Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez egy szülő...

Izabella_Andrea kérdése:

Szerintetek ez egy szülő számáról helyes cselekedet?

Figyelt kérdés
Nem tudodm ti hogy vagytok vele de én utálom az anyám!Néha jó velem de legtöbbször olyan mint egy skorpíó! Sosem mesél az ő gyerekkoráról vagy olyan dolgokról ami hasznos lenne számomra pl. hogy kell viselkedni a pasikkal, sex stb. Ezárt eléggé el vagyok hűlve tőle. Sokszor egyszerűen benyit a fürdőbe amikor bent vagyok és mondja hogy mejek ki (neki nincs dolga bent csak nem szereti ha bent vagyok) + leszed mindennek: k*rva stb Nem tudom azért-e, hogy most pár hónapja költöztünk házba és most készítgetjük (a szobák csak alig lakhatóak). Nem szeret kijárni az emberek közé pedig sok éven keresztül ide jöttünk nyáron és itt töltötte a gyerekkorát is . Sokszor az asztalnál is ugy csinál mint egy idegbajos (mamáéknál eszünk és eleé idegesítőek) és ordibál stb Apunak is mindíg hazudik, hogy miket csináltam pedig nem is igaz és apu fél hogy anyunak nehogy valamilyen baja történjen (ugy teszi magát mintha nagyon nagyon ideges lenne) és akkor inkább engem hibáztat . És sosem ülneke le mellém, hogy magyarázzanak meg valamit h pl. ezt s azt nem kellett volna megtennem mert. Stb. Bizonyára azt gondoljátok, hogy 13 évesen hüjje a gondolkozásom és még kicsi vagyok stb de én nem olyan vagyok mint a többi kortársam (másképp gondolkodok) Ti a helyemben mit tennétek? Nincs szükségem csufolkodó válaszokra, elfogadom szakértők válaszát is! 13. Lány

2012. dec. 16. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Ez az egész egy nagy zagyvaság, amit itt össze-vissza irkáltál! "Szerintetek ez egy szülő számáról helyes cselekedet?" Már eleve a kérdés is értelmetlen!!! Különben elég szomorú, hogy 13 évesen utálod az édesanyádat! Tele van az írásod helyesírási hibákkal és az sem derül ki, hogy mire szeretnél választ kapni!
2012. dec. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Hogy mi van? Mi a problémád? És mi a kérdésed?

Egyébként meg ne utáld azt az embert, akitől az egész életed függ. Azért utálod mert nem beszél a gyerekkoráról? Meg a szexről? Azért nem utálod, hogy ellát téged, gondoskodik rólad?

A helyedben befognám a számat és örülnék, hogy vannak szüleim, akiknek számít, hogy mit csinálsz. És mindenképpen megtanulnék kulturáltabban fogalmazni, mert ilyen alpári stílus és katasztrofális helyesírás egy lánytól nagyon ciki.

2012. dec. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Ez így érthető, még 13 éves vagy sok mindent nem értesz még, és máshogy fogod fel a dolgokat. Én megértelek téged, de ez a költözés eléggé felboríthatott mindent, anyudnak biztos van dolga a fürdőben csak nem köti az orrodra, 13 évesen másabb a gondolkodásod még mint egy felnőttnek, nem letojni akarlak nagy ívből meg elnyomni, csak próbálom elmagyarázni értelmesen hogy azért még vannak dolgok amiket ha hirtelen borítanának a nyakadba az még sok lenne. Nyilván stresszesek a szüleid ami szerintem érthető, új ház, és írtad hogy még nem valami lakható, és szerintem a vitázásuk az egy olyan dologhoz vezethető vissza amiről te azért nem biztos hogy tudsz.

Én 21 évesen költöztem el otthonról, anyámék elválltak anyámmal meg a barátnőmmel költöztünk össze egy családi házba, pontosabban a nagyszüleim házába mentünk lakni, anyukám azért jött mert ugye ő örökölte azt és meg engedte hogy mi is lakjunk ott mert egyedül nem akart lenni. Mi is sokat vitatkoztunk én is barátnőm is anyám is mert akkor azért szépen rendbe kellett rakni a házat, anyámnak egy külön szoba, külön fürdő, mi meg az emeleten lettünk volna, külön kis konyha étel melegítésre, meg étkezésre ha nem érünk úgy rá főzicskézni stb...

Mi is értelmetlen dolgokon vesztünk össze a legtöbbször és egymáson vezettük le a feszültséget akin mondjuk nem kellett volna. Nem olyan könnyű a költözés, egy házon mindig van mit csinálni főleg ha előtte mások éltek benne és úgy megcsinálni utána hogy otthonosabb legyen és mindig jó legyen.

3 éve költöztünk oda nagyrészt már kész a ház de még mindig van mit csinálni rajta, fűtés rendszer felújítása mert gatyán van, néhány helyen ablakcsere még bevan tervezve, szigetelést sem ártana még levakolni tehát rengeteg minden, közelednek az ünnepek, megint stresszelünk, plusz a párom 2 hónapos terhes, arra is kell gondolnunk hogy neki jó legyen és ha jön a baba akkor lakhatóbb körülmények is elő legyenek teremtve hogy akkor már minden jó legyen. Ezt még nehéz neked megértened de ha elolvasod és azért ha valóban olyan jó a felfogásod ahogyan állítod akkor az én példám szerintem egy jó lecke lesz neked így.

2012. dec. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

nem minden szülő képes a szexualitásról beszélni a gyerekével, főleg, ha vele sem vitatták ezt meg, van aki extra szégyenlős. Ennek ellenére siralmas a dolog, aztán meg csodálkoznak, hogy lehet, hogy jön az unoka. A szülő is ember, jó és rossz tulajdonságokkal, próbáld elfogadni.


Az idegesség meg lehet a költözésből is, arra nem tudok mit mondani, kevés az infó.

2012. dec. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Te jó gyermeke vagy anyukádnak? Rendesen tanulsz? Segítesz a házimunkában? Megöleled? Szeretettel fordulsz felé? (HA utálod tuti nem) Ha utálod az anyukád, hogy várod el, hogy ő szeressen, elfogadjon, mindig türelmes legyen veled, legyen kedve beszélgetni stb? Ma nagyon sok szülő szinte beleroppan, hogy fel tudja tartani a családját. Vagy már olyan nagylány, hogy támogasd a szüleidet, ne elvárj dolgokat. Én azt vallom, hogy mástól csak annyit várjon az ember, amit ő maga is nyújtani tud.
2012. dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
1. válaszoló attól még h valaki gyerek miért kell kioktatni h nem tud helyesen írni??? Ez íro verseny vagy mi??! -.- A másik meg az h honnan veszed h ő nem szerette régebben az anyát és h az anya hidegűlt el tőle? mind1 a lényeg az h próbálj meg kedvesebb lenni többet öleld meg h érezze h szeretted én is utáltam az anyámat 2 hónapja de aztán kimutattam neki h szerettem és azóta nagyon jól kijövünk egymással 13/L
2012. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!