Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megsajnálnátok apátokat így,...

Megsajnálnátok apátokat így, vagy nem érdekelne, hogy szenved?

Figyelt kérdés
Elég kiskoromban elváltak a szüleim, mert az apám bekattant és nem volt normális, aztán akármikor kerestük, nem volt hajlandó engem látogatni, inkább nőzött, meg piált. Ennek 17 éve, pedig anyukám is nyitott volt arra, hogy normális kapcsolatot alakítsak ki vele, mindig írta neki a leveleket, hogy jöjjön és viselkedjen apaként. Már 3 éve nem hallottam róla, felkerestem a nagyapámat 1 éve az egyik közösségi oldalon, leveleztünk, de mikor írtam neki, hogy legyen szíves adja meg apu elérhetőségét, akkor letörölt az ismerősei közül és azt is visszavonta, hogy az unokája vagyok. Apu felbukkant, azt mondja, depressziós, mert semmi se sikerül neki. Kérdeztem, hogy velem miért nem tartotta a kapcsolatot évek óta, azt mondja, hogy mert nincs pénze meglátogatni (2 szintes háza van, kocsija). De hogy nagyon szenved, ezt állítja, mikor mondtam, hogy én is, mert elhagyott, akkor azt mondta, hogy "ez van". Nekem egyre jobban fáj, amit művelnek velem, de nekem most komolyan sajnálnom kéne?
2012. dec. 18. 13:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy én mindig küldtem neki karácsonyra, szülinapra képeslapot, ő meg nekem 15 éve küldött utoljára, úgy sz.r le, ahogy vagyok, most meg jön ezzel a depresszió dumával, mikor kérdezem, hogy miért nem válaszolt a leveleimre, meg telefonra.
2012. dec. 18. 13:24
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. dec. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
:O Jézusom, ez nagyon durva. Őszintén sajnállak, hogy apának neked ilyen véglény jutott.
2012. dec. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Én nem tenném. De ha így érzel akkor így érzel. Oldja meg az életét. Ne azt mondja neked, hogy ez van...
2012. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én már lelkileg tönkrementem, fogalmam sincs, hogy kéne éreznem vele/velük kapcsolatban. Régen mikor anyu mondta, hogy őt apám kikészítette, mindig mondtam, hogy jaj, mert biztos te voltál a hibás, egy gyerek azt hibáztatja, aki ott van mellette általában.

Aztán jöttek az arculcsapások, mikor telefont nem vette fel, ha beszéltünk is, részeg volt, semmire nem válaszolt, eltűnt, most meg ez, hogy a saját nagyapám, aki ellen soha semmi rosszat nem tettem és nem is látott még, letöröl az ismerősei közül..ezen nem tudtam napokig túllenni. De még mindig olyan hülye vagyok, hogy össze vagyok zavarodva és baromira fáj..

2012. dec. 18. 13:36
 6/13 A kérdező kommentje:
Meg ott van az, hogy ha azoknak nem kellek, akik a közeli rokonaim, másnak miért kellenék? Vagy így hogy fogadjam el magamat?
2012. dec. 18. 13:37
 7/13 klopusz ***** válasza:
63%

Szia!


Eszedbe ne jusson sajnálni, hiszen nincs miért!

Egyedül az ő hibája, hogy nem kereste veled a kapcsolatot - az messze nem pénzkérdés, hogy meglátogasson, írjon, hívjon.

Tudom, nehéz, de az lenne a legjobb, ha elfelejtenéd őt úgy, ahogy van. Ha nyomulna, nyugodtan mondhatod, hogy menjen oda, ahol az almúlt 17 évben volt.

Csak nem arra számít, hogy a fizetésedből te fogod támogatni a pia-beszerzéseit?

2012. dec. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Még nincs fizetésem, mert most kezdtem az egyetemet, de lehet, hogy mivel tudja, hogy már nagykorú vagyok, esetleg támogatnám. Ez egy nagyon nehéz dolog, olyan vagyok, mint egy naiv gyerek, mikor eltűnik, dühös vagyok, mikor felbukkan, kész lennék megbocsátani, de abban a pillanatban kapok egy ütést és valamivel megint megbánt.
2012. dec. 18. 13:46
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Tipikus történet az, hogy lumpen szülő(k) otthagyják gyermeküket, családjukat kiskorukban, és amikor gyermekeik felnőnek, és már gazdasági hasznot sejtenek belőlük akkor újra felbukkannak.
2012. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Apád rettentően önző.Ha ilyeneket csinált,meg ennyire nem törődött veled,nincs olyan duma,amivel kimagyarázhatná.Én nem sajnálnám,közölném vele,hogy egyszer az életben próbálja ki,milyen másra is gondolni saját magán kívül.Nem olyan rossz az,mint hiszi...
2012. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!