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid nem tudják megbeszélni a problémáikat, akkor jobb lenne, ha elválnának, mert ezzel csak titeket tesznek tönkre. A legnagyobb hülyeség a gyerekek miatt együtt maradni, mert attól a házasságuk, a kapcsolatuk még nem lesz jobb, sőt! és még a gyereknek is rossz. Az én szüleim is miattam maradtak együtt 13 évig és nem volt értelme, mert nem voltam boldog és még biztonságban sem éreztem magam.

Amelyikükkel jobb a kapcsolatod, azzal beszélj, hogy te már ezt nem bírod. Esetleg kérdezz rá, hogy mi a problémájuk (lehet, hogy nem köti majd az orrodra, de ha jó a kapcsolatotok, akkor lehet, hogy elmondja, mert azért nem vagy már olyan kicsi), próbálják meg megbeszélni, vagy akkor inkább váljanak el, ha lehetséges.

2012. nov. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ötlet nincs, max biztatás.

Megváltozni ez nem fog - nem ez a biztatás része. De majd egyszer túl leszel rajta. Ha saját családod lesz, próbálj úgy választani, úgy élni, hogy a gyerekeidnek ne kelljen átélni.

Az én szüleim szó szerint idióták voltak. Mindig igyekeztem úgy élni, hogy ne hasonlítsak anyámra, és ne olyan pasit válasszak aki egy kicsit is olyan mint az apám. Nagy teher volt így elkezdeni az életem, nagyon görcsösen akartam kikerülni hogy így járjak. Szerencsére sikerült. De nehéz volt, kevés volt az önbizalmam is. Próbálj meg olyan barátokat találni akiknek beszélhetsz erről. Ne érezd cikinek, sokkal jobb kimondani vagy a tesóiddal megbeszélni. Hidd el sokat számít, ha tudsz nyíltan beszélni róla, kevesebbet fogsz sírni.

2012. nov. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első: Elválni biztos hogy nem fognak, most lesz a 25. házassági évfordulójuk, és az öcsém 4 éves. Szeretik egymást, csak mindenkin nagy a nyomás és a stressz, ezért egy kis hülyeség miatt már üvölt az egész család és zeng a ház.

Második: Hát köszönöm, én igyekszem kibírni valahogy... De suliban nincsenek barátaim, meg... hát máshol se. A családommal meg mint leírtam, nem igen beszélünk. :\ De majd csak vége lesz valahogy. :)

2012. nov. 15. 19:43
 4/14 anonim ***** válasza:
egyes vagyok. Ha amúgy normálisak a szüleid, te is így látod (bocs csak nálunk nem ez volt a helyzet) akkor próbálj meg velük beszélni, mond el nekik hogy mennyire rossz ez így neked. Nem akarod, hogy a kisöcséd is így nőjön fel. Nem baj ha elsírod magad (talán még jobban felfogják mit csinálnak) de mond végig! Magad miatt! Ha most nem teszed meg 16 évesen, kivonod magad a konfliktusok alól akkor később is ilyen leszel, bármilyen élethelyzetben. Vagy még nehezebben tanulod meg felnőttként felvállalni az érzéseidet. Tudom mert végig csináltam. Ne azt várd szüleidtől sem hogy nem lesz egy hangos szó sem, hanem hogy megpróbálják. Ha továbbra is ilyenek lesznek nem tudsz mit tenni. Próbálj meg azért barátkozni, még nem vagy lecsúszva semmiről, nekem is 15-16 évesen alakultak ki a legmélyebb, máig tartó baráti kapcsolataim. Esetleg nyiss nővéred felé is (nem tudom milyen vele a kapcsolatod) Az öcsédre pedig vigyázz, óvd, tereld el a figyelmét. Hátha ő jobban viseli majd. De először is mint írtam beszélj a szüleiddel. Akár naponta.
2012. nov. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem első voltam, hanem második :P
2012. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem :)

Nem hangzik rosszul, rengetegszer gondoltam már, hogy egyszerűen leülök velük beszélni, de annyira nehéz... Nagyon rég nem beszélgettünk, és félek, hogy utána ugyanilyen lesz minden. Már van, hogy nekem fáj, amikor az öcsémmel üvöltenek olyanok miatt, amiről totál nem is tehet, elvégre kisgyerek... De én is szoktam vele üvölteni sajnos, pedig nem akarok, de annyira ideges vagyok már, hogy AAHHH. :\ És nem szeretek mások előtt sírni sem... de meglátjuk, hogy alakul.

2012. nov. 15. 19:56
 7/14 anonim ***** válasza:

Mint írtam semmi sem biztos. De ha meg sem próbálod akkor nem fog változni. A mi életünk is nehéz, anyagi gondjaink is vannak, ezért mi is feszültek vagyunk, de próbáljuk nem a gyerek előtt levezetni illetve nem is egymáson. Én futni is járok. Talán ezt is ki kellene próbálnod, az eleje nehéz lesz de ha megszokod, akkor jó stressz levezető. Akármennyire odafigyelek, van hogy nem szépen szólok én sem, nem lehet teljesen kivédeni. Biztos a szüleidet is zavarja.

16 vagy, lassan fel kell magad vállalni. Nem csak képviselni magad, hanem rájönni hogy te felelsz a cselekedeteidért is. Gondolok itt arra, hogy te is kiabálsz néha az öcséddel - ami egy szintem persze természetes még- de próbáld meg te is kontrollálni magad. Különben te is olyan leszel. Ezt látod, más megoldást nem ismersz, értem én hogy akármennyire fáj neked egyik oldalról, a másikról természetes "reflex". Az öcséd jó alany - szegény :) - hogy a saját reakcióidat is irányítsd. Legalább látod, hogy nem olyan egyszerű ez, de megoldható.

2012. nov. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

A futás nem rossz ötlet, de állandóan tanulnom kell (elit református gimi), szóval nem túl rendszeresen tudnám űzni... De van egy futógépem, amit perpill akasztónak használok. :D Na de mindegy. Megpróbálom magam kontrollálni, én is utálok üvölteni, mert a saját üvöltésemtől is bőghetnékem van.

Csak az a gáz, hogy azt is megértem, amikor apukám hulla fáradtam morcosan jön haza, és ezzel elindítja a láncreakciót, mindenkinek rossz kedve lesz, és bumm. Elvégre vigyort erőltetni az arcunkra se túl könnyű, ha éppen munkából jövünk vagy valami idegölő dolgot csináltunk... Megbeszélem velük.

De pár éve egyáltalán nem ez volt. :\ A szüleim szájrapuszival köszöntek, kirándultunk, nevettünk, ilyesmik. Régi szép idők :\

2012. nov. 15. 20:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Azóta változhatott az ő kapcsolatuk is, az anyagi helyzetetek is, nem jövök a gazdasági válsággal meg hasonlók, mert még fiatal vagy:)

Nagyon jól látod, hogy ez egy láncreakció. És azt is hogy nem lehet letenni a vállunkról a gondokat amikor belépünk az ajtón. De meg lehet próbálni. Nem fog mindig sikerülni, de azért vagyunk, azért vállal az ember családot, hogy mindent megadhasson neki (jó esetben). A nagy mindenben pedig sokszor csak azt felejtjük el, hogy a gyereknek csak nyugalom és szeretet kell. Na de nem untatlak tovább, beszélj a szüleiddel, figyelj magadra, aztán majd kialakul :)

2012. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2012. nov. 15. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!