Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemétség lenne tőlem, ha...

Szemétség lenne tőlem, ha arra hivatkozva hogy ez az én lakásom kitenném a férjem öccsét?

Figyelt kérdés

6 hónapja költözött fel hozzánk, hátha itt Pesten könnyebben kap munkát. De eddig összesen 3interjún volt. 2 hónap után elkezdtem én küldözgeti az önéletrajzát, volt pár válasz de neki egyik sem kellett, mert keveset fizet, messze van, korán kell kelni, nem ilyen munkára gondolt stb.


A férjem szerint adjunk neki még időt, de én nem akarok. Van egy lányunk, 27nm-en élünk most 4en. Ráadásul anyagilag sem könnyű.


Tényleg várjunk még? Mit tennétek a helyemben?


2012. dec. 11. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagy köteles a saját lakásodban a gyereked mellett eltartani egy felnőtt embert. Aki még csak nem is rokon és nem látod az igyekezetet.
2012. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Leülnék hármasban és közölném a tényeket, hogy:

27 nm 4 embernek rohadt kevés, kényelmetlen.

Hogy a jelenléte anyagilag megterhelő

És hogy ezek ismeretében legyen szíves az első adandó munkát elvállalni, vagy mehet, amerre lát.


Őszintén szólva szerintem ti több, mint segítőksézek voltatok, ilyen kicsi lakásba sokan be sem fogadták volna. Az, hogy ezután még neki áll feljebb, hogy válogat a munkák közül, egyszerűen parasztság.

2012. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjed igazán fel foghatná, hogy neked van igazad. Ne te tedd ki, hanem a férjed tegye ki, vagy a te lakásod telejesen, akkor meg neked jogod van hozzá, hogy kiadd az utját.
2012. dec. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ÓÓÓÓÓÓÓ.. Én is ebben voltam. A férjem unokatestvére jött fel Pestre hogy munkát szerezzen, addig mi befogadtuk. De neki is jó volt az ingyen élet.. Én is olyan 6-7 hónap után untam meg. Mi elé álltunk és adtunk neki egy határidőt. Ha május 20-ig nem talál melót akkor menjen haza vidékre. Mi nem tudjuk támogatni tovább. Ígért mindent, mi vártunk. Az utolsó nap ahelyett hogy dolgozni ment volna elment bulizni. Én nálam elfogyott a türelem. Szépen összepakoltam a ruháit, és kiraktam az előszobába. Amikor este hazajött, oda adtam a szatyrokat hogy lehet hazamenni.

Szerintem még ma is én vagyok a legszemetebb ember a földön pedig ennek már 3 éve..

Tudod mit bánok?? hogy vártunk ennyi hónapot.

Szóval tapasztalatból mondom. A nyakatokon fog maradni ha nem teszel lépéseket.

2012. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Csak az nem talál munkát, aki nem akar. Én pl. egyetemistaként éjszakai hómunkásként, gyárakban betanított munkásként, újságkihordóként, rakodómunkásként, stb. is dolgoztam eleinte. A kevés is jobb a semminél, ma már a munkásszállások is egész tűrhetőek. Én kiraknám a helyedben.
2012. dec. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak az ultimátum segít. Ki kell tűzni egy határidőt. Akinek munka kell, az nem válogat. 27nm-en meg is őrülnék egy (számomra) idegennel. Én be sem fogadtam volna...
2012. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az öcsinek megmondanám, hogy gondoljon bele, hogy ti milyen áldozatot hoztok és annak fényében utasítgasson vissza munkalehetőségeket. Ha nem fogja fel akkor erélyesebben kell fellépned a férjednél, hogy adjon neki ultimátomot. Mivel az ő öccse ezért neki kell kitennie, remélhetőleg belátja ezt. Egyébként meg elismerésem azért a 6 hónapért, sokan ezt se tették volna meg.
2012. dec. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

Ezt a hülyeséget, hogy az nem talál munkát, aki nem akar!

Én akarok munkát, de nem kapok!!!!!

Ez nem így megy, millió helyre elment az önéletrajzom, de nem hívnak vissza!

2012. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem az elején rontottátok el a dolgot.

Én is segyítettem volna neki mert rendes ember vagyok :) de ezt csak úgy engedtem volna eleve hogy nem beköltözés hanem 3 hónap albérlet.

Pénzt azt nem kértem volna ugyan de állandóra eleve nem beszélem meg, hiszen:

Ő dolgozni akar, tehát munkába fog állni, bőven elég a 3 hónap még ha válogat akkor is.

Szerintem egyezz meg még 1 hónapban vele, annyit még kibírsz (bár ezt te érzed), és neki is van esélye fent maradni.

Bár nem vagyok rosszindulatú és talán nem kellene ezt írnom de ha ilyen típus lehet jobban jársz ha 1 hónap múlva haza is megy mert lehet állandó vendég lesz nálatok ha elmulatta a fizetését...

De szerintem egy normális párkapcsolatban le lehet ülni és megbeszélni ezt, a férjed biztosan rendes, jószívű ember de téged jobban szeret ezért ha nem csak a pénzt hanem a te komfortérzeted jelentős romlását hozod fel indoknak lehet hamarabb célt érsz nála. Sok sikert, szép napot :)

2012. dec. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy így leírtad egy tipikus élősködőről van szó aki csak úgy tesz mint ha akarna dolgozni, mert tudja, hogy ezt elvárjátok. Ahogy itt már többen leírták adjatok neki egy hónapot utána ennyi volt. Majdnem biztos vagyok benne, hogy akkor se fog változni, sajnos ismerek két ilyen embert is. Lehet, hogy a férjed nem akarja látni mivel csak a testvére, de neki kellene lépni. Mindenképpen rakjátok ki, ha nem változik, mert különben soha nem szabadultok meg tőle. Sajnos abban is biztos lehetsz, hogy utána te leszel a világ legszemetebb embere és ő még véletlenül sem hibás semmiért, ezek az emberek sajnos ilyenek. :( Ezt vállalni kell ha nyugalmat akarsz.
2012. dec. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!