Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a normális anyós-meny...

Mi a normális anyós-meny kapcsolat titka? Hogy lehet elérni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 14:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha mindkét fél tisztában van azzal, hogy egy embert szeretnek és azt valóban szeretik és nem akarnak neki rosszat akkor az már siker. Anyósomnak se én vagyok az ideálja. Még találkozgat a fia régi menyasszonyával. Bántani nem bánt, mert a fiát viszont nagyon szereti. Én se bántom őt, mert én is a fiát szeretem. Bár el tudnék képzelni közvetlenebb anyóst is.
2012. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Legalább óceánnyi távolság és drága telefonos percdíj.
2012. okt. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem próbál a másik életébe beleszólni, vagy a másikat rossznak beállítani. Ha csak az egyik fél is rosszul áll hozzá a másikhoz sehogy. Ha normálisan akkor úgy mint bármilyen más emberi kapcsolatot. Toleranciával, barátsággal a másik fél tiszteletével.
2012. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%
Az hogy az anyósnak jó természete legyen. Ha ez nem adott, akkor a távolság.
2012. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Kellő diplomáciával és a megfelelő távolság megtartásával, ami minimum 400 km. A találkozások évi két alkalomra korlátozásával. Ebből az egyik a karácsony legyen, mert olyankor mindenki szeret mindenkit. Ha ezeket betartjátok akkor az normálisnak mondható anyós-meny kapcsolat lesz.
2012. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Az én válaszommal nem fogsz sokat gazdagodni, mivel nekem sosem voltak nehézségeim ilyen téren:


A párom családja nagyon szeret engem, és én is őket. Az anyósom egy tündéri nő, fiatalos, együtt járunk aerobicra, ruhát vásárolgatni, színházba...mindketten állatbarátok, macskaőrültek vagyunk.


Sok a közös pont, nincs probléma. A párom előttem elég kicsapongó életet élt, és mikor engem megismert, ilyen téren megváltozott, megkomolyodott. Ennek persze a szülei nagyon örültek, így könnyen elfogadtak engem is. Másik városban élünk, de heti egy délutánt általában a párom szüleinél töltünk, ami nagyon is kellemes.


Tipp: légy mindig kedves, udvarias, kezdeményező. Gondolkozz akár közös programokban is.

2012. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

A megfelelő távolság :))

De tényleg, mi egy városban, de a két szélén élünk.

Amíg nem volt gyerekünk, kéthetete vasárnap, családi ebéden találkoztunk.

Amióta megszületett az unoka, minden héten jön egy du. babázni+vigyázni, ha nekem dolgom lenne.

Mindkettőnk részéről érezhető volt, hogy szeretnénk egy jó, vagy legalábbis normális viszonyt. Ennek az volt az oka, hogy egyrészt anyósomat gyűlölte az ő anyósa, másrészt én is végignéztem 30 éven keresztül, anyukám és (apai) nagymamám hogyan kakaskodnak, szócsatáznak állandóan. Ezek elég motivációnak bizonyultak ahhoz, hogy megpróbáljuk jobban csinálni.

Úgy érzem sikerült, nincs problémánk egymással.

Ha pl. együtt kéne laknunk, nyilván teljesen más lenne a helyzet.

2012. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Kb. 10 méterre lakunk egymástól, ráadásul az út is a háza előtt visz, vagy kerülhetünk elég sokat. Neki is rossz anyósa volt, de nem látom,hogy a hibákból tanult volna, szinte megfojt minket.
2012. okt. 10. 14:35
 9/22 anonim ***** válasza:

Az ideális távolság, amikor nem tud papucsban átsétálni :)

Én ezt a saját anyámmal is tartom, anyóssal meg pláne! Az ideális kapcsolathoz meg két ember kell, tehát ha anyós minden lében kanál típus, akkor te nagyon nehezen fogsz tudni ideális kapcsolatot kialakítani...

2012. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Bármily meglepő, az a típus :)

Csak már ott tartunk, hogy még be se lépünk az ajtón,már sorolja, hogy szerinte mi a nem megfelelő: mért van a gyereken sapka,mért nincs,mért jobb lábbal lép be,mért ballal... Hiába mondom el neki,nem érti, ugyanazt még egyszer vagy többször elmondja. Akkor megint én is. Nem értem.

2012. okt. 10. 14:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!