Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit a helyes cselekedet, ha...

Mit a helyes cselekedet, ha egy kóbor kutyával találkozunk és nem épp kiszámítható?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az arany hármas szabályt tudom ajánlani:

Ne érj hozzá, Ne beszélj hozzá, Ne nézz rá (még a gondolatoddal sem)

2011. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te se lennél kiszámitható ha a helyében lennél. Én megszoktam ettetni öket csak aztán gyözem lerázni :)
2011. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amikor kóbor kutyával találkozom mindig nagyon édik de az a biztos ha nem érek hozzá!!
2011. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne tarts kifejezetten feléje, inkább az oldaladat mutasd. Kerüld ki minél nagyobb ívben. Szemkontaktus tilos. Ne görcsölj, inkább fesztelen legyél és szinte "ne vedd őt észre".
2011. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kicsit elírtam a kérdést, -t. És, ha a kutya agresszív? Illetve kaját sem hordok magamnál.
2011. jan. 7. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
hát ha úgy gondolod hogy a kutya fut feléd ugatva és agresszívan..az elég húzós ..mert ha futsz akkor gyengének talál és tuti hogy rád támad mivel ő gyorsabb így nem sok esélyed van .. ha van nálad vmi pl táska azt próbáld vhogy a kutya fölé tartani mert a kutyák utáljak ha a fejük felett van vmi mert azt hiszik rájuk esik ..ha nem válik be akkor még mindig ott van ugye a táska és próbáld úgy tartani ha látod hogy harapni akar akkor tartsd oda és inkább a táskát vagy egyéb dolgot harapja szét mint téged..de igazán szerintem nem nagyon tudsz mit csinálni ha egyedül vagy ..egy közeli fára fel kell mászni..más ötletem nincs ..azt hogy a kutya fölé kell tárgyat tartani de nagyot vagy pedig magad fölé hogy nagyobbnak látszódj ezt egy kutyakiképzőtől hallottam...de általában egy kóbor kutya ha nem foglalkoznak vele szerintem nem támad rád viszont ha már falkában vannak akkor több esély van
2011. jan. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat jársz olyen környéken, ahol kóbor kutyával találkozhatsz, hordj magadnál valamilyen erős, kellemetlen illatú sprayt. Ha rádtámad, fújd a szemébe (nekik ez már csak azért sem kellemes, mert ugye sokkal intenzívebben érzik a szagokat mint mi, emberek). Garantáltan elmegy a kedve. Én elég rossz környéken laktam ilyen szempontból, és nekem ez bevált.
2011. jan. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 10. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!