Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetek valamit hogy apám ne...

Tehetek valamit hogy apám ne jöjjön ide (nagymamám házába)? Fel lehet jelenteni, ha bejön anélkül hogy nagymamám megengedi?

Figyelt kérdés

Bonyolult a családi helyzetünk. Mindig az anyai nagyszüleimmel éltünk, a szüleim nem csináltak semmit a házon, elszórták a pénzt. Apám alkoholista, nem a legjobb fajtából, évek óta nem dolgozik. Nagypapám elégelte meg pár éve, mondta anyukámnak hogy vagy elválik, vagy elmennek. Elváltak. Apám egy (szintén alkesz) rokonára költözött. Azóta meghalt nagypapám. Nagymamám hétvégente nagybátyámnál van többnyire, apám meg ide jár, itt alszik, fürdik, eszik (és iszik..) Ezt már nagyon unom. Nagymamám tudja, hogy mihelyst kiteszi a lábát, itt van, de ő nem az a konfliktuskezelő fajta. Én hiába mondom, hogy menjen innen (18L), nem megy, csak veszekszünk. Anyámmal is veszekszek, hogy miért engedi ide, menjen el ha vele akar lenni, de ő meg sem szólal.

Szidják nagymamát, aki gyakorlatilag eltartja őket (anyám sem dolgozik pár hónapja, tőlünk kér pénzt, én nem adok neki nagymamámnak adok inkább a rezsibe)

Fel lehet jelenteni, ha idejön? Nagymamámnak kell hívni a rendőrséget, vagy nekem is lehet? Van értelme? Mit lehet ilyenkor tenni?



2012. dec. 12. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Te nem tehetsz semmit. Ha nagyanyádat valóban zavarná a helyzet, szólna anyudnak, hogy legközelebb mehet ő is vele. Az ő háza, azt enged be akit akar. Ezek szerint nem okoz neki valódi problémát.
2012. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagymamád feljelentheti. Esetleg nagybátyáddal nem tudsz beszélni, hogy a nagyiddal beszélje meg, hogy álljon a sarkára. (az én szüleim is hasonlóak ....)
2012. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De okoz. Látom rajta. Szerintem fél tőlük, vagy nem tudom.
2012. dec. 12. 12:04
 4/6 A kérdező kommentje:
A nagybátyám nem tudom mennyire folyna bele. Ő mindig mondja nagymamámnak hogy költözzön oda, hagyja anyámat, ne tartsa. Nagymamám szerintem nem is mondja neki, hogy apám itt szokott lenni.
2012. dec. 12. 12:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj a jegyzőhöz, vagy a rendőrségre és ott tegyél panaszt. A nagyiddal együtt.
2012. dec. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos megértem a gondodat, családon belül volt hasonló.

Neked is jogod van lépni mégpedig a gyámhatóságon keresztül!

Beballagsz és elmondod, hogy fejlődésedben gátol az amit apukád tesz veled.

A hivatal kivizsgál és lép.

Ne várj csodát :(

2013. szept. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!