Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ünneplitek a szentestét...

Hogyan ünneplitek a szentestét és a karácsonyt egy olyan családban ahol nap mint napos a családon belüli erőszak?

Figyelt kérdés
Érdekelnének a válaszok, vizsgálom ezeket.
2012. dec. 10. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az olyan, ahol mindennapos a családon belüli eröszak, az NEM CSALÁD!


Ott karácsonyt nem ünnepelnek, legfeljebb összezárva elviselik ezt a pár napot, utána meg mindenki örül, ha megszabadul a többiektöl.

2012. dec. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
En a valoper be adásával unnepelnem
2012. dec. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy te melyik szereplő vagy.

Engem gyerekkoromban sokat vertek. Volt hogy anyám úgy szájba csapdosott szilveszterkor, (9-10 éves lehettem)hogy ömlött a számból és az orromból a vér. Mindezt azért, mert nem akartam éjfélkor felkelni megnézni a tüzijátékot. Aludtam már amikor keltegetett és karral kicsit legyintettem félálomban, hogy "haggyál már".


A karácsonyok úgy teltek, h meghúztam magam. Nem beszéltem, nehogy olyat mondjak amivel felhúzom őket. Megcsináltam amit kellett, aztán félre vonultam. Nem nyúltam a tvhez, nehogy olyan helyre kapcsoljam, ahol nekik nem tetszik . Próbálltam úgy tenni, hogy ne is nagyon vegyék észre hogy létezem. De sokszor így sem úsztam meg a verést. Ha olvastam és közben észrevétlenül gyűlt a mosatlan akkor azért kaptam. Ha elmosogattam, de nem pakoltam el amikor megszáradt, mert nem figyeltem mikor száradt meg, akkor azért.


Nálunk nem volt alkoholista senki, csak marhára erőszakos és egoista. Ezért soha nem is hitte el senki, hogy így élünk.

2012. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem "nap mint napos", hanem mindennapos.

Egyébként egy ilyen család szerintem nem ünnepli a karácsonyt.Hogyan is? Nem tudom elképzelni a főzést, karácsonyfa díszítést és az ajándékozást ilyen esetben.Szarik bele mindenki. Lehetnek próbálkozások egyik, másik fél részéről, de általában kudarcba süllyed. Meg az sem mindegy mi az erőszak? Asszony verés? Nevelt gyerek (esetleg saját) molesztálása, verése? Ki hogyan áll hozzá?

2012. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Örülj neki hogy nem élsz benne,mert szerintem nem lenne kedved vizsgálgatni. Tulajdonkép mire is vagy kíváncsi?? Talán arra hogy részeg férj hogy veri félholtra a feleségét,amíg a gyerekeik a félelemtől remegnek??
2012. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egy régebbi Magyar 70-es évek beli Szociológiai könyvben olvastam hogy volt egy eset Mikor 4 leány gyermek ki menekült házból mert apjuk verte Szentestén anyjukat aztán begyújtotta a házat.

A NŐ börtönbe ült aki akkor kislány volt.

2012. dec. 10. 11:31
 7/11 A kérdező kommentje:
Volt egy időszak mikor én is átéltem erőszakot, bátyám miatt. Én 21/f
2012. dec. 10. 11:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok és NEM Fideszes - az ÖSSZES politikai pártot elitélem. Viszont a család NEKEM szent, és ezt tettekkel bizonyitom, NEKEM a család az elsö és az eröszak ebbe semmilyen formában nem fér bele.
2012. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szinte minden megoldás jobb, mint az, hogy egy olyan helyen légy, ahol ilyenek vannak. Én már elég korán a barátaimnál töltöttem amennyi időt csak tudtam. Ünnepekkor mindig megvertek, folyt az orromból a vér, és amikor megtehettem, hogy kollégista legyek, elmentem otthonról. 15 voltam.
2012. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Azóta felnőttem, 20 évesen elköltöztem és nem nagyon nézek feléjük. Évente egyszer, max kétszer kb.

Idén karácsonykor menni fogunk hozzájuk a párommal. Nem várom. Már másabb a dolog mint régen. Nem üthet meg. Nem is engedném. A párom meg pláne nem.

Ha valami nem klappolna, akkor kalap-kabát és a viszont nem látásra.

Több mint 2 évbe telt, hogy vissza szerezzem az önbizalmam, amit az évek során kipofoztak belőlem.

Nem lettem lezüllött ember, vagy börtöntöltelék. És ennek ellenére hiszem, hogy kell néha egy atyai pofon. De tudni kell, hol vannak a határok és kezelni kell az indulatokat.

Mára már a bunkó beszédet sem tűröm el 100%-ban, mint ahogy rég. Mert a párom leszoktatott róla hogy hagyjam.

24L

2012. dec. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!