Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elérni, hogy ne...

Hogyan tudnám elérni, hogy ne legyek ennyire lelkiismeretes és "rágódós"?

Figyelt kérdés

Úgy értem:


Pl ha vki leszid, vagy veszekedés van (nem családon belül) akkor az mindíg nagyon bánt, és még akár 2-3 hónappal később is szomorúan gondolok vissza rá, és rágódok rajta....


Miért van ez?


Nem akarok ilyen lenni, érdekelne hogy van-e erre megoldás, és ha igen, mi???


Hogy kell "lesz*rom, nem érdekel" véleményen lenni? Hogyan tudnám elérni, h cseppet se érdekeljenek ezek, még ha meg is történik pl 1 héttel már utána se? vagy pár nappal...



19/F


2012. dec. 9. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
velem is ez van,megpróbáltam kemény lenni,aztán egyre többet hatódtam meg,egyre érzelmesebb lettem,sokat sírtam..kijöttek az érzelmeim.Nem szabad ezen a dolgon változtatni,mert akkor még rosszabb is lehet.:(
2012. dec. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


E-könyv, nekem ez segített. (Dale Carnegie - Sikerkalauz 2. avagy Hagyd abba az aggódást, kezdj el élni!)

2012. dec. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez alkat kérdése. Ki ilyen, ki olyan.

Köszönöm ketteske, én is elfogom olvasni...hogy ne rágódjak én is minden apróságon..:))

2012. dec. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magára adó ember ügyel arra, hogy reputációt alakít ki magáról, úgy viselkedik hogy ne kelljen tetteit később sem szégyellnie, de nem másoknak, hanem a saját elvárásainak akar megfelelni. Ehhez pedig először is el kell döntenie, hogy milyen életet akar élni.


Pl. egy rockzenészre más társadalmi elvárások vonatkoznak (piálhat, drogozhat, nőzhet), mint mondjuk egy bíróra.


De ami mindenütt fontos, hogy az adott szavadnak súlya legyen. Akinek a szavának nincs súlya, az komolytalan ember, semmilyen megbecsülést sem érdemel.

2012. dec. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!