Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól, hogy együtt él 2...

Attól, hogy együtt él 2 generáció, muszáj az idősebbeknek lépten-nyomon beleszólni a fiatalok minden lépésébe, ahogy a gyerekeket nevelik stb?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 14:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
Azért ne essünk át a ló túlsó oldalára. Nem egy olyan ismerősöm van, ahol a fiatalok megtehetnék, hogy külön költöznek, de akkor a szülők nem tudnák fenntartani a lakást/házat, és ezért nem költöznek el a fiatalok. Segítik a szülőket, szívességet tesznek azzal, hogy ott laknak, és mégis mindig csak a szájhúzás megy. Nem mindig csak a fiatalok a szar alakok.
2012. dec. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Shaddark ***** válasza:

Ha ez akkora probléma, miért nem ülnek össze és beszélik meg?

Lefektetve a szabályokat, ki mit miért és hogyan csinál, és miért úgy.

Ha már el lett mondva hogy ezt én így mert... akkor legközelebb úgyse fog szólni.

Amíg kommunikáció helyett a zsörtölődés meg a szájhúzgálás megy persze hogy nem alakul ki konszenzus, nincs elfogadás és megértés.

Kényelmesebb egy szájhúással elintézni mint időt szakítani rá?

2012. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Elnézést én a szülő részéről azért írtam a lehetséges okokat,mert kevés volt a kérdezőtől az információ. Természetes, hogy vannak olyan szülők is akik képtelenek az együttélésre. Ezt aláírom.
2012. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

nem kellene


soha nem vezet jóra ha az egyik beleszól a másik életévbe és itt teljesen mindegy h ki kiébe


le kell ülni és megbeszélni itt a határ eddig mehet el a másik fél függetlenül attól h ki kinél lakik


és attól h együtt laknak még lehet független életet élni szépen meg lehet osztani a rezsit ételt stb....

2012. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Meg lehet elvileg mindent beszélni de mégis valaki előbb-utóbb megszegi a szabályt. Tiszteletben kellene tartani egymás életét de erre nem mindenki képes úgy ahogy az én anyám sem. Neki semmi nem jó és neki semmi nem tetszik úgy ahogy én csinálom. Minden áldott nap beleszól abba, hogy mit csinálok, hogyan öltöztetem vagy nevelem a gyereket stb. A mi családunkban az öregek elvárják azt, hogy mindenki úgy táncoljon ahogy ők fütyülnek és a fiataloknak ugyan segítenek (ha épp kedvük van hozzá) de cserébe mindenbe beleszólnak. Együtt lakva többnyire anyagilag könnyebb de szinte lehetetlen olyan megoldást találni ami mindenkinek jó hosszú távon, mert mindnyájan különbözőek vagyunk teljesen más mentalitással.
2012. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Együtt élni nem jó. Mindegy kinek a háza, az idősebbek úgyis jobban tudják majd, mert idősebbek.


Csóri unokatesóm is így járt, ha jönne panaszkodni mindenki leugatná, hogy minek lakik anyós nyakán, holott az igazság az, hogy anyós már évekkel előre megmondta a fiának, hogy mikor új házat vesznek, akkor úgy számoljanak, hogy legyen nekik is szoba, mert róluk gondoskodni kell. Így is lett, anyósék beköltöztek, unokatesóm meg teljesen ki van a kedves és jóindulatú mamától, aki mindig csak segít és jót akar és jobban tudja.

2012. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
71%
Ó persze mindent jobban tudnak de azért az már pofátlanság amikor direkt a fiatalok nyakára járnak! Volt olyan ismerősöm, hogy kijelentette, hogy ő bizony bevonul szoc. otthonba mert nem akar kolonc lenni a gyermeke nyakán. Szép amikor egy öreg dönt a fiatalok helyett és mindent szépen eltervez nekik de csakis úgy, hogy neki jó legyen... A mi családunkat az öregek kegyetlenül megtépázták, így sajnos a velük kapcsolatos együttélésről nincs sok jó tapasztalatom. Ezért mondtam azt, hogy jó az öreg a háznál de útban van! Egyébként miért van az, hogy a férfi öregekkel sokkal kevesebb gond van? Imádtam a nagyapáimat, nem avatkoztak bele semmibe amihez nem volt közük, de a férjem nagyapái is jó fejek voltak (sajnos előbb eltávoztak mind) ám a feleségeik kibírhatatlanok voltak!
2012. dec. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Azért ez tényleg nagyban is függ attól, hogy ki lakik kinél, és milyen okból. Sok mindenki egyből arra következtet, hogy a szülők tesznek szívességet a gyereknek azáltal, hogy nem kell elköltözni a szülői háztól.

Holott nem egy eset van, amikor a gyerek, hiába él komoly kapcsolatban, nem tud elköltözni, mert akkor a szülők mehetnek a híd alá a sok hitel és kölcsön miatt.Vagy a szülőnek így könnyebb, hogy otthon lakik a gyerek, s fizetése nagy részét elvárják, hogy hazaadja.

2012. dec. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
46%
Ha valki gyerek szül a nagyszülök nyakába viselje a következményeket.
2012. dec. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj, de akarva akaratlanul is megteszik. Ha nem az anyagi dolgokba, akkor a gyereknevelésbe, vagy miért ilyen ülőgarnitúrát vettél... sajnos nem egészséges, ha két generáció együtt él, az sem jó, amikor anyuka öreg korára költözik az addig független pár "nyakára". Szeretem az anyámat, nem is fogom segítség nélkül hagyni, ha úgy lesz, de isten ne verjen meg érte, nem tudnék egy fedél alatt élni vele.
2013. júl. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!