Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apának nincs joga dönteni...

Az apának nincs joga dönteni az abortuszról?

Figyelt kérdés
Pár hete találkoztam itt egy kérdéssel! Azóta nem hagy nyugodni a téma! Sokan neki rontottak az apának, aki azért küzdött, hogy ne menjen a párja abortuszra. Vállalta volna, hogy szülés után egyedül felneveli a gyermeket. Miért érzik úgy sokan, hogy egy férfi nem kérhet ilyet. Hiszen az ő gyermeke is! Értem én, hogy egy nőnek szó szerint teher kihordani egy nem kívánt terhességet, de mi van a leendő apa lelkével? Háborgunk, ha egy nőt akar a párja abortuszra küldeni, de fordítva aljas, mocsok a férfi mert küzdeni mer? Én ezt nagyon igazságtalannak tartom! Azért mert nem az ő testében fejlődik a magzat, attól még az ő gyermeke is, akire ugyanúgy vágyhat egy férfi, mint egy nő.
2010. máj. 28. 22:13
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
76%
Magával a dologgal egyetértek, ugyanúgy ahogyan azzal is, hogyha az apa abortuszt akar, akkor igenis neki is legyen döntése ne csak a nőnek, de ez úgy is igaz fordítva, ahogyan te leírtad. A pár már kibékült egyébként és együtt várják a babát :)
2010. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
37%
Hát igencsak furcsa lenne, ha az ÉN SAJÁT testem felett bárki más akarna rendelkezni!! Mondd, kérdező, normális vagy?
2010. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
67%
Ha egy nő nem akar szülni akkor nem kényszerítheted rá akárhogy nevelnéd utána. Joga van hozzá hogy ne akarja átélni a szülést ami valószínű ha a gyereket nem tervezte és nem akarja. Aki gyereket nem akar az szülni sem akar nem véletlenül. Szerintem ezt könnyű megérteni mégha néha rossz is.
2010. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
71%

mivel felesben hozták össze, ezért szerintem van joga hozzá. gyakorlatilag szerintem nem alakult ki erre semmilyen törvény.

ezzel szemben szerintem ritka, ha a férfi akarja jobban a gyereket. néhány esetben pedig azt sem tudják, h terhes a barátnő/feleség...

2010. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy meg tudod mutatni azt a kérdést?
2010. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen egyetértek evvel a meglátásoddal.Egyébként sajnos nagyon ritka ez az eset legalábbis az én környezetemben nem az az elterjedtebb h 1 apa harcol a gyerekért hanem inkább az anya.De 1 apának is van beleszólása h megszülessen -e a gyerek de igaz ami igaz a nőé az utolsó szó.Ha ő nem akarja nem fogja megszülni ha akarja akkor bki bmit csinálhat megszüli.az már más kérdés h a következmények mik lesznek.
2010. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
73%

Az én testem, nehogy már valaki beleszóljon...

Amúgy a kérdésben a lány 17 volt és iskolába járt, a pasi meg szövetkezett a szülökkel. Ritka egy undoritó féregnek tartottam, és tartom most is, a kommentjei alapján...

2010. máj. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
83%
Inkább meggondoltan kellene védekezni, és nem kellene abortuszra menni, ha annyira nem akar. Egy nő két dologért, megtesz bármit, hogy legyen gyereke, és hogy ne legyen.
2010. máj. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
84%
Valamilyen szinten igazad van de nem tudom, hogy neked miért lenne az jó, hogyha egy olyan nő szülne neked gyereket akit te nem szeretsz nem is akarsz vele lenni stb. Nem lenne jobb egy olyannal babát várni akit a világon mindennél jobban imádsz? Csak azért én biztos nem szülnék gyereket mert a párom azt mondja. Ez két embertől függ, két ember döntése. Ezáltal azokat a nőket sem értem akik megszülik a gyermeket annak ellenére, hogy tudja, hogy az apa nem akarja...
2010. máj. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Én abszolút megértem mindkét oldalt! Persze, hogy nem lehet senkit arra kényszeríteni, hogy megszüljön egy gyereket. De megértem a férfi lelkét is, hogy milyen érzés tudni, hogy lehetne egy gyereke, akit megölnek, és semmit nem tehet. És, igen normális vagyok. Van lelkem, és nő létemre átérzem milyen kegyetlen helyzet ez a férfi szempontjából.
2010. máj. 28. 22:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!