Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg pénzéhes és számító...

Tényleg pénzéhes és számító lennék amiért így nem megyek hozzá?

Figyelt kérdés
A párom szülei teljesen el vannak adósodva (személyi hitel, hitelkártya tartozás, magánembereknek is tartoznak). A gyerekeik meg azt sem tudják, hogyan rángassák ki őket a sz**ból. A párom idén 2 hitelt vett fel a kérésem ellenére azért, hogy megmentse őket. Sajnos abban is biztos vagyok, hogy fog még többet is ha szükségük lesz rá. Én így nem merek hozzámenni, mert ugye akkor az adósságok is közösek lesznek és nem szeretném, magunkat a biztos csődbe hajszolni. Az én lakásomban lakunk, gyermekeink is vannak. Mikor elmondtuk, hogy mégsem lesz esküvő anyósom kiszedte a páromból, hogy miért mondtam nemet, erre ő lehordott, hogy milyen pénzéhes vagyok, nem is szeretem a fiát stb. stb. stb.
2012. dec. 20. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Köss házassági szerződést. Én sem vállalnám fel anyósék hieteleit.
2012. dec. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen igazad van. A házasság a törvény szerint vagyonközösség, a házasságba bevitt vagyonról tudsz szerződést kötni, de ami hiteletek lesz a házasság ideje alatt, arról nem nyilatkozhatsz előre, hogy minden a férjedé.
2012. dec. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ha szereted őt menj hozzá nyugodtan, csak kössetek házassági szerződést.
2012. dec. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Baranka ***** válasza:
90%
Nem vagy pénzéhes! Sőt nagyon jól tetted, hogy így nem mész hozzá. Én sem szívesen fizetném más hitelét!
2012. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Abból, amit írtál, hogy gyermekeitek is vannak, együtt éltek, feltételezem, hogy régóta vagytok együtt. Miért akar hirtelen házasodni, vagy a szülei erőltetik? Csak egy papír, szerintem felesleges, ha már ennyire régóta vagytok együtt, persze mások ragaszkodnak a hagyományokhoz, de szerintem a párodat nem zavarja akkor felesleges:)
2012. dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Én sem mennék hozzá. Teljesen megértelek, és a párodnak is meg kell értenie, hogy ha valami történik, akkor nem marad nektek semmi. Házasság nélkül is élhettek együtt boldogan a gyerekekkel.
2012. dec. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A második gyerek születése után kérte meg a kezem és igent is mondtam, úgy volt, hogy jövő tavasszal lesz az esküvő. Azóta vette fel ezt a 2 hitelt. Tudom, hogy a párom már-már túl lekiismeretes is és most azt mondja, hogy soha nem sodorná a megélhetésünket veszélybe, de sajnos azt is tudom, hogy ha a szüleiről, főleg az anyjáról van szó, akkor balekká változik. A mostani hiteleket is úgy vette fel, hogy majd a szülei fizetik, persze az első hónap után megkérték, hogy amíg helyre nem jönnek anyagilag, addig fizesse mégis ő. Azóta nem is említették, hogy ők akár csak 1 Forintot is akarnának törleszteni.
2012. dec. 20. 13:26
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is a szerződés a jó megoldás.


bár elgondolkodnék, hogy akivel megosztom az életemet, a kérésem ellenére cselekszik olyan dolgokban, amik engem is érintenek, ráadásul KÉTSZER is...

2012. dec. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A házassági szerződéssel csak a házasság előtti hiteleket úszod meg. Ha házasság alatt felvesz még hitelt a szülei segítésére akkor az közös lesz.
2012. dec. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ők a pénzéhesek és a számítók, ahogy elterveztétek a házasságot rögtön kihasították a "részüket" a fiuk keresetéből. Már az is baj , hogy átlátsz a szitán?

Sajnállak, de Te itt szinte semmit sem tehetsz, a párodnak kellet volna és kell is majd a sarkára állni.

2012. dec. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!