Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen feladatokat tettetek...

Milyen feladatokat tettetek az adventi naptárba ami az egész család számára élmény lehet? (10 feletti gyerekekkel)

Figyelt kérdés
Bővítgetem a naptárat, neten olvasgatok, de még nincs elég. Olyanokra gondolok, hogy ma pudingot főzünk együtt stb..

2012. dec. 10. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

kimegyünk szánkózni

társasozunk

palacsintát sütünk

2012. dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

11 és 12 éves gyerekeink vannak. Már egy ideje úgy készítjük az adventi naptárat, hogy felosztjuk. Régen csak a férjem és köztem, idén már a gyerekeknek is jutott. így mindenkinek 8 feladatot kellett kitalálni. A fiúk hamar megvoltak vele, így jövőre már ők is külön csinálják. (még jó hogy 24 ennyi számmal osztható :))

Írok pár példát.

Idén férjem kezdte:

- Egy aktualitással kezdtük a decembert, sikerült éppen összekapnunk, így kicserélt erre valamit: Bírósági per apa ártatlanságáról. (egyik gyerek az ügyvéd, a másik az ügyész, én a bíró, ő a vádlott :))

- Bowlingozni megyünk

- Végigcsináljuk anya egyik fitnesz kazettáját

- Maratoni pókermeccs

- Készítsünk egymásról karikatúrát

- Csináljunk ékszereket egymásnak amit másnap viselni kell (én szoktam ilyeneket készíteni, ezért mindig van itthon alapanyag)

- Dvd-zés bealvásig (péntekre- szombatra időzítsd)

- Süssünk valamit, anya nem szólhat bele, csak személődhet,

A fiúk még egy estét adtak:

- Teszt a szülők műveltségéről. A könyveikből állítottak össze 60 kérdést. Az összeállítást akár ki lehet adni hétvégére nekik

Az enyém még nincs teljesen kész idén:

- Írjunk humorral spékelve levelet a Jézuskának miért vagyunk hálásak az évben, mit értünk el, mire vágyunk (aztán felolvasni egymásnak)

- Vegyen mindenki elő két alapanyagot a konyhában és főzzünk valamit

- Menjünk moziba

- Készítsünk karácsonyra díszeket

Régebbiek:

- Rajzold le akit húztál

- írjuk le saját jó tulajdonságainkat

- Írjunk a másikról vicces kritikát

- összeírni 10-15 szót, abból története kreálni, előtte ők is összedobják közösen a te szavaidat is.

Lehet aktualitást belevinni:

- kérdezzük ki x-t a témazáró dolgozatból,

- lapátoljunk havat kis lapáttal, -

- menjünk el szánkózni apa húz,

- csináljunk kettesével csini hóembert

Mindig lehet főzni valamit, vagy valami társast játszani, kártyázni

2012. dec. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!


Kettes! Nagyon tetszik ez a módszer, bár a férjem nem tudom mennyire lenne kreatív :)

2012. dec. 10. 12:12
 4/5 A kérdező kommentje:
És egyébként fel lett mentve a "vádlott" ?? :D
2012. dec. 10. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szóbeli figyelmeztetéssel megúszta :) Pedig nagyon harcias volt az ügyész, de a bírónő vajszívű :D
2012. dec. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!