Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miben más egy házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miben más egy házassági szerződés mint házasság szerződés nélkül?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon divatos házassági szerződést kötni. Mire jó ez? Mennyiben más, mint egy szerződés-nélküli házasság?


Mert ugye a házasság előtt szerzett vagyon az magán vagyon.

Akkor miért kell szerződés?


Ha egy nő otthon van háztartási alkalmazottként+ gyerekeket nevel, de kötöttek vele egy olyan szerződést házasságkötéskor hogy csak annyi jár a nőnek ami betett, akkor egy ilyen nő simán kikerül az utcára x -gyerekkel váláskor?


Mit szoktak tisztázni általában az ilyen szerződésekben?


Köszi!


2011. szept. 21. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Az én párom például ingatlanokkal foglalkozik. Elad-vesz, szóval a házasságunk alatt is gyarapodnak. Ezért nem is volt kérdés, hogy írunk-e ilyen papírt. Nem értem a felhajtást a témában, egy jó házasságban úgysincs rá szükség, ha meg elromlik, legalább mindkét fél tartja magát ahhoz, amiben előzetesen megállapodtak - a válás nagyon el tudja venni az emberek eszét.


34N

2011. szept. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
A házassági szerződés a házasságkötés napjától érvényes. Fel van benne tüntetve, hogy a házasságkötés napján melyik fél milyen vagyontárgyakkal rendelkezett. Ami ezen a listán nincs feltüntetve az válás esetén közös szerzeménynek minősül és értelemszerűen osztódik, akkor is, ha az asszony háztartásbeli volt és gyereket nevelt.
2011. szept. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
ennek akkor van értelme, ha valamelyik, vagy mindkettő fél visz vagyont a házasságba. igazából ha lenne lakásom, kocsim, amit egyedül szereztem, én sem szeretném ha majd ne'adj Isten nagy gyűlölködésre kerül a sor, ezen kellen vitázni. de ha egyik félnek sincs semmi komolyabb ingó vagy ingatlan vagyona, akkor szerintem is haszontalan.
2011. szept. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

A kérdés egyébként teljesen jogos!


Szerintem is csak akkor van értelme, ha ez éppen valamelyik fél életkörülményéből, munkájából adódik, ahogy az első is írta. Vagy mondjuk ha valaki hamarosan óriási összeget örököl, megtudja a barátnője/barátja és sürgetni kezdi a házasságot. :-D


Egyébként ezekben a szerződésekbe bármit bele lehet írni az anyagiakon kívül is. Bármit! Tehát akár azt is, hogy ki hányszor hány percig használhatja fürdőszobát egy nap, ha valakinek erre van igénye. Meg amit el tudtok képzelni. Aztán válásnál meg fel lehet hozni, hogy mégis igényt tartasz a lakásra, hiába van szerződésbe foglalva, hogy nem lehet, mert a másik megszegte a szerződést, hiszen naponta 2 órát ült a budin a meghatározott 20 perc helyett.

2011. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
12.23.-nak igaza van, hogy csak abban az esetben érdemes ilyet kötni, ha egyikük vagy mindketten nagy értékű vagyontárggyal rendelkezik, mert mondjuk dúsgazdag ötvenes elvesz egy cicababát, aki csak a tangabugyiját viszi a házasságba akkor pár év múlva ne kelljen már bizonygatni, hogy mi nem számít közös szerzeménynek.
2011. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
A 2. és 3. válaszolónak üzenem, hogy amit bizonyítani tudsz, hogy a házasság előtt már a tied volt, az nem minősül közös vagyonnak! Ha már volt lakásod és annak a tulajdoni lapján te vagy bejegyezve mint tulajdonos még a házasságkötés időpontja előtt, akkor azt nem vihetik. Ha viszont ráhúzol még egy szintet a házra Pl. a házasság alatt, akkor a ház felének a fele, vagyis a negyede a házastársé. Tapasztalatból beszélek.
2011. szept. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem felesleges, mert úgy van, ahogy mondod, kérdező, a magánvagyon soha nem lesz közös.

Ha meg eleve azzal indítunk, hogy te kevesebbet/többet keresel, mint én, azért vásáskor neked kevesebb/több jár - hát hozzá se megyek az illetőhöz, az biztos.

A házasság alatt szerzett minden vagyon közös (törvény szerint), és aki szerint nem így van, az ne akarjon elvenni, nincs harag.

Nekem nem kell a másé, de ha közösen élünk, tervezünk, dolgozunk valamin, akkor az közös, mert ugyanakkora erőfeszítéseket teszünk érte még akkor is, ha anyagilag nem ez látszik. Én a gyerekneveléssel biztosítom, hogy ő pénzt kereshessen - ez ugyanolyan értékű munka (természetesen dolgozom, a gyesről beszélek). Nem kell eltartani, de értékeljék a munkámat.

2011. szept. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

*Az én párom például ingatlanokkal foglalkozik. Elad-vesz, szóval a házasságunk alatt is gyarapodnak.


Az az összeg, amivel "gyarapszik", házasság alatt szerzett vagyonnak minősül, vagyik törvény szerint közös jövedelem. Te erről lazán lemondtál, miközben vezeted a háztartást, neveled a gyerekeket, tartod a frontot - biztosítod, hogy a férjed gyarapíthassa a SAJÁT vagyonát.

Maga az ingatlan, ami megvolt a házasság előtt, soha nem lesz vagy lett volna közös, és az újabb ingatlannak az a része sem, amit a házasság előtti ingatlan árából vett - mert ez magánvagyon. A gyarapodás viszont igen.

Könnyen mondod, hogy jó házasságban nincs rá szükség, de nincs garancia semmire, főleg akkor nem, ha a férfi eleve bebiztosítja magát egy ilyen szerződéssel, vagyis KÉSZÜL a válásra.

Ha netán elválnátok, attól függően, hogy milyen helyzetben vagy, még a gyerekeket is megpróbálhatja elvenni, arra hivatkozva, hogy neki van vagyona, neked meg nincs. Iszonyatosan meg lehet szívni...

2011. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van szerintem!
2011. szept. 21. 12:49
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
Én házassági szerződés nélkül nem nősülök meg! Én mind a házasság előtt és alatt szerzett dolgokhoz is ragaszkodom! Az hogy a házasságban minden közös, azt egyszerűen nem tudom elfogadni, akár törvény mondja akár nem! Az ilyen közös dolog dumával általában azok jönnek, akik szegényebbek a házasságon belül. (akár férfi, akár nő)
2011. szept. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!