Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az édesanyám utálja az egyetle...

Az édesanyám utálja az egyetlen barátnőmet. Mit tehetnék hogy legalább csak elfogadja?

Figyelt kérdés
a probléma szerint az hogy bajba kerültem párszor mióta barátok vagyunk és anyukám biztos benne hogy ez a barátnőm miatt van....ezeket a dolgokat akkor is megtettem volna ha nem vele hanem mással lettem volna.... + probléma édesanyámnál hogy nem tudja belátni hogy téved és bocsánatot se kér soha vagyis én esélytelennek látom azt hogy elfogadja de kíváncsi lennék arra hogy veletek történt e ilyen vagy hogy mi a véleményetek

#barátnő #anya #haazugság #meggyőzhetetlen
2012. dec. 15. 23:48
 1/7 attilav válasza:
100%

Ez egy érdekes téma! Elmondom mi történt a mi családunkban.

A nagybátyám olyan barátnőt választott aki nem tetszett a nagymamámnak, végül a felesége lett, jól megvoltak egészen 2002 karácsonyáig. Akkor ugyanis -nálunk hagyomány a közös családi karácsony- a felesége össze veszett a nagymamámmal és a nagymamám elzavarta, és persze egyáltalán nem volt tekintettel az ott levő gyerekeikre. Vagy másfél napig haza sem jött a feleség. Persze akkor úgy tűnt sikerült valahogy elsimítani a dolgot, és a felség a következő évi karácsonyon is megjelent, de az az utánira már nem jött el, és a kapcsolatuk kezdett romlani végül 2006 körültől rohamosan romlott és 2009-ben váláshoz vezetett. A tanulság talán az hogy a nagybátyámnak ki kellett volna állnia a felesége mellett és azt kellett volna tennie hogy ez után az eset után a családjával együtt a közös családi karácsonyon nem jelennek meg! És a mamámat sem engedik oda őhozzájuk. A másik ami aggasztó ebben az egészben hogy a dolog szerintem titkosszolgálati közreműködést feltételez ugyanis 2002-ben választások voltak, és az akkori hatalomnak finoman szólva sem tetszett a nagybátyám és különösen a felesége politikai beállítottsága, és hát valami oligarchának az (üzleti?)érdeke volt hogy össze ugrassza őket. De ez már össze esküvés elmélet, van alapja de a további infók nem tartoznak a nyilvánosságra. Szóval a lényeg hogy ki álljál a barátnőd és a (feltehetőleg)majdani feleséged gyerekeid anyja mellett minden körülmények között, és az is fontos hogy ő is kiálljon érted minden körülmények között, pl ha csődbe megy a céged ne hagyjon ott, sajnos ez is gyakori.

2012. dec. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

A történtek inverse lenne a legjobb gyógyír a problémátokra.

Ha vmi olyan pozitív dolog történik veled, amihez a barátnőd segítségére volt szükséged.

Anyukádnak gondolom elmondtad, hogy nem a barátnőd miatt kerültél bajba.

Ugye az embereket nem lehet megváltoztatni, csak akkor ha ő is akarja.

Nekem is ismeretes, hogy anyukám nem ismerte el ha hibázott, ezzel együtt kell élnem, viszont bizonyos dolgokba nem engedek beleszólást részéről.

2012. dec. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném, neki ez hogyan esne fordított esetben. Néha mások nem tudnak maguktól belegondolni a helyzetedbe, csak akkor, ha kifejezetten erre kéred őket. Vagy még akkor sem, de akkor tárgytalan is a téma.

Az anyukák pedig már csak ilyenek, mindig az ő gyerekük a leg-leg-leg, a másé meg a rossz. Ettől (is) anyukák.

Különben csak a féltése megy az agyadra, de tolerálnod kell neked is, mert ha nem féltene, igenis hiányozna a féltése.

2012. dec. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akár fiú vagy, akár lány: azért utálja, mert féltékeny és mert birtokló, önző ember. Ha emelett még nem kér soha bocsánatot sem, és nem látja be, ha téved,a kor még rosszabb a helyzet: gőgös, alázat nélküli és buta ember (ez a butaság nem függ az esetleges diplomái számától.)


Utálja csak nyugodtan, ez legyen csak az ő baja. Ha neked sokat számít ez a kapcsolat, ez a barátság, akkor állj ki mellette, és ne foglalkozz anyukával. Keressen magának magához való barátot ő is - de a saját korosztályából!

2012. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Mivel az Édesanyád és a barátnőd nem azonos erkölcsi kategóriában mozog, ezért nem is fogja elfogadni ezt a szituációt. És ebből fakadóan nem is fog bocsánatot kérni, mert tőled azt a magatartást várja el, amire tanított téged. Talán, ha közelebbről megismerhetnék egymást....
2012. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 harleynagyi ***** válasza:
100%
a hogy nem fogadja el a baratnodet az az O szemelyes problemaja Anyak Istenitik a fiukat ( nekem van 2 ) es altalaban mindig a masik szemlyben keresik a hibat vagy azt okoljak . Felnot ember vagy es sajat hibaidbol tanulsz ezt magyarazd meg az anyukadnak mert talan O a hibas a hibaid miatt :-))) Hidd el a igy elmondod neki talan elgondolkozik .... Ha szereted a baratnodet allj ki erte ne hagyd magad befolyasolni , Te tudod milyen Te elsz vele , es ha vannak problemak ne szaladj a Mamahoz panaszra oldjatok meg egyutt a problemat
2012. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az a probléma hogy akár fejen is állhat a barátnőm helyettem megírhatja a dogát hibátlanra v kihúzhat akármekkora bajból anyám akkor se fogja elfogadni az h jóba vagyunk. Szerinte ő maga a megtestesült ördög.... Én kiállok mellette de az ellen nem tudok mit tenni hogy a család barátai előtt is úgy állít be engem hogy züllök a legjobb barátnőm miatt ( nem hiszem hogy az iskola utáni napi 2 óra külön angol+francia és az hogy néha elmegyek pénteken moziba a fél osztállyal kb 6ig és midig segítek pl: a nemtudom milyen vacsorán péntek este ott bályolgok és mosolygok pakolok segítek neki az züllöttségnek számítana) a nagy problémája pedig az hogy biztos minden hülyeséget miatta teszek de nem...
2012. dec. 19. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!