Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a szüleim...

Mit tegyek, hogy a szüleim (szó szerint! ) ne fél szavakon vesszenek össze mindig (még karácsonykor is! )? És, hogy érvényesüljek én is a szüleimnél?

Figyelt kérdés

A szüleim kiskorom óta, ha együtt vannak előbb, utóbb veszekedés lesz a vége, eddig nem nagyon érdekelt, csak csendben elfoglaltam magam. Anyukám késő estig dolgozik, és X naponta cserélnek a munkatársával, apám pedig általában este hatkor már otthon van. Van egy 10 éves tesóm, akiről kb. 5-6 évesen kiderült, hogy mutista (nem beszél, vagy csak 1-2 szót idegen emberekkel) ebből adódott jó pár gond is szerencsére mára már jobb a helyzete, azért valamennyit beszél idegenekkel, mellesleg otthon be nem áll a szája, hangosabb és kötekedőbb is mint én, tehát otthon semmi baj vele. Viszont, bármi rosszat csinál én vagyok a bűnbak, 2-est kap, az én hibám, rászólok, és beköp, "ne bántsd már", elveszi a cuccaimat és én visszaveszem, akkor "ne veszekedjetek, add oda neki", kárt okoz nekem pl. kiskoromban beleöntötte a buborék fújót a szemembe 2 óráig ki se tudtam nyitni a szemem, akkor "miért nem figyeltél rá" egyszer a mamámtól ellopott 3000! forintot, és addig ordibáltak velem, amíg sírva nem fakadtam, hogy nincs nálam nézzék meg a tesóm pénztárcájába és ott volt, nem én tettem bele és még csak bocsánatot sem kértek,olyan is volt, amikor tőlem lopott el ezreket és azt sem kaptam vissza soha, viszont eddig csak egyszer lopott a mamámtól, akkor nem cseszték le viszont, nagy balhé lett belőle, azóta inkább tőlem lopdos, mert tudja, hogy nekem nem hisznek. Engem mindenért leszidnak, ha véletlenül húzok egy kis csíkot a padlón le vagyok üvöltve, mert nem segítek semmit, csak rendettlenséget csinálok, a tesómat elkényesztetik, engem pedig észre sem vesznek, ha ezekhez hasonlót megemlítek, akkor "féltékeny" vagyok. Neki mindíg mindent megvesznek, ha én kérek valami kicsit "drágát" 1000-2000Ft körül, akkor azért vagyok lecseszve, mert "nem vagyunk milliomosok, el vagy kényesztetve".

Elegem van kicsit sem hasonlítok a családomra, szeretek olvasni, szeretem a történelmet, szeretnék megtanulni zenélni, szeretek írni, zenét hallgatni, (mármint nem a Gangnam Style-t és társait) szeretek görkorizni, szeretek rajzolni, és szinte mindenben más vagyok, mint ők. Nem bírom a politikusokat, gyakran kritizálom őket, meg az újabb és újabb "rablásaikat", ellenzem az internet cenzúrát, erről facebookon (ellenben velük, nem vagyok függő ne értsetek félre) van egy oldalam, el akartam olvastatni anyukámmal, de az első 2 sor után azt mondta "nem értem", pedig egy igazán egyszerű szöveg volt.

Bocsi, hogy hosszú lett.



2012. dec. 8. 13:30
 1/8 A kérdező kommentje:
14L
2012. dec. 8. 13:34
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát sajnos sok szülő kivételezik,egyik haveromnak a szülei annyival jobban szeretik az öccsét,hogy amikor iskolába ment és megkapta az első piros pontot akkor több tízezres játékot kapott,míg ő a jó jegyekre sem kapott semmit.


Elcsépelt lesz,de próbáld meg megbeszélni velük,hogy ez neked milyen érzés,a pénzről meg csak annyit,hogy vegyél egy kis kódos széfet(komolyan,nekem is van 5000 ft volt).


Sok sikert hozzá :)

2012. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt mind mond el a szüleidnek.

Amit tudsz, rakj el a testvéred elől.És te is szidd le! Ha 2 en hagynak titeket, és baja van akkor sz@rd le! És mond meg neki, hogyha így viselkedik veled akkor nem érdemli meg hogy vele foglalkozz. Ha ennyire nem bírod a légkört, irány kolesz!

14f

2012. dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindannyian nehéz helyzetben vagytok. A szüleid is: gondold el, beteg az egyik gyermekük. Bűntudatuk van, szeretnének neki mindent megadni, s ezzel el is kényeztetik. Téged "nagy"ként kezelnek, pedig minden életkorban szüksége van a gyereknek figyelemre, kényeztetésre. Egymáshoz sincs türelmük a szüleidnek: s a problémák ünnepekkor robbannak, mikor össze vannak zárva. Míg dolgoznak, csak elmegy az idő, de ha otthon játszani akarják a boldog családot, még fárasztóbb.

Nagyon szép, hogy ennyi minden érdekel, mert ezek által a lelked gazdagodik.

Hogy anyukádat nem érdekli a modern tevékenységed, hihető, mert görcsbe rándul az agya, ha figyelnie kell.

A testvéreddel ne légy durva, de határozottan add tudtára, hogy semmiképpen nem nézed el a szemétségeit. Csak van módja, hogy megtagadj tőle valamit, vagy büntesd.

Egyébként a zenetanulást kezdd furulyával. Azt egyedül is képes vagy megtanulni, vele a kottaolvasást, kottában való tájékozódást. Olcsó is, 2000 körül van egy Yamaha furulya, s ha kedved van, akkor mehet a szinti vagy a gitár, vagy komolyabb hangszer.

Lehet, hogy családon belül magányos farkas leszel, mert a szüleid nem figyelnek rád, esetleg akkor sem, ha te nyitsz feléjük, de jó társasága vagy te magadnak. Én úgy látom.

2012. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a széfen már én is gondolkoztam, lehet, hogy megveszem. Megpróbálok beszélni a szüleimmel, ma is túl vagyok egy jó nagy veszekedésen, szóval nem hagyom magam.
2012. dec. 8. 16:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha rákérdeznek a széfre,mond meg,hogy bármikor kinyitod nekik és megnézhetik a tartalmát,így nem hiszik azt,hogy előlük dugsz el valamit,és ha megkérdik ,hogy "akkor miért kell",véletlenül se mond azt,hogy a tesód miatt,így elgondolkoznak majd rajta ha pénzt is áldoztál rá lehet,hogy nem te hazudsz.
2012. dec. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben.
2012. dec. 8. 16:28
 8/8 anonim válasza:
Ez van xdd
2015. márc. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!