Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnál gyereket ilyen...

Vállalnál gyereket ilyen esetben egy olyan férfival akiről tudod, hogy nem lesz örökre veletek, de jó apa/ember?

Figyelt kérdés

Van most egy párom. Én 38 vagyok, ő kicsit idősebb. Elvált, van két lánya, imádja őket, jó apa. Nekem nincs gyermekem, eddig nem volt fontos, illetve elég válogatós vagyok pasik terén. Beszélgettünk már gyerekről. Tudom milyen típus, nem marad meg egy nő mellett sem. Én sem vagyok fülig szerelmes, de most jó vele, értelmes, tanult, rendes férfi.

Azt mondta eddig nem akart újra gyereket (kamasz lányai vannak), de most ha szeretném vállalhatnánk egyet. Anyagilag mindketten nagyon jól állunk, akár egyedül is el tudnám tartani később jó körülmények között, de ha gyereket akar, gondolom mindig támogatni fogja, úgy ahogy a lányait is.



2012. dec. 12. 12:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
73%

Ha egy komoly beszélgetés után is azt mondaná, hogy maximum csak anyagilag támogatja a gyereket, de lehet, hogy egyszer otthagy téged vele, akkor biztos, hogy NEM.


Egy gyereknek család kell, nem pedig egy gazdag "nagybácsi", aki mindig osztogatja a cukorkát.. már ha érted!


Oké, eltudod egyedül is tartani, de azért ez gyakorlatilag nem ilyen szép.


Azért a gyerekért bölcsődébe/óvodába/iskolába kell menni. Különórákra is járni fog gondolom, valamint sportolni.

Neki kellenek az érzelmek, a törődés! És nem csak anyai szempontból.


Mi lesz, ha esetleg nem tudsz elmenni érte?! Azért egy társ, akire mindig számíthatsz, jó ha ott van!

És itt most nem a nagyiról meg a papiról beszélek...

2012. dec. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
65%
Nem.
2012. dec. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
65%

Nem!

Én nem hiszem hogy gyerekvállalásnál a pénznek kell motiválnia.

Sosem szülnék olyan embernek akinél már az elején tudom hogy lelép egy másik nő miatt..

Utána majd mi lesz?? Mi van ha a következő nő is szülni fog neki? és a következő is, meg az utána lévő is??

Tudom hogy a legtöbb házasság is válással végződik, de eleve úgy szülni hogy csak a pénz kötne össze minket..nem.

2012. dec. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
69%

Ha 25 lennél azt mondanám, várj az igazira, így viszont azt mondom, hogy rengeteg örökre tervezett házasság végződik válással.

Gondolom, ha tőled szeretne babát, akkor talán veled egy kicsit komolyabban gondolja. Meg kellene beszélned vele, nem mindegy, hogy még 5 hónap, vagy még 5 év, vagy több.

Szerintem csak úgy vállald, hogyha nulla támogatás mellett is vállalnád a babát, mert bármikor alakulhat úgy az élete, hogy nem akarja, vagy nem tudja támogatni a gyereket. Végül is az a kérdés, hogy te magad eltudnád-e képzelni, hogy egyedülálló anya legyél.

2012. dec. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
29%
Nem vállalnám. Én csak úgy vállalnék gyereket, ha úgy gondolom, hogy teljes családban neveljük majd fel. Persze bármi előfordulhat, de ha már az elején tudom, hogy nem fog velünk maradni, akkor nem vállalnám. Viszont megértem, hogy neked ez az utolsó lehetőséged a korod miatt, mert nem leszel fiatalabb már, de azt neked kell eldöntened, hogy mennyire lesz jó a későbbiekben egy ilyen kapcsolat/apa.
2012. dec. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
52%

Ez a kérdés komoly?

Az eszedbe jutott már, hogy egy kisgyereknek szüksége van családra, meg ilyesmik? Megszülnéd úgy a babát, hogy tudod, hogy GARANTÁLTAN nem lesz meg a kisgyereknek az együtt lévő családi háttér? Ennyire buta és felelőtlen vagy érzelmileg?


Bocs, de remélem nem lesz gyereked. Ilyen felelőtlen anyát egy kisgyerek se érdemel meg.

2012. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

Attól, hogy nem maradnánk együtt életünk végéig, lenne családja. A lányait is imádja, sok időt tölt velük, nagyon jó kapcsolatuk van. A mienkkel is megtenné.

Csak azért írtam, hogy magam is el tudnám tartani, hogy erre is gondoltam/megoldott, de nem hinném hogy bekövetkezik.

Én pl. családban nőttem fel, de sosem volt olyan viszonyom az apámmal, mint neki a lányaival.

Őt is az motiválja, hogy szereti a gyerekeket, a lányai már kamaszok, jó egy kisgyerekkel törődni, szeretni. (talán fiú is lenne) Én is vágyok már rá.

2012. dec. 12. 12:47
 8/63 SzilKa ***** válasza:
72%

Vállalnék.

38 évesként már nincs túl sok év hátra, ha szeretnél még gyereket, főleg, ha válogatós is vagy.

Ha a gyermeknek mindent meg tudtok adni (nem csak az anyagi részre gondolok, hanem a kiegyensúlyozott lelki háttérre) és egy értelmes, rendes férfivel az esetleges különválás után is jó eséllyel megoldható az, hogy a gyermeknek utána is mindig ott legyen apaként.

S meg az is lehet, hogy a pasid is lenyugszik és jobban sül el az egész, mint várnátok.

2012. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:
Nem rémiszt meg az egyedülálló anya szerepe sem (és egyébként még lehet együtt is maradunk) Mindig egyedül éltem. Ha nem érnék rá elvinni valahova, még elvihetné az apa is, ha ráér, vagy nagymama, bébiszitter. A gyakorlati dolgoktól nem félek. Inkább az érzelmi száll, érdekelne
2012. dec. 12. 12:50
 10/63 anonim ***** válasza:
11%

Nem. Mert:

- felelőtlen alak

- felelőtlen alak, és mi van, ha ilyen belső tulajdonságok a gyermeketekben is megjelenik

- fene tudja hány gyereke lehet még ezután is, és információhiányban véletlenül a féltestvérével akad össze a gyerek

- egyedül lehet gondozni egy gyereket, de nem érdemes

- mert szüksége van a gyereknek a "jó zsaru-rossz zsaru" szülőpárosra, illetve az féltőre meg a vakmerőre, és egyszerre a kettőt nem lehet teljesíteni, mert a gyerekben bizonytalanságot vált ki, hogy mikor melyik szerepet fogod neki előadni

stb....

2012. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!