Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen joga van az apának?

Milyen joga van az apának?

Figyelt kérdés
Szomszédasszonyom férje most szabadul a börtönből, ahol gyermekbántalmazásért volt. Volt 6 közös gyerekük, őket verte, és persze a szomszédasszonyt is. Elvették a 6 gyereket, utána született még 3. Kicsit bonyolult történet az övék, nem is értek belőle sok mindent, de nem is akartam őt annyira faggatni. A lényeg az, hogy a 3 kicsi az asszonynál van, szépen neveli is őket, a 6 nagy, meg nevelőcsaládoknál. Most válnak. Hogy miért csak most, megint csak nem tudom. Az ember azt mondja, hogy elpereli az asszonytól a 3 kicsi gyereket, ha elválik, illetve nem megy vissza hozzá. Na de miatta vették el a 6 nagyot is! Ugye nem kaphatja meg őket? Aranyos gyerkőcök, és az anyjuk tényleg szépen neveli őket.

2012. dec. 14. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3 kicsi is közös, jól értem?


Egyébként biztos nem kapja meg őket, hiszen gyermekbántalmazásért ült.

2012. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát elég homályos a kérdés

de a lényeg, hogy aki gyermek bántalmazás miatt ült, annak tutira semmi joga nincs, maximum kötelezettsége gyerektartást fizetni, de nem értem a szituációt, ha a 6 gyermeke nevelőszülőknél van és a másik 3 nem az övé akkor mit is akar pontosan?

2012. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Feltétlen a gyámügy segítségét kell kérni!
2012. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A válás során egyből kell kérnie az asszonynak az ideiglenes felügyeleti jogot és ha az apa ragaszkodik a láthatáshoz, akkor olyan láthatás fajtát kérvényezni, ami a családsegítőben történik a családsegítősök felügyelete alatt. Ha gyermekbántalmazásért ült, ennek biztosan van jogalapja és megadják. Amúgy sajnálom az összes gyerekeket, főleg azt a 6ot akik visszaszerzése helyett inkább szült még 3at.....
2012. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem távoltartást kell kérni ilyen esetben, sőt azzal kellett volna kezdeni
2012. dec. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom, mind a 9 gyerek közös nekik. Hogy tudott még 3 gyereket szülni, miután elvettek tőle 6-ot, nem értem, de nem is az én dolgom. Megvannak, és tény, hogy jó anyjuk. Amennyire én tudom tartják a kapcsolatot a másik 6-al is, legalábbis látogatja őket, és leveleznek is.


Én is azt mondtam, hogy szerintem nem vihetik el az apjukhoz a még meglévő gyerekeket, de nagyon fél, hogy őket is elveszti.

2012. dec. 14. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!