Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám állandóan lenyúlja a...

Anyám állandóan lenyúlja a fizetésemet - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Na, ez amolyan panaszkodás is egy kicsit. Bankban dolgozom és a héten szabadságon vagyok egy kisebb műtét miatt.


25 éves leszek januárban és anyukámmal lakom egy lakásban muszájból. Közel 150 e Ft-ot keresek kezdőként, ez szerintem egész jó fizetés.


Anyám szerint nem tudom kezelni a pénzt...(!), nem tudom azt beosztani(!!), ezért - hogy kielégüljön a vágya és hogy ne legyen cirkusz - az ő bankszámlájára utaltatom a fizetésemet a felvételem óta (mondjuk nem ő tanult pénzügyet 2+4 évig).


Ő rokkantnyugdíjas, két éve százalékolták le a gyengénlátása miatt, közel 50 e Ft-ot kap. Így megegyeztünk, hogy támogatom (miért ne támogatnám, szeretem őt, ő az anyám, meg taníttatott is).


A havi income-unk így 195 ezer Ft. Ebből én kapok 20 ezer Ft zsebpénzt, a többi elmegy a lakás rezsijére, étkezésre, satöbbi. Anyu beosztja a pénzemet, és ami nagyon felháborít az az, hogy nem vehetek meg magamnak drágább ruhákat, pedig szerintem egy bankban meg kell jelenni, nem mehetek 3 e Ft-os felsőben. Mindenbe beleszól.


Például azt is nehezményezte, hogy 20 ezerért ezt a kisebb műtétet magánorvosnál végeztetem el, nem a TB által finanszírozott változatban. Idén nyáron nem mehettem el nyaralni sem a barátommal a saját pénzemből, pedig kb. 100 e-ből megúsztuk volna fejenként Horvátországot.


Nem ehetek meg egy gyrost, amikor szeretnék, vagy egy salátát, mert azt mondja anyu arra, hogy "nincs rá pénz".


Ha elmennék itthonról, nagyon kicsesznék vele, pedig fontolgattunk a barátommal, hogy egyelőre, amíg nem keresünk mindketten jobban, albérletben fogunk lakni. Ezt pedig nem szeretném megtenni.



Tényleg szeret(ett), taníttatott, megtett értem bármit, de megteheti ő azt velem, hogy ennyire megvámolja a jövedelmemet?


2012. nov. 19. 11:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire zavar nyiss egy külön bankszámlát és ezentúl oda utaltasd a fizetésed. Bankban dolgozol szóval szerintem nem kell elmagyaráznom ennek a menetét.
2012. nov. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
96%

figyelj, egyszerű: nyitsz egy saját bankszámlát, oda utaltatod a fizetésed. havonta az anyád kezébe nyomsz 50 - 100 ezer ft-ot (vagy amennyit akarsz), a többit megtartod. rohadtul nem korrekt, hogy 25 évesen a saját fizetésedből havi 20 ezert kapsz "zsebpénz" gyanánt! látom, neked sem tetszik, mégis hagyod magad. ha ennyi pénz nem elég az anyukádnak, hogy támogasd, akkor tedd fel neki a következő kérdést: szeretnéd, hogy elköltözzek itthonról?

egyébként válaszolj a következő kérdésekre: hányan éltek abban a házban (vagy lakás?)? mire megy el a pénz? magával szemben is ennyire (khm) smucig?

2012. nov. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de akkor meg jönne a hisztéria, hogy mit képzelek én, meg a sok rákiabálás, hogy "nem ezért taníttattalak", "egyedül neveltelek föl apád nélkül".
2012. nov. 19. 11:31
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

megteheti, mert hagyod. én a helyedben dzép csendben nyitnék magamnak egy számlát, és a köv.hónaptól odakérném a fizumat. ha megkaptam, szépen elballagnék, befizetném a rezsit, esetleg még megvenném a havi húsadagot vagy ami nagyobb kiadás a háztartásban, a többit meg oldja meg anyukád. ha reklamál, közöld vele, hogy igaza volt, eddig nem tudtad beosztani a pénzt, de ez mától másként van, és egyébként is legfeljebb a saját károdból tanulsz

. legyél nagyon határozott, csak így tudod leépíteni.

2012. nov. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Itt az ideje, hogy 25 évesen saját bankszámlád legyen, és ne zsebpénzből élj, amit ráadásul te kerestél meg!

Szépen minden hónapban adsz anyukádnak mondjuk 40 ezret, azt hiszem ez is méltányos,a többiből pedig te gazdálkodsz.

2012. nov. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
A rezsink összesen 60-80 e Ft egy két és fél szobás lakásra, a kaja + az egyéb költségek havi 80-90, 10 ezer a megtakarítás, a többi elmegy ruhára, gyógyszerre stb.
2012. nov. 19. 11:34
 7/38 anonim ***** válasza:
96%
ha nem akarsz változtatni a helyzeteden (nekem most úgy tűnik!), akkor miért tetted fel a kérdést??? ne haragujd, de önző anyád van! arra nem gondol (már ha annyira "szeretett, taníttatott, megtett érted bármi"), hogy 25 évesen egy árva vasad nincs félretéve?
2012. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a kifogásokat keresed az önállósulásod ellen, akkor még 50 éves korodban is anyád fogja kiporciózni a havi zsebpénzedet. Vagy lépsz valamit, vagy siránkozol tovább.
2012. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem meg kellene elégednie annyival, hogy vagy Te vásárolsz be a háztartásba meg a számlákat is Te fizeted be és így Te kezeled az saját fizetésed.

Vagy adsz neki annyit, amennyi elég a havi dolgokra (bevásárlás+rezsi).


Elvégre az a Te pénzed!


Jó lenne, ha a SAJÁT fizetésed a SAJÁT számládra érkezne!

2012. nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem fizesd ki a rezsi felét, és számoljatok el blokk alapján a bevásárlásokkal is, fele-fele arányban. Ha így nem jön ki, adhatsz többet, de az nem állapot, hogy ő ül a pénzeden. És tudod, miért nem? Mert Benned már most láthatóan csak gyűlik-gyűlik a keserűség. Még most lehetne szép megoldást találni, akár anyukád hisztijét is tudnád kezelni, de ha egyszer betelik az a bizonyos pohár, akkor nem lesz más kiút ebből, csak valami nagyon csúnya összeveszés.


Addig keress megoldást erre, amíg van hozzá türelmed, ne várd meg, hogy késő legyen!

2012. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!