Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy gyakoribbak a konfliktusok azokban a családokban, ahol több generáció él együtt? (nagyszülő, szülő, gyermek, stb. )

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elég nyilvánvaló okai vannak, de egy kutatómunkához van szükségem a válaszaitokra! Akinek ideje engedi, részletesen írjon! Nagyon köszönöm!
2010. márc. 30. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szülő nem tud elvonatkoztatni attól, hogy a gyerek a szó szoros értelmében nem az ő kisfia/kislánya többé, hanem külön családot alkot valaki mással. Nem tudja elviselni, hogy nem lát bele és nem szól bele a gyereke életébe. Gyakran elvárja, hogy a gyereke házastársa is az ő befogadott gyermeke legyen, akivel ugyanolyan kapcsolatot akar fenntartani, mint a saját gyerekével, mikor még tizenéves volt. A nagyszülőkkel ilyen szempontból sokkal kevesebb a probléma, ők kevésbé érzik felhatalmazva magukat a beleokoskodásra, talán azért, mert előtte sem volt olyan szoros a viszony, mint a szülőkkel. Ez a tapasztalatom.
2010. márc. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Ja, ezt az egészet felerősíti az együttlakás és a "ha már úgyis itt vagy" kezdetű mondatok adu-ászként használata. "Nem külön család, hiszen itt van velem"
2010. márc. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az volt a probléma, hogy nem tudta apukám felfogni, hogy attól, hog a gyereke vagyok még nem kell hülyének nézni, lehúzni és beleszólni mindenbe.

Nálunk ez úgy működött, hogy mondtam valamit és erre minden esetben így kezdődött a válasz: "hát deee nem úgy van, mert...." Mindent mi csináltunk a férjemmel, én a háztartást, a férjem a ház körüli dolgokat és ő úgy gondolta megengedheti magának, hogy semmibe vegye a munkánkat, mert az az ő háza. ő fillérre pontosan kiszámolta, hogy nekünk mennyi pénzt kellett volna már félretennünk,elmagyarázta nekem, hogy mindent, amit a gyerekemmel teszek rossz, mert ha ölben volt az volt a baja, ha nem akkor az. Ha kivittem sétálni az volt a baj, ha nem akkor az. Ha hagytam sírni az volt a baj, ha nem akkor az.

Tehát nagyon tömören összefoglalva: a szülőnek az a baja, hogy bár egy házban élünk, de nem azt tesszük, amit ő mond és nem hagyjuk szótlanul, ha semmibe vesz minket. Szerintem egyébként minden szüőt zavarja, ha ott él a felnőtt, családos gyermeke, mégpedig azért, mert hát hogy jön a gyereke ahhoz, hogy az ő házában külön családja is legyen. Attól, hogy nem mondja ki így van. Nálunk anyagilag nem voltak problémák, fizettünk mindent, a rezsi felét éppúgy, mint a kaja egészét. Megoldottuk a dolgot, elköltöztünk, így a legjobb.

Ha csak egy lehetőség van em szabad több generációnak együtt élnie, mert megmérgezi még a legjobb kapcsolatokat is.

2010. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Várom a további válaszokat!:)
2010. márc. 30. 17:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Az alapvető generációs ellentét mindenütt jelen van.Ehhez még hozzájön az ,,ez az én házam,itt én diktálok!" jelenség is.Sok szülő,nagyszülő gyakorlatilag ezzel tartja sakkban a gyerekét.Érthető,ha ez a fiatalabbnak nem esik jól egy bizonyos határ felett,és érthető,hogy besokallnak ettől a felsőbbséges,mindig mindent jobban tudó hozzáállástól.Jó,lehet,hogy ma még csak az nem tetszik anyukának,hogyan kavarom be a rántást,holnap már az se,hogyan mosok,teregetek,miért teszek hagymát a levesbe,stb.Aztán a végére már gyakorlatiga keresni fogja Rajtad a fogást,Neked meg egyszerűen eleged lesz.Ebből lesz a vita,veszekedés.
2010. márc. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sokat számítanak, az eltérő világszemléletek, "benyomások" is. A dédi szerint az egy éves gyerek ehet kovászos uborkát, szerintem (anya) meg nem, és ez egy jó kiindulópont vitához. Illetve egy fedél alatt élni, nem jelent túl sok önálló, "intim" teret, természetes, hogy egy idő után zavaró, hogy mindig teli a fürdő, nem nézhetek hangosan tévét, ma is rántott hús van, stb..
2010. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mellanka válasza:
A modern fiatal no mar nem a konyhaban tustenkedik, hanem kemenyen dolgozik, amit az idosebb generacio nem ert meg. Azt sem ertik meg, hogy egy kerestebol nem lehet megelni, a nonek muszaj dolgozni, igy elhuzodik a gyerekvallalas ideje is. Amivel mi egyenlobbe valunk a gender kerdesben, ugy egyenlo jogokat is kiharcolunk, mi is bulizunk, iszunk, pasizunk, es ez mar nem csak a ferfiak kivaltsaga. Ez a generaciovaltas sokkal nagyobb merteku, mint 100 evvel ezelott, vagy akar csak 50 evvel ezelott.
2019. ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!